Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Érdemes így belemenni egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes így belemenni egy párkapcsolatba?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akit az egyik közös barátunk által ismerek. Először instán beszéltünk, még kb tavaly november környékétől kezdve. Akkor még nem igazán szólt a dolog semmiről, közben voltak egy-két hetes megszakítások is. Én sem értem rá, meg ő sem, így volt hogy nem irogattunk annyit. De ez akkoriban még fel sem tűnt, annyira nem gondoltam ebből az egészből semmit.


Aztán nem rég elkezdtünk beszélgetni elég rendszeresen, és tegnap volt a második alkalom, hogy találkoztunk.


Elég jól érzem magam vele, kedves, figyelmes, udvarias. Sok a közös témánk, jól el tudnunk beszélgetni. Már eljutottunk az ölelésig, és a kézfogásig.


Már beszéltünk arról, hogy ha jobban megismerjük egymást, akkor kapcsolatba fogunk lépni.


Viszont, én hezitálok. Egy elég jó suliba járok, és jó tanuló is vagyok. Fontos a jövőm, egyetemre is szeretnék menni. Neki ez nem fontos, nem is jár olyan jó suliba mint én. Ennek ellenére, egyébként elég értelmesnek tűnik.


A másik dolog, amiért hezitálok még, az az, hogy lehet, hogy autista.


Ezt nem én találtam ki, ő maga mondta. Van róla papírja is, de azt állítja, hogy ő nem autista.


Egyébként, szerintem sem tűnik annak, de persze nem véletlenül van papírja róla. Nem vagyok orvos, és nem is értek a pszichológiához.


Ez lenne az első kapcsolatom, és egyébként tényleg nagyon kedvelem őt, de félek hogy ezért a két ok miatt nem fog sikerülni ez az egész, vagy pedig rossz vége lesz...


Így is belemenjek?



2023. jún. 8. 21:06
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt még hozzáteszem, hogy nem akar belekényszeríteni semmibe, elég lassú tempóban haladunk, szóval mire ebből rendes kapcsolat lenne, az még lehet egy fél év is.


Azt is tiszteletben tartja ha úgy döntenék, hogy még sem szeretnék vele lenni.


Amit még kifelejtettem, én 16/L ő 18/F .

2023. jún. 8. 21:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te kedveled akkor nincsen semmi akadálya. A két ok amit mondtál az lehet hogy jogos lenne, de számomra ez nem lenne kiváltó ok. A kor miatt ne aggódj ez elfogadható. Kétlem hogy rossz vége lenne, de te döntesz.
2023. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

A suliról: az unokatesóm elég jó észbeli képességekkel rendelkezik, csak lusta volt a tanuláshoz. Emiatt a borzalmasan gyenge hajózási szakközépbe járt, aztán most milliókat keres hajóskapitányként. A suli nem sokat számít, ha ügyes az ember.

Az autizmusról: nagyon eltérő, hogy kinél milyen mértékben jelentkezik ez, egyeseknél észre se lehet venni a betegség tüneteit. Valószínűleg azért tagadja, mert rosszul esik neki.

Összességében azt mondom, hogy ne menj bele a kapcsolatba, amennyiben az érzelmeidet felülírják a fent említett dolgok.

2023. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Aha. Szóval azért hezitálsz, mert nem valami elitista helyre jár a csupa egoista "tökéletes" ember közé, meg mert van egy enyhe autista állapota, ami ezek szerint még csak nem is érezhető mértékű. Szerintem ne gyere vele össze, jobbat érdemel.
2023. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

#3 nem tagadja az autizmust ő maga mondta a kérdezőnek annak ellenére hogy nincs jele a betegségének.

#4 ahogy említette a kérdező, ez lenne az első kapcsolata.

Tapasztalatlan még, így érthető módon fél ezen problémáktól. Még akkor is ha mindketten látjuk, hogy ez nem racionális.


Kérdező:

Ahogy mondtad, még meg kell ismernetek egymást mielőtt ebből kapcsolat lenne. Ha most nem zavar hogy van némi (nem is észlelhető) autizmusa, akkor valószínüleg a későbbiekben sem fog. A suliról meg annyit, hogy őt más dolgok érdeklik. De ettől még válhat belőle jó szakember amivel ugyanúgy sok pénzt lehet keresni és egyáltalán nem lenézendő dolog.


Összességében: éld meg az életed. Ha szereted, csináljátok ami jólesik, baj nem lehet belőle. Valószínűleg úgysem az első párod lesz a férjed. De addig is legyetek boldogok együtt.

2023. jún. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


4-esnek mondom, azért hezitálok, mert ami nekem fontos (mármint a suli), az neki nem annyira, és ez akár később egy akadályt jelenthet a kapcsolatban.

Az autizmusáról meg annyit, hogy nem ítélem el ezért, nem erről van szó. De mivel elég fiatal és tapasztalatlan vagyok ezért nem vagyok benne biztos hogy tudnám ezt az egészet így kezelni. Nem szeretnék neki rosszat tenni. Ami a másik, hogy lehet hogy pont ebből kifakadóan lenne rossz vége a kapcsolatnak.


Szóval, a lényeg, hogy lehet hogy így jött le neked, de nem ítélem el sem az autistákat, sem azokat akik nem elit suliba járnak .


Amúgy kiderült, hogy most még 18 éves, de júliusban 19 lesz... És én még 16 vagyok, de majd csak októberben leszek 17.


Tehát 2 és negyed év van közöttünk. Ez egy kicsit sok, nem? Mármint ő már felnőtt, én meg... Még azért egy kicsit gyerek vagyok.

2023. jún. 11. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!