Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Évek múlva együtt lehetünk,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Évek múlva együtt lehetünk, de addig rá se nézzek másra? (távkapcs. Probléma)

Figyelt kérdés

December elején ismertem meg itt egy srácot. Mind a ketten nagyon örültünk, hogy rátaláltunk egy olyan velünk egyidős, ellenkező neműre, akivel ennyire egyezik az "érdeklődési körünk". Nagyon nagyon messze élünk egymástól, de úgy hozta a sors, hogy én decemberben arrafele utaztam, így találkoztunk. Ő végig szerette volna, hogy összejöjjünk, és egy pár legyünk, én végül december végén rábólintottam.


Nemrég kezdtem rájönni, hogy ez hiba volt... Félévente jó ha 1x sikerülne talizni, ha nagyon egymásnak élnénk, talán picit többször is összejönne, de ő idén érettségizik, és nekem itthon olyan kötelezettségeim vannak, amiket nem tudok csak úgy otthagyni akármikor...


A lényeg, hogy finoman próbálom egy ideje felvázolni neki, hogy nekem nem fekszik ez a "messengeren chatelős kapcsolat". Ő viszont nagyon elkötelezett, és nem fogadja jól a véleményemet erről...


Ahogy én látom:

Nincs semmi értelme elkötelezni magunkat ennyire egymás mellett, alig tudunk talizni, és rühellem az irogatás általi kapcsolatfenntartást. Nekem nem kényelmes ez a "távkapcsolat", akármi is a jövőbeli eredménye (azaz évek múlva össze tudunk költözni).

Én el tudnék képzelni egy olyat, hogy barátokként (kevesebb kötelezettség, elvárás) irogatunk, talizunk, de nem görcsölünk rá a témára, és amikor eljön a mi időnk (ha eljön), szépen felélesszük a párkapcsolatot.


És a csavar, amiben nagyon nem értünk egyet:

Nekem nyilvánvaló, hogy nem kell és nem szabad hűség-fogadalmat tenni ehhez... Hadd élje már mindenki a saját életét, fiatalok vagyunk még. Ha ő talál valakit, ha én, ez nem azt jelenti, hogy az lesz az igazi, és nekünk vége...

Ő meg nem tudná elfogadni, ha nekem lenne valakim, és közben úgy taliznánk, neki kényelmetlen lenne. Főleg azért aggódik, mert úgy gondolja, neki nem lesz más lány, én vagyok az igazi.


És azért tartanánk ki egymás mellett (ha kérdésként ez felmerülne bennetek), mert nem csak egy szimpla hobbi, munka az "érdeklődési körünk". Hanem egy kevés ember által folytatott életforma. És ezért ragaszkodik ennyire, mert szerinte nem fog olyan lányt találni, akit így érdekli az, amit engem. Mondtam neki, hogy dehát nem is kell ilyen "különleges" lányt keresnie, mert ittvagyok. Legyen olyannal együtt, akit másért szeret, és legalább közel van hozzá. Legyen szerelmes... Úgyis, ha mi évek múlva együtt kell élnünk, akkor egymásra találunk. Most még bőven nem szempont az, ami minket összehozott, nem vagyunk 30 évesek...


Igazából csak annyi, hogy érdemes kitartani a "tökéletes"(nek tűnő) mellett, ha ennyire nem lehet fenntartani a kapcsolatot?

Illetve ha belátjuk, hogy csak barátokként érdemes egy ideig folytatni, akkor nem is szabadna együtt lenni mással, tudván, hogy mi évek múlva összejövünk?


Kérlek osszátok meg gondolataitokat, véleményeteket, tapasztalataitokat.


18/L 18/F



2019. febr. 18. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ő nagyon szeret téged, de te nem szereted őt ugyan úgy, ha a távolság miatt lemondanál róla. Az irkálás valóban hülyeség, beszélgessetek telefonon inkább, az sokkal személyesebb. Most fog eljönni a ti időtök, hisz mentek egyetemre, választhatjátok ugyan azt a várost, akár egymásét, akár egy harmadikat és elmehettek közös albérletbe, amit egyetem után akár át is vehettek a szüleitektől és élhettek ott, vagy továbbálltok máshova együtt.
2019. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam távkapcsolatban 3 évig. Hát mit mondjak,még egyszer nem választanám azt a kapcsolatot, havonta 1x találkoztunk egy teljes hétvégére, de viszont a többi napon csak messenger vagy skype. Láttuk egymást videón , egymás hangját is sokat hallottuk, de akkor sem volt az igazi. 15 éves voltam mikor össze jöttünk , 18 éves voltam amikor szakítottunk. Én is úgy éreztem h ő volt az igazi, szívem legmélyén még most is azt érzem. De viszont mi nem mondtunk le egymásról soha. Nagyon sok volt a veszekedés a féltékenykedés stb, de akkor is itt voltunk. Ha igazán szeretnéd akkor kitartanál mellette, és hinnél abban h nemsokára együtt lesztek. A távkapcsolat mindig fel és fel tudja éleszteni a kapcsolatokat, mert ugye ritkán találkoztok és annyira örültök egymásnak mint ha még csak most látnátok egymást először. Szerintem érdemes volna megpróbálnotok, főleg h elmondásaid szerint nagyon sok mindenben "hasonlítotok". Egy próbát megér.
2019. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem egy országban lakunk. Ő érettségi után dolgozni szeretne, nekem még van 1,5 évem suliból, utána egyetemre megyek.


