Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tudok tenni, ha a barátoma...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudok tenni, ha a barátomat elkényeztetik a szülei?

Figyelt kérdés
Szoval barátom egy jó anyagi helyzetű családból származik, ebből következőleg el lett kényeztetve nagyon. Mindent megkap a szüleitől, legyen szó milliós dolgokról vagy csak apróságokról. Én nem származom gazdag családból, semmit nem tettek soha alám. A legtöbbször, ha közös programot csinálunk fizetem a saját részem, mert bármennyire is jól jönne, nem szeretem ha valaki rám fizet. Nagyon zavar hogy nem lett megnevelve, néha alapvető illemszabályokat szar*ik le, sokszor nekem kell rákényszerítenem hogy amikor a családdal ebédelünk, vagy moziban vagyunk ne nyomkodja egyfolytában a telefonját. A pénzzel nemtud bánni, minden felesleges dologra költ, aminek aztán hasznát sem veszi. Én örülök neki hogy a szülei miatt majd egyszer sokra viheti, de ugyanennyire félek is attól hogyha majd ők nem lesznek a barátom nemtud majd boldogulni nélkülük. Egyébként nagyon szeretik a gyereküket mint egyetlen fiukat, nem az van hogy ráhagynak mindent. Az is zavar hogy ennyi mindent megkap, de cserébe alig ad valamit a szüleinek, csak a saját dolgaival van elfoglalva. Valahogy megtudnám még nevelni úgy, hogy most 17 éves? Vagy erre nekem semmi esélyem?

2019. febr. 6. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. ez sajnos elég nehéz kérdés. Szépen kell vele bánni, nehogy azt mondja, csak írigykedsz vagy te nem vagy "az anyám". Valahogy szépen kellene tudatni vele, hogy mut is csináljon. Mondjuk, ha egyszerűen csak felveted neki az ötleted, amit szerinted érdemes lenne neki tenni-e?

Ha nem is semmi esélyed, de valóban ezt nem neked kellene csinálnod és ebben a korban... Erre mondják, hogy "Amit Peti nem tanult meg, az Péternek nem lesz egyszerű."

2019. febr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem véletlen a gazdagok 80%a első generációs.Jórészük olyan családbol származik mint te meg én meg sokan..Szerintük a legjobb befektetés egy könyv. Nem a te dolgod megnevelni a párod, de talán a szüleivemegnevelnibeszélni, hogy kicsit visszafoghatnák mert nem értékeli a pénzt.
2019. febr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el 17 évesen ilyen fog maradni örök életében és az ilyenek semmit Ede szokták vinni megsúgom én biztos ott hagynám
2019. febr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem mond meg vagy ird le neki egy levèlben akár,őszintèn,mit èrzel,mitől fèlsz.

Ha valòban ő lesz a fèrjed,mindent őszintèn meg kell beszèlnetek.

Kèrj tole nèhány dolgot,amivel bizonyìtani tud.

Ha szeret tèged es fontos vagy,megteszi.

Ha nem tesz azert semmit,hogy jobban bìz benne s ne zavarjon a dolog,akkor valoban elkenyeztetett,eretlen pasi es valiszinu az is marad.

Erdemes megprobalnod,akkor legalabb most megtudod,miben szamìthatsz rá...

2019. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont ettől tartok, hogyha ezt elmondanám neki azthinné hogy irigység és féltékenység miatt mondom. Sőt próbáltam már rá utalni hogy bánjon jobban a pénzzel, és próbáljon meg viselkedni, de mindig megígéri hogy változtat rajta, eddig természetesen sikertelenül. Szakítani nem akarok, brutálisan szeretem, és tudom hogy ő is ugyanúgy engem. Megsérteni sem szeretném, hogy valami olyant mondjak a szemébe, hogy a szülei nélkül nem tartana most itt ahol éppen van, pedig ez az igazság. Nem becsüli meg azt amit a szüleitől kap, nem látja hogy mennyire szerencsés.
2019. febr. 7. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:

A barátodat nem tudod megnevelni és ez nem is a te feladatod.

Szülei nem foglalkoztak vele annyit, hogy egy normális ember legyen belőle (pl értékelje a pénzt) és az a baj, hogy ennyi idősen mostmár pláne nem lehet megnevelni.

Az én bátyám 15-16 évesen kezdett rossz irányba menni...

Szüleim néha rászóltak és ennyi volt.

Most hogy 18 éves a világ legnagyobb parasztjai közé tartozik.

Szóval nem lehet már megnevelni.

Ha már beszéltél vele és nem változtat akkor nem tudsz mást csinálni el kell fogadnod ezt a dolgot ha tényleg szeretitek egymást.

2019. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hogy neked milyen szar életed lesz emiatt a fiú miatt
2019. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!