Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek hogyan mondjam el...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogyan mondjam el a szüleimnek ezt a dolgot? Illetve szerintetek nem probléma ez a kor különbség?

Figyelt kérdés
Szóval a lényegre térve. Én most töltöttem a 19-et 2 napja. A barátnőm pedig 14 éves. Szeptember 29-én leszünk 5 hónaposak. Tőlem kb. 100 km-re lakik, minden hétvégen megyek hozzá. A szüleivel, családtagjaival iszonyatosan jóba lettem, nagyon kedvelem őket, és ők is engem. Az anyukájával már annyira jóba vagyok, mintha valami haverom lenne, de komolyan. Rengeteg közös programom volt már a családjával. Voltunk 3 napos sátrazáson egy erdőben, voltunk idén nyáron közösen strandon. Illetve otthon náluk az apjának szoktam sokat segíteni, és egyéb ilyen plussz dolgok. Ugyebár mint írtam, 2 napja töltöttem a 19-et. Ott töltöttem náluk, velük ünnepeltem, a családjával. Kaptam tortát, iszogattunk a szülőkkel, családtagokkal. Unokatestvéreivel, kereszt anyukájával is jóban vagyok, tehát minden családtaggal, közeli családi barátokkal nagyon jó viszonyom van. Születésnapomra a családtagjaitól kaptam ajándékokat is, illetve barátnőmtől is nyílván, de ezek már mellékesek. Szóval a lényeg, hogy barátnőm szüleit nem zavarják, hogy ennyi vagyok. Mikor elsőnek ismerkedtem velük, akkor nyílván így négyen összeültünk otthon náluk, beszéltünk ezzel kapcsolatban. Mondták, hogy őket nem zavarja, és nagyon kedvelnek engem. De mégis félek legbelül, higy nehogy véletlen bármilyen ügy legyen ebből az egészből. Illetve azt még hozzá tenném, hogy azért vagyok együtt vele, mert korához képest iszonyatosan jó felfogása van. Agyilag, gondolkodásilag, illetve mindenhogyan üti a 18 éves szintet. A szüleim beszéltek már vele, ők is nagyon kedvelik barátnőmet, de nekik azt mondtam, hogy 17 éves... Nem merem nekik elmondani, hogy igazából 14 éves. Félek, hogy mit mondanának erre, vagy bármi... Szerintetek mi tévő legyek? Iszonyatosan jó a kapcsolatom a barátnőmmel, illetve a szüleivel. Illetve ugyan úgy nagyon jó kapcsolatom van nyílván a szüleimmel is. Illetve én is iskolába járok még ugyan úgy mint ő, csak másikba.

2022. szept. 12. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

de miért hazudtál a szüleidnek..??? Főleg, ha jó a kapcsolatod velük, ezt állítod...

Ebből már nem tudsz jól kijönni, be kell vallanod az igazságot...

2022. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért tettem ezt, mert lehet lenéztek volna miatta, vagy fogalmam sincs... El kellene mondanom, ez biztos. Csak nem tudom erőt venni magamon annyira, hogy ezt megtegyem... Nem tudom, hogy hogyan fogadnák, illetve hogyan néznének rám.
2022. szept. 12. 11:47
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
De ha annyira jó a kapcsolatotok, akkor miért parázol hogy lenéztek volna... Nem értem....
2022. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy látszik rajtad, hogy a pozitívumok ellenére komolyan zavar téged a barátnőd kora. Konkréten szégyelled, ezért inkább hazudsz, ami felvet egy kérdést: biztosan minden oké ezzel a kapcsolattal?

Ne érts félre, nem azt mondom, hogy szakíts vele, de ha nem tudsz rossz érzés nélkül alap dolgokat elmondani az általad szeretett lányról, akkor ott egy pici gond van. Az én barátnőm például félig roma származású, de ez nem volt titok se a családom, se a barátaim előtt.

2022. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy szégyellem vagy bármi. Csak mivel én nagy korú vagyok, barátnőm pedig kiskorú, így félek, hogy bármilyen bírósági, vagy rendőrségi úgy lesz azok ellenére is, hogy nagyon jóba vagyok a szüleivel. Egyébként ha bármi olyat megtennének ellenem, akkor mit kapnék?... Nem volt semmi szexuális kapcsolat köztünk még, ez fontos! A szülei nagyon kedvelnek, de mi van ha ezek ellenére is hirtelen képesek lennének feljelenteni?
2022. szept. 12. 12:10
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell elmondani nekik. Előbb utóbb rájönnek maguktól, hogy nem akkor érettségizik le mikor ott kéne tartania stb.

Meg 5 hónap átcseszés után már inkább fognak rád a hazugság miatt haragudni, minthogy azon akadjanak ki, hogy "csak" 14.

Amúgy ezt az agyilag érettebb dumát felejstük már el. Ha valóban ott tart, mint egy 18 éves akkor miért nem egy valóban 18 évessel kezdtél? Vagy ha Ő ott tartana már az elején vagy leállította volna a hazugságot és odaáll a szüleid elé vagy lebeszél róla.

2022. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 De, szégyelled, hiszen a saját szüleidnek hazudsz emiatt.
2022. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Ez a hivatalos helyzet a beleegyezési korhatárról:

[link]


De ha nincs szexuális kapcsolat, akkor még ez sem problémás...


"* Veszélyes területet jelent a 14 – 18 közötti korosztállyal történő szexuális cselekmény végzése, amennyiben az idősebb fél 18 év felett van.


Elvileg a beleegyezési korhatár értelmében a 14. életévét betöltött személyi körrel konszenzuális szexuális kapcsolatot lehet létesíteni, így alapesetben az ilyen kapcsolat jogilag nem büntetendő, ugyanakkor számos problémát felvet, ami miatt – az idősebbik fél szemszögéből nézve – az ilyen jellegű kapcsolat létesítése nem tanácsos. "

2022. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Inkább az a kérdés, hogy miért kisgyerekekhez vonzódsz. Nincs semmi önbizalmad? Rád férne egy pszichológus.
2022. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem okés. Lehet jönni a "sokkal érettebb a koránál" dumával, de ez legtöbb esetben nem igaz pedig minden olyan srác akinek jóval fiatalabb a barátnője ezzel próbál takarózni. Én is 19 vagyok de eszembe se jutna 14-16 évesekkel összejönni. Nem csodálom hogy szégyelled mert jogosan. A barátnőd meg azt hiszi a kis naív fejével hogy ő tényleg érett és azért vagy vele, holott pont te vagy az éretlen aki nem tudja befűzni a saját korosztályába tartozó lányokat. 5 év korkülönbség nem számít soknak, de ilyen korban igen. Ha 18 és 23 évesek lennétek megint más lenne a felállás de ez tényleg gáz. És a lány szülei helyében én tuti nem tolerálnám. Még ha 16 lenne nem lenne egy rossz szavam se de a 14 minden tekintetben nagyon kislány.
2022. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!