Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan is zajlik?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Van egy 2 éves kapcsolatom. Anyukámmal megbeszeltuk, hogy szeretnék fogamzásgátlót szedni, mivel mégiscsak akármennyire vigyázunk, bármi más probléma megeshet az óvszer mellett.


Mivel neki nincs ezzel tapasztalata, így gondoltam megkerdezem itt a kérdéseim.


Az első az lenne, hogy ha elmegyunk az orvoshoz, milyen vizsgálatokat fog csinálni, hova küld el? Hallottam, hogy van aki teljes koru nogyogyaszati vizsgálatot csinál, van aki laborba küld, de olyan is aki csak úgy felir egy gyogyszert.


A második kérdésem az lenne, hogy elég sok helyen olvasni, hogy a tabi mellé kiegészítő védekezést használnak. Pl megszakitasos, vagy gumi. Ez mennyire szükséges? Ha már átiratom a hormonhaztartasom és kiadok egy csomó pénzt, ez tényleg kell, vagy csak paraztatjak az embert? Ennyi pénzért nem szeretnék még azzal is foglalkozni, hogy vajon kivette e időben stb stb.


A harmadik meg egy kérés lenne. Esetleg valaki Budapesten 6-7-8-9 kerület környékén egy aranyos NŐI dokit tudna ajánlani? (fontos, hogy nő legyen, úgy érzem vele könnyebben meg tudnám beszélni mire is lenne szükségem. Meg azért egy vizsgálat egy férfival nekem kellemetlen lenne...)



2021. márc. 1. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen szeded a gyógyszert, nem kell más vèdekezès. Azèrt szokták mondani hogy emellett is kell gumit huzni mert csak az tud megvèdeni a nemi betegsègek ellen.
2021. márc. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Az első kèrdèsedre csak annyit tudok valaszolni, hogy nálam csak annyi volt hogy feltett pár kèrdèst anyának, mert ő íratta fel nekem, èn ott se voltam..ès ennyi, szóval nekem jelen se kellett lennem😅

Az előző valaszolo voltam:)

2021. márc. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 1 és 2. Köszönöm. Igazából már kezdtem megijedni, mert olyanokat olvastam, hogy teljes körű vizsgálatot csinál, ezt meg azt dug fel és stb stb. 😅 De akkor remélem h csak egy laborvizsgalat lesz belőle
2021. márc. 1. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom, èn mèg ilyenről nem hallodtam. Szerintem csak kèrdèseket fog feltenni ès ha minden rendben felírja neked a megfelelő tablettát.
2021. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem vagy szűz, érdemes lenne teljeskörű nőgyógyászati vizsgálatot csinálnod, még ha ez nem is feltétlenül kellemes.


Amikor én voltam 18 éves, bő ugyanannyi ideje már, ugyanez volt velem is, hallottam mindenfélét és én is gyógyszerért mentem.


Azt is hallottam rengeteg helyről, hogy a női nőgyógyászok kevésbé óvatosak, ebben is van igazság, de leginkább abban, hogy nem nemfüggő az orvos személyisége, stílusa, figyelme, türelme, ideje.


Én labor nélkül kaptam gyógyszert és utána hallottam olyanokról, akiknek labort is csináltak, ma már nem értem, miért nem csinálnak mindenkinek minden vizsgálatot, mielőtt felírnak egy gyógyszert.


Engem meg is vizsgált a nőgyógyász akkor, és igencsak kellemetlen volt, pedig lehetett volna csak feleannyira kellemetlen, mint volt, ha az orvos figyelmesebb, türelmesebb, no meg nem bűzlik szesztől és alkoholtól, bár ezt remélem már csak a gazdag fantáziám színezi ki, hogy még kellemetlenebbnek ábrázolja az amúgy tényleg kellemetlen, de nem fájdalmas vizsgálatot.


Gyógyszer mellé tényleg csak a nemi betegségek kivédése érdekében lényeges az óvszer, amúgy fogamzásgátló tablettával 1% az esély a gyerekre, ami tényleg nem 0, de ennyi kockázat belefér amellé a kockázati lista mellé, amellyel a testi és lelki egészségedet viszed vásárra a gyógyszer szedésével. Olvasd csak el a kockázatok és mellékhatások részt a betegtájékoztatón...


Én is szedtem évekig és mindenki mondta, hogy leviszi a libidót pl., és tényleg és nem vagyok gyógyszerellenes, csak tudd, hogy mire vállalkozol.


Orvosa válogatja, hogy ki mennyi vizsgálatot végez gyógyszer felírása előtt - minél több vizsgálat, annál biztosabb, hogy megfelelő gyógyszert kapsz, hiszen annál alaposabb az orvosod.


A második kérdésére meg a statisztikai adatok válaszolnak neked: a gyógyszer 99%-ban véd a gyermek megfoganása ellen, ám 0%-ban a nemi betegségek ellen.


A 99%-os védelem sem azt jelenti, hogy a 100. szexuális aktusodból tutira gyerek lesz, ugye.


Én a helyedben annak örülnék, ha minél több vizsgálatot végezne velem az orvos, és nem az én noszogatásomra, hanem saját magától, azért orvos, ami nem nemfüggő, férfi és női nőgyógyászok között is vannak figyelmesebbek, türelmesebbek, kedvesebbek és kevésbé.

2021. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!