Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Van így értelme a kapcsolatnak?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van így értelme a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Ha a szerelem biológiailag úgy is elmúlik 2-3 éven belül valakinél fél év vagy 1 akkor egyből szakítani kell?Szeretet nem

tarthat össze fiatal párkapcsolatokat ?Mert az első pár hónapban nyilván mindenki máshogy érez mint később 1-2 év után még is sokan ennek a rózsaszín ködnek az elmúlásával már kijelentik hogy nem szeretik a párjukat már úgy mint az elején stb.Mikor érdemes ezt még folytatni?



2018. febr. 15. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Azonnal abba kell hagyni s utána mindenkivel lefeküdni sepribe.
2018. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Akinél rózsaszín köd van, az szerintem eleve veszett fejsze nyele. A rózsaszín ködöt többnyire az esztétikai látvány tudja kiváltani, de egyszerűen az hamarabb elmúlik és utána már nyitott szemmel látja a dolgokat, hogy "lélekben" mégse illenek össze. Ahol a két pár úgymond "lelkitárs" is, ilyen mondjuk az, ha egy több éves nagyon jó barátságból lesz kapcsolat, akkor nagyon kevés az esély a szakításra, holott szerelem és rózsaszín köd nem is volt soha, csak szeretet.


A másik ok még az lehet, hogy a tinik nagyja azt se tudja, hogy mit érez pontosan, változnak napról napra, aztán ennyi. Ez ilyen.

2018. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fiatal korban kezdődött párkapcsolatok ritkán élik túl a tinédzserkort, kevés pár van együtt a húszas éveiben. Ennek oka pedig a tapasztalatlanság, éretlenség, előbb-utóbb valamelyik fél szeretne több tapasztalatot szerezni, kikacsintgat a kapcsolatból. Persze biztosan van erre ellenpélda is, minden kapcsolat egyedi.

Ha bármi okból is úgy érzed, hogy tovább kell lépned, akkor tedd meg. Jobb fiatalon szakítani, mint huszonévesen, családi és anyagi terhekkel a nyakadban. A szeretet egy kapcsolat összetartásához tinédzserkoban kevés.

2018. febr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tini lannyal jossz ossze akkor 20-21 evesen ott hagy. Sajnos nem ezek ilyenek .
2018. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha a szerelem biológiailag úgy is elmúlik"

Tehát szerinted a szerelem nem érzelmi, hanem biológiai folyamat/jelenség?

A másik megúnása nem biológiai folyamat, hanem az érzelmek lanyhulása, elmúlása.

2018. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen de úgy tudom az érzelmek lanyhulása mindig bekövetkezik ennyi időn belül,vagyis inkább a szerelem átalakul szeretetté és kötődéssé.
2018. febr. 15. 15:20
 7/9 anonim válasza:
Én nem értek egyet a legtöbb esetben az előttem szólókkal. Nekem eddig 2 komoly kapcsolatom volt, mindegyik szakításnak oka volt, és ezek nekem mondhatni éretlen tiniként jöttek elő. A harmadik kapcsolatomban most élek, (még mindig tini vagyok, de már nem sokáig), és semmi pénzért nem hagynám ott a jelenlegi párom. Persze ehhez olyan embert kell keresni, aki érett egy párkapcsolathoz. Szerintem az embereknek főleg most, hogy majdnem senki nem az, akinek mutatja magát, kellenek a próbakörök, amik nekem is voltak. Így felfogtam mi az a lila köd, mi a biztonság, és most már különbséget tudok tenni esztétikai és emberi jellem között. De ha egy szellemileg (direkt nem életkorra mondom) éretlen embernél próbálkozol, aki maga se tudja mit akar, akkor veszett ügy az egész. És szerintem van még egy alap dolog, amit anno mondtak nekem: aki vihető, az menjen is.
2018. febr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól tudod, kérdező. A szerelem, az ember életének a legszebb, legmagasztosabb érzelme pusztán holmi hormonok hülyéskedése. Kiábrándító a tudat, de ettől még nem kell lemondani róla. A szerelem ugyanis fenntartható. Életben lehet tartani, ha mindkét fél úgy akarja, és mindkét fél tesz is érte. A szerelem ugyanis a mondással ellentétben semmit sem old meg, vagy legfeljebb csak azokat a problémákat, amik nélküle nem is léteznének.

Tanulni kell folyamatosan, megismerni, elfogadni a másik nem gondolkodását, lelkivilágát. Mert jó, ha tudod, hatalmas különbségek vannak, és ez vezet sokszor tévútra minket.

De ez még nem minden! Kellenek a közös projektek, közös célok is! Amikért vállvetve, egymást erősítve küzdünk, dolgozunk. Amiktől megismerjük egymásra utaltságot, amiktől igazán tudjuk becsülni a párunkat. Mára kikoptak ezek a célok, ezek a projektek. Gyereket nem akar senki, építkezni csak a kiváltságosok mernek, mindenki a tutiba, a készbe akar becsücsülni.

2018. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mar 3 éve egyutt vagyok a barátommal.

17L 21F

2018. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!