Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan mutatkozzak be a párom...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mutatkozzak be a párom szüleinek? 17/L

Figyelt kérdés
Nem olyan rég vagyunk együtt, de a párom szeretne bemutatni a szüleinek. Eléggé parázok. Nem volt még hasonló helyzetben részem. Elmondanátok nekem, hogyan is zajlik az ilyesmi?:D

2021. ápr. 13. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
Jó napot/ csókolom! XY vagyok!
2021. ápr. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Csókolom, Icuka vagyok, 17 éves, ezért a tini párkapcsolatok kategóriában a helyem.
2021. ápr. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
98%
"Jó napot kívánok, Kiss Anasztázia vagyok."
2021. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Köszönsz.

Ha a párod úgy mutatbe, hogy "Anya, apa ő itt Lukrécia, Lukrécia, ők Ágoston és Sarolta, a szüleim."


Akkot te vagy kezet nyújtasz, ha tartotok a vírustól akkor bólintasz egyet, szépen mosolyogsz, esetleg a kezeddel egy suta integető mozdulatot teszel és azt mondod "Csókolom/Szép jó napot, Bergengóciai Lukrécia vagyok örülök a találkozásnak."

Itt visszaköszönnek, aztán vagy azt mondják, hogy tegezd őket nyugodtan, vagy elkzednek beszélgetni veletek.

2021. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha meg kínjában elfelejt bemutatni, akkor vagy a szülei fognak kezdeményezni, hogy megtörjék a szorongást, vagy te, úgy ahogy a fenti írásban szerepel.
2021. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem mutat be a párod, te kezdeményezd, mivel te vagy az "érkező"
2021. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És van ez a " ki nyújt először kezet" szabály. Ez elengedhető? Vagy tiszteletlenség mondjuk nekem nyújtani először az ő szüleinek?
2021. ápr. 14. 15:05
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom... Szerintem senki ne nyújtson kezet. Egyrészt lány vagy, minek akarsz kezet fogni, másrészt korona. Inkább csak biccents és mosolyogj, az is tökéletes.
2021. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
97%

Mindig az idősebb nyújt kezet. Tehát értelemszerűen megvárod amíg feléd nyújtja a kezét. Apjával határozott kézfogás, közben "Szép jó napot!" vagy csak "Jónapot!" és mondod a neved; Anyjával gyengédebb, de határozott kézfogás, közben "Kezit csókolom!" és mondod a neved.

Nem kell rá parázni. Sok sikert!

2021. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

A #4 nagyon rosszul tudja, mert a bemutatott SOSEM nyújt kezet. Ezzel megfeleltem az előző kérdésedre (#7) is.

Beszéld meg a fiúval, hogy amikor megérkeztek, Ő MUTASSON BE téged, pl. így: "Engedjétek meg, hogy bemutassam nektek a barátnőmet (páromat), KISS Marikát (tehát a teljes nevét mondja). Utána: Marika, ők a szüleim: édesanyám (anyukám), Varga Antalné, szólítsd Évának (Éva néninek). Ekkor megvárod, hogy kezet nyújtson (NEM TE NYÚJTASZ ELSŐKÉNT!). Ilyenkor azt szokás mondani, hogy "Örülök Marika, hogy megismerhetlek". Ha nem nyújt kezet, a fiú folytatja azzal, hogy az apja felé fordul és mondja: "Ő az édesapám (apukám) Varga Péter, szólíthatod Péternek (Péter bácsinak). Utána bemutatja a testvéreit, akikkel nyomban tegeződhetsz, azaz beszéd közben nem magázódva mondasz vagy kérdezel tőlük valamit. Szülők esetében megvárod, amíg ők tegezni kezdenek. Te ezt ne kezdeményezheted, ha illedelmes akarsz lenni! Megvárod, amíg az apa kezet nyújt és mondhatja azt, amit az anya, vagy egyszerűen csak "Örvendek". Utána jegyezd meg, hogy Te is örülsz a meghívásnak (vagy, hogy "Szívesen tettem eleget Sanyi meghívásának"). Úgy lenne jó, ha a szülők egyike kezdené a beszélgetést, de ha ők is zavarban vannak, akkor azzal törheted meg a csendet, hogy dicséred a várost, falut, utcát, vidéket, házukat, mennyire más, mint ahol Te születtél (vagy azt mondd, hogy "akárcsak az én szülőhelyem. Mindent úgy mondj, ahogy megfelel a valóságnak). Ha még mindig nem indul a beszélgetés, akkor elmondhatod, hogy a fiuk milyen sokat beszélt a városról, faluról szüleiről, testvéreiről.

Búcsúzáskor sem Te nyújtasz kezet elsőként, hanem a szülők. A testvéreknek nyújthatod Te is, főleg, ha fiúk. Azzal búcsúzol, hogy örültél a látogatásnak, jó érzésekkel távozol.

Ha asztalhoz hívnak érkezés után, illő megdicsérni az ételt, de csak egyszerű szavakkal (pl. Milyen jó ez a leves, hús, rizs, savanyúság...), nem kell feltűnően dicsérgetni, mert az azonnal mesterkéltnek tűnik. Ja, étkezés után illő megköszönni az ebédet, uzsonnát!

Ne izgulj, megy ez!

2021. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!