Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan oldjuk meg? Mi kellene...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjuk meg? Mi kellene hozzá, mi a legjobb megoldás vajon?

Figyelt kérdés

Barátnőm suli kezdete óta kicsit magába van zárkózva, távolodunk egymástól, valahogy nincs meg az az összhang. Nyilván az egymásra fordított idő is csökkent, tanul, megértem. De rengeteget stresszel feleslegesen rajta, feszült, ingerült, sokszor rajtam csattan az egész, pedig csak segíteni szeretnék. El tudja rontani mind a beszélgetés hangulatát, mind az együtt töltött időt. Nagyon meg szeretne felelni otthon, tanulásban, és a párkapcsolatban is, mellette pedig magára is szánna időt, amit én mind megértek. Csak a mi részünkbe ne legyen bekeverve az kívülről érkező stressz. Beszéltünk már többször róla, de valahogy nem jutottunk megoldásra, én rengeteget teszek érte, Ő pedig valahogy nem tudja helyrehozni magát, kicsit ki van készülve.

Jelenleg ott tartunk, hogy kért hétvégét pihenni, mert akkor szoktunk találkozni, ez most szabadon az övé lesz. Majd megbeszéltük, hogy most ne is keressük egymást, hátha igazán kijön mit érzünk a másik iránt. Mostanában folyamatosan ment a levesbe köztünk is a hangulat, ha épp nem volt jó napja. Próbálom feldobni de nem megy. Találkozások alkalmával is fáradt, más a hangulata ingerlékeny, és nem volt jó így.

Nem szeretném elveszíteni, segíteni szeretnék neki ebben, és mellette lenni. Majdnem két éves kapcsolatban nem gondolom, hogy ennek kéne határt szabnia. És megbeszéltük már őszintén, nincs semmi a háttérben, köztük nem volt konfliktus vagy probléma. Csak a kívülről érkező stressz befolyásolja ennyire.


Mihez kezdjek? Jó, ha tartunk kis szünetet?


2022. okt. 21. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szünet szinte minden esetben a szakítás előszobája.

Egyszerűen nem tud harmóniát teremteni abban a sok szerepben, amiben helyt kell állnia. Éri valami nagyobb stressz mostanában? Érettségi éve, első egyetemi vizsga?

Te max annyit tudsz tenni, hogy támogatod. De igazán neki kell megtanulnia az ilyen "még a mennyezet is rám szakad" helyzeteket kezelni. Lehet menni fog, lehet nem. Benne van a pakliban.


Meg persze nekem még eszembe jutott az elhidegülés is, az ördög soha nem alszik.

2022. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok? Ha új suliba került, egyetemet kezdett, vagy 11-12.-es akkor nagyrészt érthető, persze ez kicsit durvább. Meg kell tanulni kezelni a stresszt, mert az egész életében ez vár rá, szinte mindenkire.


Egyébként nagyon rendes Tőled, hogy így kitartasz mellette, és nem hagyod ott a szarban, még ha Neked egyszerűbb is lenne. Szünetet szerintem sem érdemes tartani, 1essel egyetértek, igazából nem látom, hogy az miben segítene. Csak növelné az esélyét egy esetleges szakításnak.


Sok mindent nem tudsz tenni sajnos, ha kér segítséget, segíteni, támogatni. De megoldani a dolgait nem tudod, tekintettel lenni rájuk igen, adj neki egy kis időt, de azért ne hagy magára, esténként legalább írni neki egy kedves üzenetet, reggel hogy kitartást és menni fog...


Kitartást és hajrá Nektek <3 ;)

2022. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Elösször is 1-es válaszoló ertelmes választ adott.

Hajnali egy van,en megprobalok szolidan valaszolni.

De enis hasonlo velemenyem vagyok hogy ebbol szakitas lesz,szerintem meg kiskoru,vagy meg eretlen ehhez,vagy csak szimplan hulye mint a tobbi lany.Meg ember ilyet irni hogy ,,hátha kijön mit érzünk egymás iránt"Nagy valószínűséggel ő akkor mar nem erez semmit sem irantad.Ebből Bad Ending lesz.Egyebkent sokan nemtudjak hogy nemleszunk orokke szerelmesek,szerelembol szeretet lesz.Meg ki mondta hogy kell az embernek egy társ maga melle,te egyedul is le elheted az eletedet,ez csak egy tarsadalmi felfogas.Ezzel arra celoztam hogy engedd el neheznek nehez de jobb lesz idovel bratyóm,told ki a talicskaval az arokparta,vagy adj neki egy repjegyet banom is en,mar aztsem tudom miafaaszt irok,szerteágazó válaszaim vannak,és egyben tobb mindenre is valaszolok orulj neki nemtudok aludni hehe.

Nehezen talalsz a mai vilagba egy ertelmes lanyt,es a tarsadalmui legnagyob problemaja hogy tokmindegy kivan meletted nemis ismered azt a szemelyt,csak legyen meletted valaki ez az egyik elnezest na,nemtorlom vissza mostmar egybeirom jo?szia

Meg most lehet hulyesegenet irtam de ez igaz lesz

,,A mai vilagba a szex ingyen van,de a szeretetért megkell fuzetni"

Mekkira bolcs vagyok,vajon hanyan nezhetnek hulyenek hogy itt magammal beszelek?meg mennyit lehet ide irni na m1

En azt tsnacsolom neked roviden

Offold ki ezt a lanyt es epitsed a jovodet csingáló

2022. okt. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!