Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Jogosan sértődött meg? Igaza van?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan sértődött meg? Igaza van?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és két éve vagyok együtt a barátommal. Én elég spontán vagyok, ő viszont inkább előre tervez. De jóval előrébb! A kapcsolatunk jó és én tényleg szeretem de múltkor amikor az volt a téma hogy milyen jövőt képzeljünk el ő azt mondta szeretné hogy ha a felesége lennék. Nos ez egyik kicsit megrázott, mert persze simán lehet hogy jó marad a kapcsolatunk akkor is, de nekem ez így túl korai még feltételezésnek is! Én elhallgattam amikor ezt mondta és neki ez gyanús lett, azóta (kb 2 hete történt) szinte nem beszél velem. Megsértődött és nem akarja tisztázni mert neki az a meggyőződése hogy én szakítani akarok majd vele. De én csak szimplán meg nem tudom eldönteni. Ki tudja milyen hullámvölgyek jönnek még, és ki tudja szeretni fogjuk e még egymást, mert az azért még csak egy gimis szerelem. Tehát az a kérdésem hogy igaza van, jogosan sértődött meg vagy nem? És hagyjam hagy duzzogja ki magát vagy próbálják meg vele beszélni?

2023. jan. 11. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Próbáld vele megbeszélni a dolgokat, többet nem igazán tudsz tenni.
2023. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondj neki annyit, hogy egy programot akár 3 évre előre is meg lehet tervezni, de az érzéseket nem, ez egyszerűen nem így működik. Hiába akar mindent megtervezni, még az sem biztos, hogy a kövi 2 hónapot túléli a kapcsolat. Ha ezt nem érti meg, akkor fejben nem elég érett még erre.
2023. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is előretervezősebb fiú vagyok, ezért valamennyire tapasztalatból is beszélek.


Nyilván nekem sem esne jól ez az érzés, de ha előretervező fajta, szerintem racionálisabb is, nyitottabb is a nézetekre, sok dolgot figyelembe vesz.


Szerintem ez simán megbeszélhető ügy, csak kicsit most duzzog, ahogy én is duzzognék ha egy terv nem úgy sikerül, ahogy azt ő kitalálta.

Egyszerűen te nem vagy ez az előretervezősebb típus, és egyetértek 2-essel, hogy az érzéseket nem lehet előre megtervezni, de dönteni lehet arról, hogy kivel maradsz, kihez mész közelebb, kitől távolodsz el.


Az utolsó kérdésedre válaszolva, kicsit összegyúrva 2-es válaszát: szerintem nincs teljesen igaza, nagyon-nagyon előre gondolkodott a házassággal. Ahhoz nem elég csak felnőni korban, szellemi érettség is kell, ami azt jelenti, hogy ha valakinek más véleménye van/egyelőre nem gondolt egy témába, akkor nem duzzogni kell és nem beszélni a másikkal.

Az én barátnőmmel is voltak ilyen hullámvölgyek, és bevallom, én is beduzzogtam kisebb dolgokon, de addig erőszakolta rám azt, hogy meg akarja beszélni, hogy meghallgattam, és én is beláttam, hogy hibáztam.

Ha ezt nehezen ismeri el, nem akar ebből engedni, akkor pedig nagyon sajnálom őt... egy kapcsolat nem csak egy irányban működik, nem csak egy ember tervei kellenek hozzá..

2023. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Azért 16 évesen megsértődni egy ilyenen, elég meredek. De kérdem én, hogy tervezi a közös életeteket, ha egy ilyen kis hülyeség miatt 2 hete nem szól hozzád? Nem baj az ha egy férfi komoly tervekkel néz a jövő felé, sőt. De ahhoz kell egy érettségi szint is, ami nem növekszik egynesen arányosan a korral.
2023. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakivel együtt vagy, még szép, hogy úgy gondolod, ez örökre fog tartani. Az ember józan ésszel tudatában van annak, hogy egy tinikori szerelem általában elmúlik. Ha szerelmes vagy, akkor mégis a jövőt is csak vele tudod elképzelni. Nem csak időtöltésnek vagy vele, meg hogy legyen valakid, akit majd sok másik fog követni. Ez milyen dolog már?
2023. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogosan. Oké hogy gyerekek vagytok, de utalni arra, hogy "neked egyszer úgyis véged lesz velem", még akkor se túl kegyes, ha amúgy racionális.
2023. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Jogosan. Ha nem látsz vele semmilyen jövőt, akkor miért vagy vele még mindig együtt ? Oké, hogy tinik vagytok, de nem azt mondta, hogy most házasodjatok meg. Szerintem te még nem állsz készen hosszú távú kapcsolatra.
2023. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!