Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért nem tetszenek a Roma...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tetszenek a Roma fiúk? Bővlent

Figyelt kérdés

Roma vagyok, bár nem mondaná meg senki sem. Apu (elváltak anyuval így egyedül nevelt) mindig úgy nevelt mint a magyarokat, magyarok között élünk rendezett tiszta körülmények között élünk sose hallgatunk tipikus zenét bár nekem egyes dalok tetszenek. Kitűnő tanuló vagyok példás a magatartásom már mint suliban az volt mára már dolgozom, érettségivel szakmával nyelv vizsgával rendelkezem. Orvos szeretnék lenni perpill hallgató is vagyok. Egy szóval meg van a normális kis életem DE. Apu sose engedte és mindig úgy nevelt hogy cigánnyal ne kislányom! Hallod! Vissza se írj nekik ha írnak! Mondtam hogy oké apa tudom nem szabad... Csak magyar barátom volt egyeztek a nézeteink kivéve hogy mindent megtartanak, semmit se dobnak ki egy ételt 1 hétig ettek alig főztek csak egyszer akkor óriási adagot mindig száraz kaján voltak ebből az anyukákkal sokszor össze vesztem pedig kiszámoltam ha mindennap főzne ugyan ott lenne... Barátom ahhoz volt szokva hogy mindig melegíti az ételt nekem a torkomon se megy le...Pedig én is reggeltől este 6ig vagy tovább dolgozom de bírok főzni és szeretek nem nagy dolog. Legtöbbször ebből kifolyólag már az anyagiak stb volt a gond amikor elmondtam hogy cigány vagyok legtöbben kiakadtak utána már csak azt hallgattam hogy mocskos cigány :( nagyon rosszul esett mert hiába vagyok az és nálunk nagyobb tisztaság volt akkor is megkaptam pedig sokkal ápoltabb vagyok mint az akkori párjaim. Na de most rá jöttem arra hogy a magyarral sose fogok ezek miatt ki jól jönni... De nem bírom elfogadni a Roma fiúkat, néhány barátnőmnek akinek roma a párja na az most vagy állandóan k.vazik, vagy bulizik, vagy iszik...A másik hogy a legtöbb szó szerint fekete vagy torz, vagy büdös... Lehet már bele zavarodtok ahogy olvassátok a kérdésem de egyszerűen nem tudom mit csináljak hogy kéne ugy mond rendet rakni a fejemben nézeteimet belém nevelték...


19/L



2018. febr. 20. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ha nem látszik rajtad, nem kell hangoztatni. Ha egyszer az aktuális pároddal úgy hozza a szó, úgyis fogtok róla beszélni, és ha látja, hogy tényleg nem a romákhoz hasonlóan éltek, nem fogja zavarni.

Az egyik legjobb barátnőm nekem is roma, rajta nem látszik, talán az apukáján és az egyik testvérén igen. Meg nem mondtam volna, mikor voltam náluk, akkor sem láttam a körülményeiken, hogy rossz lenne. Normális, tanult lány, egyetemre jár stb. Egyszer mutatott egy képet egy családi összejövetelről, és ott láttam meg a többi rokonát és csodálkoztam el, hogy jééé, roma családja van?! De soha senki nem ítélte el emiatt.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szerintem neked sem kellene ettől tartanod. Nem kell mondani az embereknek. Rákérdezni úgysem fognak maguktól -hacsak nem olyan taplók-, hogy hallod, te roma vagy?

Ha kívül-belül is minden rendben van veled, akkor a magyar fiúk is ugyanúgy szeretnek és elfogadnak, mint eddig is. Nem mindenki találja meg élete párját 19 éves kora előtt... Majd jön neked is 20-22-25 akárhány évesen az, aki nem egy kaján él egy hétig és van olyan igényes, mint te. Csak nehéz megtalálni.

2018. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az aranyos kommentet, ment a zöld kéz:) !

Nem életem párját keresem csak valakit aki boldoggá tesz igazából tudom hogy nem kell hangoztatni csak szégyen hogy titkolnom kell a származásom... Nem szeretem ezt titkolni... De itt borsodban nálunk a Magyar srácok annyira rasszisták legtöbbjük a családjuk hogy még amikor első barátom volt és sokat voltam náluk imádtak mert takarítottam náluk segítettem tanulni a szerelmemnek (fiuknak) de amikor szidták a romákat az szíven ütött oké én is utálom a putrisokat de ezaz általánosítás fáj, mert sajnos nekem is van rokon aki a soron él de imádok náluk lenni annyira tiszta lelkűek bolondosak büszkék rám hogy szépen beszélek tanult vagyok ami jól is esik de amikor távozok tőlük néha megjátszást érzek magamon olyankor rendet teszek gyorsan magamban hogy engem így neveltek és ha ők is élet módot váltanának alkalmazkodnának milyen csodás lenne minden:)

2018. febr. 20. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Segítek. Kiemelem a lényeget:


"...hogy kéne ugy mond rendet rakni a fejemben"


Van egy jó hírem. Ha a rendet és a rendszert megszoktad az életedben ahogy azt leírtad (rend, tisztaság, főzés, takarítás) akkor a fejedben, azaz inkább a lekedben se mlesz nehéz rendetrakni.

