Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért vagyok ilyen betegesen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Papucs112 kérdése:

Miért vagyok ilyen betegesen féltékeny?

Figyelt kérdés

A barátommal több mint egy éve vagyunk együtt. Nekem nagyon-nagyon kevés önnizalmam van, nem látom magamat elég jónak hozzá, mindig mondogatom hogy csúnya vagyok és jobbat érdemelne...

Nemrég elkezdett animéket nézni, és nekem nagyon rosszul esik hogy ilyen nagymellű tökéletes plasztikcsajokat néz minden nap. Beszéltem vele erről, de azt mondta hogy nem miattuk nézi. Mégis olyan rosszul esik, még jobban szégyellem magamat előtte, a kevés önbizalmamat is elpárologtatja. Bunkó nem akarok lenni hogy hagyja abba, mert mi vagyok én hogy megmondjam mit csinál.

Nagyon rossz hogy emiatt vagyok gátlásos, mindenbe belelátok dolgokat és mérgezem a kapcsolatot azzal hogy nem is tetszem neki és nem szeret... :(


(16 évesek vagyunk)



2019. márc. 26. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Csoda, hogy még veled van, kibírhatatlan lehetsz. Menj minél előbb pszichológushoz, tedd rendbe magad és utána kezdj pasizni, ezt a párod is megsínyli, nem tudom hogy bírja még ép ésszel.
2019. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos,ilyen massal is fordult mar elő.

Igy hogy keves az onbizalmad, jo hogy feltekeny leszel.


De a jó kapcsolat titka a bizalom es oszinteseg. Szoval probalj meg errol beszélni vele. Tudom nagy kérés,ha egy ilyan lanyrol van szo akinek nincs nagy onbizalma. De probald meg.es ne hagyd hogy ilyen gondolataid legyenek. Ha a baratod rendes, megerto, es becsuletes,akkor nem miattad nezi azokat az animeket. Hanem csak szereti. Ezt meg fogadd el.



Ha mar egy eve egyutt vagytok,akkor ne aggodj, a fiu szeret.es egy eve teged valasztott!!!!szoval?:)

2019. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolat ne a külsőd alapján múljon!
2019. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Önbizalomhiányod van amiatt hogy lapos vagy mint a deszka. Fordulj pszichológushoz.
2019. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Nem vagyok lapos mint a deszka, csak egyszerűen nem látom magamat szépnek. És én is ettől félek, hogy elkergetem magam mellől.

2019. márc. 26. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Miért nem ülsz le vele és nézel te is animét? Akkor meglátnád, hogy senki sem a nagymellű nők miatt nézi, kb. minden animében jelentéktelen dolog.

Amúgy tényleg kezdj magaddal valamit, itt nem arról van szó, hogy ő nem szeretne, mert jelenleg ő az aki felhúz téged, te pedig ha tudod, hogy káros hatással vagy a párodra, mégis vele vagy, akkor szereted te igazán?

2019. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet, hogy érdemes lenne azt átgondolnod, hogy először magadat kéne megszeretned, még mielőtt mással tennéd ezt. Sokkal egészségesebb lenne neked is, és a kapcsolatnak is.

Érdemes végiggondolnod, hogy mitől nem szereted magadat? Mi az, ami miatt nincs önbizalmad?

Másodszor azt érdemes megkérdezni magadtól, hogy tudsz-e és akarsz-e ezeken változtatni. Ha nem, akkor el kell fogadnod, és akkor a környezeted is így tesz majd. Ha igen, akkor változtass rajta.

Így szépen-lassan, sok-sok elfogadással jobban nyitsz majd magad felé, és nem lesznek hasonló gondjaid a kapcsolataidban.

Azon is jó lehet elgondolkodnod, hogy ez a fiú miért szeret téged. Ha több, mint egy éve vagytok együtt, akkor valószínűleg van benned valami, ami miatt megfogtad őt. Amúgy is érdemes magadat szeretned, de ha őt is megfogta a lényed és ami vagy, akkor igazán nincs okod arra, hogy te ne tégy így! :)

Talán még beszélhetnél is erről a barátoddal. Ne sajnáltasd magad, és ne mondd, hogy jobbat érdemelne nálad,, csak meséld el neki, hogy önbizalomhiányod van, és elmesélhetné, hogy mit kedvel annyira benned, mert jól jönne a segítsége. A pozitív megerősítések nem ártottak még senkinek :)

Az animéről meg annyit, hogy ne a barátodon múljon, hogy mennyi önbizalmad van! A pozitív megerősítések és mások jó véleménye valóban táplálhatják az önbizalmadat, de nem függsz tőlük!

