Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért van a barátnőmnek ilyen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van a barátnőmnek ilyen nagy önbizalomhiánya miért gondolja magát csúnyának amikor gyönyörű?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akivel 2 hónapja együtt vagyunk és nagyon szeretem. De szegénynek valamiért nagyon nagy az önbizalomhiánya. Olyan dolgokra hiszi azt, hogy rosszul néz ki neki amik egyébként jól néznek ki. Mostanában vannak olyan napok amikor a üzenetben a végtelenségig szidja saját magát, hogy ő milyen csúnya meg, hogy biztos hazudok neki abban, hogy jól néz ki. És csak a belső miatt vagyok vele. Pedig amióta elkezdtünk beszélgetni mindig megdicsértem és ezt őszintén tettem. Mert szerintem teljesen normális ha azt mondom, hogy a belső mellett ugyanúgy számít a külső is egy kapcsolatban. Külső megfog, belső megtart! És ő is ugyanígy gondolja. Sajnos vannak olyanok is most ezen a héten volt a leggyakrabban, hogy egyre többször felhozta a témát és amikor kértem, hogy fejezze be mert ezzel nem lesz jobb neki csak én leszek ideges akkor folytatta tovább. Sajnos az elmúlt 2-3 napban a témánk 80%-a ebből áll. Ami túlzás. Nem arról van szó mert nagyon szeretnék segíteni. De az a baj, hogy annyira makacs, hogy semmi segítséget nem fogad el. Ha az ismerősei, barátai, szerettei azt mondják neki, hogy jól néz ki rajta minden akkor az van, hogy biztos mindenki hazudik én is pedig ez nem így van és rosszul esik nagyon amikor ezt válaszolja. Amikor olyan tanácsot adok neki, hogy biztos annak a hangulatlehúzó vagy javító gyógyszernek az utó hatásai valami Triapridal mondtam neki, hogy semmiképpen ne szedje mert az még sokkal jobban rontani fog a helyzeten. Talán most azt már abba hagyta ha igazat mond. Nagyon remélem. Mert azt hallottam orvosoktól is már, hogy az ilyen gyógyszerek nem, hogy nem segítenek csak még depisebbé teszik az embert. Vagy, hogy ne kamerába meg tükörbe nézze magát mert azok úgysem a teljes valóságot mutatják. És neki az a baja, hogy asszimetrikusnak látja néha az arcát meg azt hiszi nagy az orr lyuka ezt is mindig lehurrogja. Amikor mondtam neki, hogy testképzavara és önbizalomhiánya van és ezek miatt látja így akkor pedig azt mondja, hogy már pedig ő reálisan látja magát. És nincs testképzavara.


A legnagyobb probléma az, hogy ezek mellett nagyon makacs is bármit is mondanak neki. Ő semennyire nem próbál semmit megfogadni. Csak a saját hülyeségét fújja. Nekem is volt önbizalomhiányom én kaptam hideget is emberektől mégis letudtam győzni szinte teljesen úgy, hogy elhitettem magammal, hogy nem velem van a baj és igazából jól nézek ki. Meg úgy, hogy befejeztem azt, hogy a tükörbe meg kamerába nézegessem magam. Ezt is mondtam neki de nem hallgat erre sem a tükör sem mutat olyan szépnek mint másnak a szeme. A kamera még rosszabb mert az csak egy digitális eszköz és aszimetrikusnak elvileg csak a kamerában látja magát. Tükörben nem annyira. Ezeket is elmondtam neki de ez sem jut el odáig neki. De ha ez nem lenne elég akkor közösségi oldalon idegen embereknek is küldött képet és mindenki megdicsérte, hogy milyen szép. Olvasott olyan tudományos dolgot is, hogy elvileg az emberek saját magukat mindig csúnyábbnak látják mint más emberek. De ez sem elég neki. Volt 5 nagyon kicsi szinte észrevehetetlen és egyáltalán nem zavaró anyajegy az arcán. Ami miatt szintén depizzet tegnap leszedték neki. Az orvos aki csinálta mindig őszinte mindenkivel. Mondta neki, hogy megcsinálja. De az anyajegyekkel együtt is elmehet nyugodtan modelkedni. Ha nem lenne szép lány akkor nem mondott volna ilyet. De ez sem jelent neki semmit. Ha már bizonyítják is neki ezeket az állításokat nem értem miért nem jut el odáig, hogy elhigye. Az a baj, hogy annyira gyenge és makacs, hogy még csak nem is próbálja ezeket át gondolni. Ha valamit mégis akkor nagyon hamar feladja pedig egy ilyenből hosszú idő kijönni és csak akkor lehet ha megfogadja a tanácsokat is. De ő így nem fog tudni úgy, hogy ilyen makacs. És már ezelőtt is volt van sok olyan fiú rajtam kívűl aki szerint jól néz ki, akkor miért ilyen betegesen önbizalomhiányos. Most nemrég volt konzultálción mert az orrát megakarta műteni. De nem csinálták meg neki mert az orvos azt mondta neki, hogy nem csinálja meg várja meg a 18 éves kórt addig fejlődik kicsit érzelmileg és kicsit érettebb lesz az orvos szerint és akkor ha akarja még megcsinálja. Pedig szerintem nem is lenne értelme annyi pénzt kiadniuk mert szerintem szép az orra is. Nem, hogy nem nagy de inkább kicsi főleg az orrlyuka amin leginkább problémázik. Amikor az orvos ezt mondta neki és végeztek utána pár órára Pesten el is tűnt és nem vette fel a telefont sem nekem, sem az anyjának akkor nagyon meg ijedtünk.


