Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Felmérés a párkapcsolatban?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felmérés a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kedves olvasó!


Egy kutatást végzek, aminek az a célja, hogy tinédzserek párkapcsolatát vizsgálom meg, az emberek empatikusságat.

Felvázolok egy kitalált történetet és arra kérlek titeket, hogy mondjátok el a véleményeteket, hogy ti mit tennétek a fiú helyett.


" Van egy lány, meg egy fiú, megismerkednek interneten keresztül, 3 hónap eltelik a kapcsolatukbol, minden szép és jó. Egy fiú ráír a nőre és azt írja:"Szeretlek (szív szimbólum)", a lány válasza pedig:"énis énis (szív szinbólum)". Ezt követően (kb rá 3 hónapra) a lány fiùkkal fotózkodott, volt egy fiú akit utált (vagyis a barátjának ezt mondta) és csinált a fiúval egy videót ahol a hátára dől, simogatja a hátát. A lány egy falusi környezetböl származik, távol a városoktol. Ezek a dolgok azután történtek amiután városra került, egy új környezetbe. A fiù nagyon rosszúl viselte ezt, szakítani akart a lánnyal, de nem tette, mert eközben mindenki a lány ellen fordúlt, bántották, ûtötték (pont a tettei miatt), még az anyukájának is hazudott a.lány. Ha a fiú picit is megsértődött a lányra, a lány egyből megvágta magát, öngyilkos akart lenni, kint a hidegben aludt. A lány azt mondta a fiùnak, hogy nem tudta miért tette, de megváltozott. A megváltozás alatt minden social media alkalmazást törölt, ezután csak a fiúval foglalkozott. A fiú azt érezte szakítani akar, mert már nem bízik a lányban. A fiú egy jómódú, városi fiú, van keresete, mindene."


Ezt a történetet felolvastam több embernek is, különböző vallásunak. A nagyon Isten hívők, Baptisták, Katólikusok azt mondták megbkcsájtanak, de példáúl az amerikai emberek viszont nemet mondtak. Érdekes, hogy az ázsiaiak jobban megbocsájtanak, míg európaiak és amerikaiak kevésbé. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, figyeljetek a részletekre, válaszaitokat támasszátok alá érvekkel. Lehetőleg egy ember csak egyszer válaszoljon. Ha veletek történt volna ez meg, mit tennétek?



2021. dec. 24. 08:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Aki vagdossa magát, illetve öngyilkos akar lenni, az lelkileg labilis, vagyis nem feltétkenül alkalmas egy párkapcsolatra. A lelki sérüléseket pedig nem lehet annyival elindtézni, hogy "megváltoztam". Én személy szerint szakítanék, de nem azért, mert nem tudnék megbocsájtani. Szimplán nem szeretnék azon stresszelni, hogy mikor fog egyszer sikeres ömgyilkosságot véghez vinni.
2021. dec. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Így van, ez egy nagyon jó meglátás. Köszönöm válaszát! Kellemes ünnepeket és boldog új évet!

2021. dec. 24. 10:57
 3/18 anonim válasza:
87%
Én a fiú helyében szakítanék a lánnyal, mivel borzasztóan labilisnak tűnik, így nem lehet stabil párkapcsolatban lenni.
2021. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kedves hármas válaszoló!


Teljes mértékben igazad van, ez egy nagyon jó meglátás.


Kellemes ünnepeket kívánok és boldog új évet!

2021. dec. 24. 11:19
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Én otthagytam volna a csajt. Nekem nem kellett volna az életembe egy ilyen kretén.
2021. dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kapásból nem féltékenykednék a másik srac miatt, bár ez nagyon sok mindentől függ. A leirtak alapján a lány - ahogy már előttem is leírták - lelkileg labilis, zsaroló (azzal hogy magát bántja). Egy ilyen emberrel szakítanék minél előbb.
2021. dec. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan emberrel már az ismerkedésig se jutok el, akinek ilyen gondolatai vannak.

Az ilyen gondolatokkal szakemberek foglalkoznak. Én ehhez, mint laikus kevés lennék és szerintem egy párkapcsolatba nem is várható el ilyen mértékben, hogy az "orvosa" is legyen meg a párja is.


Viszont azt is megtudom érteni lélektanilag, aki magára veszi ezeket a fenyegetőzéseket és inkább enged a nyomásnak. Ez sokkal nagyobb teher a fogadó félnek, mint a feladónak.

Lehet a lány nem is tudja valójában milyen sebet talált el, a másikon csak annyit érzékel ebből hogyha ezt mondja/csinálja megszerzi amit akar. De lehet a fogadó félben meg ott van egy olyan lelki sérülés, amit ezzel újra meg újra felszaggat (pl. Egy friss haláleset).

Viszont azt is fontos tudni, hogy az ilyen játszmához ketten kellenek minden esetben. Egy aki elüti a labdát és egy aki visszadobja. Figyeld meg, hogy két szuicid hajlamú ember SOHA nem fog egymással "játszani". Mert nem tudják kiszolgálni egymás játékát.

A témában ajánlom Susan Forward: Érzelmi zsarolás c. könyvét.

2021. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves ötös válaszoló!


Van benne igazság, amit mondassz.


Kellemes ünnepeket kívánok és boldog új évet!

2021. dec. 24. 15:09
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves hatos válaszoló!


Igazad van, a legtöbb válaszoló ugyan ezt gondolja. Féltékenyként élni nehéz.


Kellemes ünnepeket kívánok és boldog új évet!

2021. dec. 24. 15:10
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves hetes válaszoló!


Így van, igazad van. Hasonló válaszra vártam. Mi szakemberek ugyan ezekkel foglalkozunk. Örülök, hogy leírtad amit gondolsz. Erre lettem volna kíváncsi, hányan látják ezt meg.


Kellemes ünnepeket kívánok és boldog új évet!

2021. dec. 24. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!