Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Baj van a kapcsolatomban, és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj van a kapcsolatomban, és nem tudom mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
18/L vagyok a baratom 19. Együtt vagyunk 8honapja,majdnem 9. A baratom iszonyatosan megfojt. Elvarja hogy folyamatosan vele foglalkozzak; neki irjak, vele legyek stb. Ha egy napig nem talalkozunk mar kiakad. Beszéltem vele erről mar,hogy ez nekem igy nem jo. Azt mondta majd megvaltozik de nem lett belőle semmi. Tegnap megint osszevesztunk Es most mar nagyon elegem van. Csak az a baj hogy o egy lelkileg nagyon instabil ember, régen sokat vagdosta magat, és ongyilkossagra is gondolt,szóval felek ha valamikor szakítani akarnék emiatt amit irtam akkor megoli magat vagy újra vagdosni fogja a karját. Meg ami tőlem onzoseg hogy nem szeretnek egyedül maradni mert o jelenleg egy biztos pont az életemben. Mit csináljak most? Kérlek segítsetek ha tudtok:( előre is koszi!!

2017. aug. 16. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg neki az igazat. Hogy nem tudod így folytatni, és ha nem változik meg AZONNAL akkor ennyi volt. Egyedül maradni ne félj, mert annál rosszabb nincs mikor valaki nem hagy élni... Áll ki magadért... Némi önzőség sose árt ha nem akarod hogy a pasik kihasználjanak minden alkalommal...
2017. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem nem, ez így nem jó!

Figyelj. Ez a kapcsolat már azért durva. Egy normális kapcsolatban a felek hagyják élni egymást. Itt NINCS meg. Szakítanod kellene vele. Van két dolog, amit mondtál, hogy meggátol ebben:


'Csak az a baj hogy o egy lelkileg nagyon instabil ember, régen sokat vagdosta magat, és ongyilkossagra is gondolt,szóval felek ha valamikor szakítani akarnék emiatt amit irtam akkor megoli magat vagy újra vagdosni fogja a karját.'

Na ezt hívják lelki terrornak. Ha ilyen jutna eszébe, ez ne gátoljin meg a szakításba. Akármikor sakkban tarthat ezzel, csak hogy belefojtson a kapcsolatba. Ez nem jó. Onnantól, hogy szakítasz vele, már nem a te érdeked, hogy mit csinál. Elvégre szabad ember vagy, nem?


'Meg ami tőlem onzoseg hogy nem szeretnek egyedül maradni mert o jelenleg egy biztos pont az életemben.'

Ne, ezt ne. Lehet hogy egy biztos pont, de most inkább maradsz szenvedni a kapcsolatodban, vagy élsz szabadon egy boldogabb életet? Barátod más akármikor lehet, aki nem fog belefolytani az egészbe, addig legyél el a barátaiddal. Hidd el, sokkal jobb.


Tehát gondolkozz... Mert ez így nagyon nem jó.

2017. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Önző módon magadra gondolsz azzal, hogy nem szakítasz, csak azért, hogy legyen valakid?

Neked ez a kapcsolat nem jó. Nem működik, gondolom szerelmes sem vagy. 18 éves vagy, mindjárt felnősz. Neked pont nem egy lelkileg sérült emberre van szükséged amikor épp a nagybetűs Élet küszöbén állsz. 19 évesen pedig ne lelkileg zsaroljon azzal, hogy vagdosni fogja magát vagy öngyilkos lesz, ha szakítotok. Ez egy féreg és mocsok dolog.

Felvázoltad neki, hogy mi az, ami nem tetszik és ezt nem tartotta tiszteletben, nem változtatott rajta semmit. Innentől kezdve neked nincs felelősséged érte és egyébként se hagyd, hogy egy ilyen ember tönkretegye az életed.

Szakíts vele, lesz másik barátod. A szüleivel is beszélj, hogy a barátod beteg és segítségre van szüksége.

2017. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hmm kísértetiesen hasonlít a sztori az én volt kapcsolatomra, csak nálam barátnőm volt ilyen, hogy nem hagyott nekem semmilyen magánszférát. Folyton beszélgetni akart velem, a nap minden percében és már 1,5 év után beleőrültem ebbe. Ezenfelül a legkisebb sértésre (nem szándékos sértésre) is eléggé kiakadt, és már félni is kezdtem tőle egy idő után. Majd miután érzelmileg megerősödött, és nem volt szüksége a támogatásomra, szépen dobott. Szóval azt tanácsolnám neked, hogy kérd meg hogy próbáljon meg magán változtatni egy adott időn (mondjuk 2 héten) belül (mert azért a változás neki se menne egyik pillanatról a másikra), és ha akkor sem változik meg, akkor a viszontlátásra. Én is átéltem a helyzeted, ha nem változik, nem éri meg tovább húzni ezt a rossz kapcsolatot, csak magadnak ártanál vele. 18/F
2017. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1] nem ok az önpusztítás valaki magunk mellett "tartására".

2] nem áll szándékomban titeket széválasztani, de ha nem érzed jól mellette magad, akkor ne szenvedj miatta.

3] ha úgy érzed összeomlana, és a hóhért választaná barátjának utánad-helyetted, akkor biztosíts neki egyfajta védelmet, mégpedig bízz meg egy barátot, aki odafigyel rá, mikor nem vagy, vagy már nem leszel mellette.

4] nehogy, semmi esetben se, egyik napról a másikra hagyd ott.

5] szerintem mindezek előtt beszélj vele, ismét, de több odafigyelést megkövetelve a kapcsolatotok fenntartásának érdekében‼

21/F

2017. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!