Van még egy jó hírem, ilyen fiatalon még a környezeted nagyon sok dolgot meghatároz, azaz ha csak anyukás magyarokkal találkozol vagy kan cigányokkal az még nem jelenti azt, hogy mindenfélével találkoztál, mindent láttál.

Hatalmas különbségek vannak társadalmi és család szinten is, ami nem feltétlen faji kérdés.


Visszatérve a rendbetételre: Ha rajtad, a szüleiden és a rokonokon (fénykép akármi) nincs külső jele, hogy cigányok lennétek, az nekem nagyon gyanús lenne.

Ha van akkor meg örülj, hogy ismersz egy részt a múltból! Érdemes lenne kicsit kikutatni a gyökereidet. Ki kivel, hogy találkozott, hol jöttek össze, hol és hogyan éltek, hol dolgoztak, volt-e keveredés(kulturális, faji, anyanyelvi, vallási, társadalmi réteg beli) fordulatok, tragédiák, anyai égon, apai ágon, ki milyen jellem volt, milyen sokásokkal, ilyesmi. A családtörténet fontos dolog.


Mire ezzel megvagy, biztosan sok dolgot megértesz. Amit a szülőktől és az ősöktől kapsz, az fontos, de nem vakon követendő. A szülők próbálnak megóvni attól, ami veszélyes.

19 évesen már nagy lány vagy. Jogod van hibázni és vállalni azok következményeit.

2018. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen valóban rendrakásra van szükségem...Amikor jobban bele gondolok ebbe össze zavarodok köszönöm a tanácsot!
2018. febr. 20. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit leirtal a baratodrol,az nem szarmazas,vagy igazabol barmi ilyen kerdese.szimplan fillerb szok voltak,erre nem lehet mast mondani.

Attol pedig nem kell felned,hogyha elmondod a leendo parodnak mi lesz...ha kiakad,es ilyenek beszel akkor jobb is ha megszabadulsz tole.

A harmadik,amit szerintem fontos ha megjegyzel,hogy attol meg valaki egyszer-ketszer egy olyan helyzet alkalmaval megjegyzest tesz a romakra,meg nem feltetlenul van barmilyen mogottes gondolat.sajnos nekem is kiszalad a szamon neha-neha ha valami nagyon olyat latok hogy na a buta cigany,de semmi rossz gondolatom nincs egyebkent.ugyanannyiszor megesik az is,hogy a hulye nemet kifejezes csuszik ki a szamon :D ebbol csak azt akartam kihozni,ha a leendo baratod pl ilyet mondana es tenyleg nem latszik rajtad,nem kell ketsegbe esni.csak mond el,ha normalis bocsnatot fog kerni es nem fogja erdekelni :) 20/f

2018. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem sokaknak jöbbek be, pont amiatt, amit írtál... BUnkók, fűvel-fával hálnak, büdösek, buták. A nagyja ilyen.

Aki nem, arról messzebről is látszik, hogy nem a tipikus cigó. Anyukámnak is van egy nagyon jó cigány barátnője, na ő kifejezetten szeretnivaló. Közös ismerősünk, egy cigány faszi, az meg pont egyenes ellentéte...

2018. febr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem amit leirtal a cigany fiukrol szornyu egy elmeletileg tanult embertol.

Attol mert valaki roma szarmazasu nem feltetlen olyan aminek te leirtad

Termeszetesen megvan az a reteg, de ez a reteg ugyanugy megtalhato a magyar fiukba is.

Nem a szarmazas donti el, hogy neked ki jon be.

Lehet hogy pont a barna boruek nem jonnek be, sebaj, romabol is ismerek feher borut, magyar sracbol is csak egy reteg akit leirtal mint elozo baratod/barataid.

Lenyeg: ugyanugy ciganyban es magyarban is vannak elitelendo igenytelen emberek, ezek nem csoda ha nem tetszenek. De ne mond ezt igy ki, hogy a cigany sracok nem.

( Mellesleg mielott valaki elkezdene ciganyozni mert ez a velemenyem, melletennem hogy nem vagyok az. )

2018. febr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsó, igen igazad van valóban!

De akármikor ismerkedni próbáltam romával valahogy mindig a legputrisabb volt írni nem tud beszélni nem értem mit mond félig magyarul félig lováriul mondja...(persze magyarban is rengeteg ilyen van aki putrisabb vagy lecsuszottabb környezete miatt)

Többi válaszolónak is nagyon köszönöm a válaszokat hogy időt szántatok kérdésemre :) Remélem hamarosan megtalálom a párom:)

2018. febr. 24. 21:21
 9/9 anonim válasza:
Közelítsd meg másik irányból a dolgot, te járnál olyan fiúval, aki rasszista? Tanult ember létedre gyanítom, hogy nem. Ha rájössz, hogy a párod az, akkor megoldódott a gondod, mert szakíthatsz vele. Egyébként ez a főzés, takarítós dolog nem hiszem, hogy összefügg... ez igényességet jelképez, ami nem feltétlen tükrözi a származásod. Ha összejössz valakivel ne azért legyen, mert magyar vagy roma, hanem mert kedveled. (én nem igazán vagyok rasszista, lehet emiatt rosszul közelítettem meg a kérdést...). A leírtak alapján nagyon produktív vagy és ilyen tulajdonságokkal biztosan fogsz találni valakit:)
2022. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!