Már olyat is mondott lehet inkább vonat alá ugrik. Mégis mit tudnék tenni a barátnőmért ha ennyire makacs? Olyan rossz ezt nekem látni, hogy a saját butasága miatt szenved egy olyan dologért ami nem, hogy nem igaz. De pontosan, hogy mindene nagyon gyönyörű. És igaz, hogy messengeren sokszor túlzásba viszi ezt és idegesít az, hogy felhozza és nem is akar hallgatni semmire. De nagyon szeretem őt mert amikor találkozunk akkor még nem nagyon volt, hogy ezen veszekedtünk volna. És most jön a nyár amikor pedig még többet tudnánk együtt lenni. És ez neki is jó lenne szerintem. Szakítani nem szeretnék vele egyrészt ezért, másrészt pedig szeretnék neki esélyt adni, hogy megváltozik. Mert anorexiával is volt gondja akkor is nagyon makacs volt és kicsit sok idő után belátta, hogy igazam volt és az nem volt jó. Most is biztos vagyok benne, hogy befogja látni. De lehet késő lesz. Mert ami a legjobban zavar az az, hogy ő kimondottan fontos dolgokat is képes lenne lemondani csak mert ő csúnyának látja magát pedig nincs oka az önbizalomhiányra. Félek, hogy a nyarunkat és az egész kapcsolatunkat tönkre teszi majd ez.

19/F , 16/L



2023. jún. 1. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány.
2023. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A miértjét általában pszichológus deríti ki.
2023. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Volt már ott is megmondták neki, hogy erőteljes testképzavara és önbizalomhiánya van. De akkor is azt mondta biztos hazudik neki a pszichológus és mert ő reálisan látja magát
2023. jún. 1. 20:32
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg szép csaj és amúgy szeret téged én nem hagynám ott..próbálj neki segíteni minden erőddel és küldd el sürgősen pszichológushoz, főleg ha öngyilkos gondolatai vannak, mert az komoly dolog, azzal foglalkozni kell!

Remélem minden rendbejön köztetek!

2023. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#4 Köszönjük szépen :) , próbáltam arra is rábeszélni, hogy járjon el többször de abban sem hallgat rám.
2023. jún. 1. 20:38
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Rakd meg jol hogy eszhez terjen:D
2023. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#5, 4-es vagyok. De van konkrét oka annak hogy ilyen makacs?
2023. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#7 Nincsen, nem tudom miért ilyen amikor többször is bebizonyosodott, hogy jobban járt volna ha nem így kezeli. Ezt is mondtam neki, de teljesen el engedte a füle mellett ezt is.
2023. jún. 1. 20:51
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Mert kattant a csaj.


Vidd el pszichológushoz, mert hosszabb távon ezt nem fogod bírni....

2023. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Bele fogsz fáradni.

Így nem lehet élni.

2023. jún. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!