Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan oldjuk meg ezt a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg ezt a problémát a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni:

Én 2 éve felköltöztem Szombathelyre ekkor jöttem össze a barátnőmmel aki Vajdaságban él. Távkapcsolatban vagyunk. A kapcsolat elején tökéletesen ment minden. Szerencsénkre az élet úgy hozta hogy nagyjából havonta tudunk az év eleje óta egy hétre találkozni (én elmegyek hozzá ő eljön hozzám egy hétre). A nyarat szinte végig együtt töltöttük. Sokkal jobban összekötött minket. Viszont egy probléma is jött ezzel kapcsolatban...Sajnálatos módon nem tudtam barátokra lelni itt Sz.helyen, amikor próbálkoztam nem jött össze. Tehát a napjaim 80%át a szobámban töltöm. Visszatérve a problémára, ha ő szervez magának programot én egyedül leszek nem tudunk hívásozni... Ilyenkor annyira magamba fordulok... Örülnöm kéne, hogy ő tud a barátaival lenni de valahogy nem megy, ha meglátom azt, hogy milyen jól elvannak, röhögnek stb egyszerűen ideges leszek. Magamra nézek és egyszerűen felb*sz, hogy én nem tudok ilyet csinálni mert nincsennek barátaim. Gyűlölöm azt ha egyedül kell lennem és nem tudok vele beszélni (nem tudok magammal ilyenkor mit kezdeni). Ilyenkor összeveszünk, önzőnek nevez mert nem örülök annak, hogy ő tudja élni az életét és tudom, hogy ez önzőség de nem tudom magam kontrollálni elmegy mindentől a kedvem és egyre jobban ideges leszek. Nem tudom hogyan kéne ezen változtatni... Ha élőben együtt vagyunk nincs gond max jön egy két kisebb vita de az semmi. De mikor valamelyikünknek vissza kell mennie jönnek a veszekedések. Régebben is volt ilyen de nem ennyiszer... Sok időt fordít rám ez tény de valahogy az a pár alakalom mikor nem tudunk beszélni egyszerűen ez a magány összeroppant.

Nem szeretném olvasgatni, hogy a távkapcsolat sehogyse megy meg stb... nem ezért írtam ki ezt, hanem azért, hogy segítséget kérjek hogyan tudnék ezen változtatni? Másfél év befejezem a középsulit és a tervek szerin összeköltözünk de ha ez így fog ebben a másfél évben lenni nem hiszem, hogy továbbra is tartani fog szerelem mert ez nyílván nem egy jó dolog ez egy kapcsolat. Szeretjük egymást tényleg, csak ezzel a dologgal van a legnagyobb problémánk. Esetleg valami tanács, tapasztalat megosztás? Esetleg iskola pszichológus segítene?

Köszönöm ha végig olvastad!

18/F



2021. nov. 9. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Járj el valami szórakozó helyekre, ha akarsz ha nem ott találsz haverokat.
2021. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress magadnak társaságot
2021. nov. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De pont ez az... Egyedül elmenni egy szórakozóhelyre nem igazán bíztató... Akárkivel próbáltam barátkozni nem jött össze... mert hogy nekik megvan a saját régi társaságuk. Belefáradtam ebbe a sok visszautasításba és ezek után egyre jobban csak azt fogom látni, hogy nem vagyok érdekes személy.
2021. nov. 9. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tudom, hogy mit érzel, én is hasonló cipőben járok, de a mi esetünkben még a találkozókat sem olyan egyszerű összehozni, ugyanis a barátom jelenleg külföldön él..Mindketten kissé introvertáltak vagyok, de neki sikerült új barátokra szeret tennie a munka helyén, és valahányszor kimozdul velük, elkap a féltékenység és miközben ő jól szórakozik, én a nap hátralévő részét magányosan a szobámban töltöm..De rájöttem, hogy ez így nincs rendben, és mivel nem akarom, hogy ez a kapcsolatunk rovására menjen, igyekszem elfoglalni magam. Nem kellenek barátok ahhoz, hogy jól szórakozz, találj valami jó hobbit vagy csak csinálj valamit, ami segít eltereni a figyelmed. Tudom nem egyszerű, de nem várhatod el tőle, hogy dobja a barátait. Próbálj meg beszélni vele, nem kell veszekedni, csak mond el amit itt leírtál, biztosan megfogja érteni, és remélhetőleg találtok valami megoldást. Esetleg legyen több közös programotok, ha időtök engedi.
2021. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen hobbi kereséssel stb próbálkoztam de egyszerűen elmegy a kedvem mindentől mikor meglatom ha snapen küldik hogy mennyire jól mulatnak😕
2021. nov. 9. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!