#2 említetted, hogy havonta találkoztatok. Azért szerintem a havonta és félévente való találkozás között különbség van.


Nem tudom hogyan lehet valakit szeretni neten keresztül. Mert oké, hogy eddig 1x találkoztunk, de akkor nem volt részemről szerelem első látásra, és ő sem említi úgy a talit, mint amikor "belémesett". Tehát szinte minden eddigi ismerettség a neten történt. Nem tudom, valóban érdemes erre alapozni? Ki tudja, lehet hosszútávon élőben ki sem jönnénk egymással. Együtt vagyunk neten 4 éven kersztül, hogy aztán összeköltözés után fél évvel szétmenjünk. Jó, ez pesszimista hozzáállás, nem is erre gondolok. Hanem, ha már úgyis szeretnénk legalább egyszer egy idő együtt élni, legalább kipróbálni milyen egy olyannal és ott élni, aki ennyire osztja az érdeklődésünket, viszont annak nem látom értelmét, hogy ehhez az szükséges legyen, hogy messenegeren tartsuk folyamatosan a kapcsolatot...

2019. febr. 18. 12:34
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Úgy látom, hogy te jobban látod az életet mint ő. Nem hi ném, hogy emiatt kevésbé szeretnéd. A dolog így is - úgy is az lesz, hogy a szerelem ha meg is lesz, a testnek nehéz parancsolni és legalább egyszer az egyikőtök le fog feküdni mással. Hogy ezt megcsalásnak veszitek vagy sem az felfogas kérdése...


Azt mondanam amit Te is. Hagyjatok a kapcsolatot és később ha úgy lesz egymásra találtok. Vagy nyitott kapcsolat és akkor nem lehet sértődés.

2019. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott kapcsolat semmire sem jó. Akit igazán szeretsz nem tudod elviselni h mással is lefekszik. Főleg nem egy távkacsolatban.
2019. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szerintem maradjatok hűek egymáshoz, és ha van lehetőség találkozni, tegyétek meg. A többi majd később alakul, aztán lehet tervezni komolyabban. Ha érzed, hogy Ő az igazi, akkor semmiképp ne tégy olyat, amit később megbánnál. Előfordulhat, hogy egyszer elveszíted őt, de lehet örökre.
2019. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha ő is az igazi, akkor nem ebben az időben és térfelállásban.
2019. febr. 18. 20:42
 8/14 anonim válasza:
75%

Nem olvastam a válaszokat, úgyhogy ha olyat írok ami már le lett, bocsi. Nekem az írásodból lejön, hogy már megvan a kérdésre a válaszod, csak várod a megerősítést innen mert úgy nyilván könnyebb, kicsit csökken a "felelősség", hogy más is így gondolja ahogyan Te legbelül. Neked nem ér annyit ez a srác, mint te neki, ha így lenne ki sem írtad volna a kérdést. Az még megragadta a figyelmem, hogy te úgy találkoznál vele, hogy amúgy barátod van. Na most őszintén, te el tudod képzelni azt, hogy egy fiú akivel együtt vagy egy potenciális partnerjelöltjével talizgat akivel történetesen egymásra várnak? Nem hinném..elég gyerekes a felfogásod, szerintem várd meg azt aki tényleg megfog.

21L

2019. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Ja még annyit, hogy egyébként jól látod a dolgokat, semmi értelme elkötelezned magad, elvégre 18 éves vagy. DE ha nagyon érdekelne elvakult lennél és várnál rá. Ha belegondolsz ez nem olyan rossz dolog, hogy nem érdekel annyira. Utolsó voltam
2019. febr. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem

olvastam végig az egész regényt! Csak az elejét! De ha már itt tartunk. Kötelezetség? Akkor a hétvégén ne tanulj. Hanem talizatok! Már bocs ha utána valami van a szövegben!

2019. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!