Valószínűleg hosszú út lesz ez, de hidd el, megéri. Bátorság! :)

2019. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem kaptál gyerekkorodban Neked megfelelő figyelmet, azért ennyire alacsony az önértékelésed. Ez történhetett az első három évedben is akár, amikor kulcsfontosságú, hogy ott legyen az édesanyád veled, reagáljon a szükségleteidre, adjon enni ha éhes vagy, vegyen fel ha sírsz satöbbi. Ilyenkor alakul ki ugyanis az alapvető Bizalom. Azzal, hogy a környezeted figyel Rád ebben a korban és mindig ott van, akire szükséged van, ez nagyon fontos, hiszen ez jelenti a Biztonságot. Ha az édesanyád nincs ott, amikor jelzed, hogy kellene, ha kifejezel valamilyen szükségletet és nem elégítik ki, azzal kiválóan megtanítják neked, hogy nem vagy fontos, amit te érzel, az lényegtelen. Így felnőttkorban az is nehézség lehet, hogy egyáltalán felismerd a saját szükségleteidet.

Tehát ez az első három év nagyon fontos, mert ilyenkor jön létre a gyerekből a környezet odafigyelése által egy bizakodó, az idegen világ felé nyitott, érdeklődő kisgyerek. Vagy az ellenkezője: egy bizalmatlan, félős kisgyerek annak eredményeképp, hogy a felnőttek nem reagáltak az igényeire, nem nyújtottak neki biztonságot úgy, ahogy arra neki igénye lett volna.

De még később is el lehet szúrni, ugyanis a 3. évtől felfelé a gyerek elkezdi meghatározni magát és itt is nagyon fontos a környezet visszajelzése, csak itt már nem csak cselekedetekkel, hanem szavakkal legalább annyira. Fontos ilyenkor, hogy a szüleid minőségi időt töltsenek veled, odafigyeljenek arra, hogy mit mondasz, folytassanak értelmes párbeszédeket veled, legyenek együttérzőek, ha bánatod van stb. Ha viszont elfoglaltak, így nem is tudnak odafigyelni rád, nem jönnek visszajelzések tőlük vagy csak negatívak jönnek, ha nem veszik komolyan a gondolataidat, elfelejtik amit mondtál satöbbi, akkor megintcsak azt erősítik, hogy nem vagy elég, nem vagy értékes, átlátszó vagy és így tovább. Ilyen hatásokkal könnyen alakul ki önértékelési probléma, önbizalomhiány, félénkség, zárkózottság, gátlásosság és még egy vagon hátráltató tulajdonság. Ezek szülik aztán a féltékenységet, amit tehát nem a partner viselkedése vált ki, hanem az illető önmagában való kétkedése - "szerethető vagyok?", "elég vagyok?" például.

Viszont ezen kiválóan segít az önismeret, ami akkor a legjobb, ha külső segítséggel történik, hiszen egy külső szemlélő sokkal jobban rálát a dolgokra. Érdemes lenne találnod egy neked tetsző pszichoterápiát és alaposan rágyúrni az önismeretre, mert ahogy világossá válik számodra, hogy hol gyökerezik a sok béklyó, ami hátráltat az életedben, lassan mind lehull rólad. Hajrá!

2019. márc. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Erre a megoldás egyszerű: lepd meg valami cosplayel egyszer, azt nagyon szeretni fog érte.


Amennyire én tudom vannak olyan speciális melltartók, amik nagyobbnak mutatják a benne lévő dolgokat, mint amekkorák valóságban, szal azt használhatod.

A ruhát meg elég csak félig levenni, és akkor minden ok...

2019. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek❤️.

Szoktunk együtt animét nézni mert többségében én is szeretem, csak rosszul esett hogy úgy tűnt, már az jobban érdekli mint én... Mindig az animéiről áradozott közbe meg eszébe se jutott hogy én élek-e vagy halok :/

Az utolsó válaszolóknak különösképpen köszönöm, a cosplayes ötlet is nagyon jó ^^!

2019. márc. 27. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!