Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Nővérem tönkreteszi magát,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nővérem tönkreteszi magát, hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet. Nővérem nemrég fél év együttlét után szakított a barátjával (aki a világon a legjobban szerette, és szerintem azóta sem tudta feldolgozni szegény), mert elkezdett kavarni egy másik sráccal. Minden kívülálló (én, anya, apa, sőt még a volt barátja) számára is egyértelmű és világos, hogy a srác semmit nem akar nővéremtől, csak kihasználja, hogy megkapjon bizonyos örömöket (remélem mindenki érti...). A vicc az, hogy elmondása szerint nővérem is tisztában van vele, hogy játszanak az érzéseivel és kihasználják, de nem tud mit tenni, mert van a gyerekben valami, amire szüksége van. Anya már feladta, azt mondta, ha tönkre akarja tenni magát, akkor tegye, ő mindent megtett (és ez így is van). Én viszont nem adom fel, mindent megteszek, hogy megvédjem a testvéremet a csalódástól. Van ötletetek, hogyan segíthetnék neki?

2015. nov. 29. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz, csak azt, hogy nyugton hagyod. Mindenki csak a saját kárán tanul, ezt tudomásul kell venni. Olyan is van, aki még abból sem.
2015. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
ki játszik vele? a régi barátja, vagy az új srác? vagy mi?
2015. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A nővérednek szuverén joga úgy cseszni el az életét, ahogy neki tetszik. Jobb az ilyenbe nem beleszólni.
2015. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot tehetsz : imatkozz erte kitartoan. Imatkozzatok a csaladdal... as imanak nagy ereje van. Sajat tapasztalatbol beszelek
2015. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Attól, hogy át fog menni egy csalódáson, nem fog tönkremenni az élete ne aggódj. A kellemetlen dolgok is szolgálnak minket, bizonyos történéseken át is kell mennünk, hogy abból megérthessünk valamit vagy általa kifejleszthessünk magunkban egy másfajta értlemezést, látásmódot. Úgy gondolom ebbe NEM KELL beleavatkozni. Elmondtátok, ő így szeretné, tartsátok tiszteletben. A családnak ez is feladata, hagyni, de amikor kell ott lenni, mellette állni.
2015. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell túldramatizálni a dolgot, biztos jó oka van arra, hogy szakítson, vagy kötődjön a másik sráchoz, emiatt nem kell féltésből szörnyetegnek beállítani a másikat.

Bárkit érnek csalódások, a saját felelőssége, mert az még nem megoldás, hogy más fele akarod terelni, ahol talán nem csalódik, de nem is akar semmit.

Szerintem inkább csalódjon, mint neki álljon annyira félni, hogy azt higyje, egy beteljesületlen kapcsolat tönkreteszi az életét!:)

Tudtommal nagyon ritka az az ember, aki összeházasodik az első emberrel, akivel életében legelőször találkozott, még van ideje megtalálni az igazit.

2015. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"fél év együttlét után szakított a barátjával (aki a világon a legjobban szerette, és szerintem azóta sem tudta feldolgozni szegény)"

Nekem is volt egy barátom, akivel szakítottam, mert jó okom volt rá, ő sem tudta feldolgozni jó ideig, "szeretett" sajnálkozott nekem mindenen, késöbb meggondoltam magam, mert meggyözőtt és azt hittem végre, hogy bízhatok benne én is úgy éreztem, hogy szeretem, de aztán elmúlt az a nagy szerelem az ő oldaláról, amikor én nyújtottam feléje a kezem. Ebből levontam a tanulságot, hogy vannak ilyen sajnálkozó kategóriák is, akik nem jobbak másoknál.

A nővéred is megtalálja az igazit majd, de a volt barátjával való kapcsolata is, ha elhidegült tőle, nem a legromantikusabb story az ilyen "világon legjobban szerette" fiúkkal, sokan ezt mondják/érzik, bár igaz, hogy nem ismerhetem a nővéred, de számomra érthető, ahogy viselkedik.

2015. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!