Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Miért lehet az, hogy nem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lehet az, hogy nem vagyok szerelmes a barátomba?

Figyelt kérdés
Kb. 9 hónapja vagyunk együtt. Sajnos távkapcsolatban élünk, ami azt jelenti, hogy havonta általában egyszer-kétszer tudunk találkozni egy-egy hétvégére. Nekem ezzel alapvetően nincs is gondom meg neki sem, de felmerült bennem, hogy esetleg ez is lehet az oka annak, hogy eltávolodtam tőle érzelmileg. Az utóbbi 1-2 hónapban már egyáltalán nem érzek semmiféle vágyat iránta, mintha már csak barátként tekintenék rá. Persze, ölelkezünk meg esténként összebújunk, de például a csókolózástól ódzkodom és próbálom kerülni, amennyire lehet. Meg igazából testi kapcsolat sincs köztünk. Pettingelni próbálkoztunk párszor, de úgy őszintén, csak azt élveztem, amikor ő elégítette ki engem, fordítva engem kissé undorral töltött el a dolog, de az ő kedvéért párszor rávettem magam. Ha a fizikai érintkezést leszámítjuk, akkor jól kijövünk egymással, bár tény, hogy nem mondanám a lelkitársamnak, akivel annyi közös van bennünk és mindent megtudunk beszélni. Sokszor kicsit gyerekesnek érzem és nem kimondottan pozitív példát mutat nekem a lustaságával, a motiválatlanságával. Sajnos én is ilyen vagyok, ezért sem érzem annyira jó döntésnek egy ilyen ember mellett maradni. Viszont mellette szóljon, hogy egy nagyon-nagyon jólelkű srác, türelmes és megértő, az összes hibámmal együtt elfogad, én valamiért mégsem tudom szeretni. Gondoltam már arra is, hogy esetleg maradjunk csak barátok és mindenféle érzelem nélkül találkozzunk, bár szerintem ez nem működne. Úgy érzem nem tudnám végleg elengedni, a családomon kívül csak ő áll mellettem, barátaim nincsenek. Biztosan végtelenül magányosnak érezném magam, ha kilépne az életemből. Ti mit tennétek a helyemben? Úgy érzem szerelmi kapcsolatot már képtelen lennék ápolni vele.

2019. máj. 13. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Felsorolhatod az összes jó tulajdonságot, ha az az egy(szeretem) nincs meg, ne játsz vele.
2019. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy belé szerelmes, akkor szakíts. Az undor érzése az a pont, mikor igencsak ki kell szállni a kapcsolatból. Soha ne maradj valakivel együtt azért, mert félsz attól, hogy egyedül maradsz. Meg kell tanulnod egyedül is boldogulni az életben.
2019. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia! Bármit is csinálsz, soha se mondd neki, hogy maradjatok csak barátok.

Szerintem az lenne a legjobb, ha valahogy lassan, de biztosan érnéd el azt, hogy ő is kezdjen el valahogy így érzeni irántad. Persze, nem bántó módon

2019. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, át kellene állni csak baráti kapcsolatra. Egy életet akarsz leélni egy olyan ember mellett, akitől undorodsz???
2019. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Beszélni fogok vele mindenképpen.
2019. máj. 14. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
A szerelemért felelős hormonok fél-két év alatt lebomlanak. Veled is ez történt. Tisztázzátok a helyzetet, és menjen ki-ki a saját útján tovább.
2019. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én két évig voltam ilyen távkapcsolatban. Egy év után elmúlt a szerelem. Egyre kevesebbszer akartam vele találkozni, a szexualitás eléggé rossz volt vele. Nem kívántam. A távkapcsolatok általában így végződnek. Én abban az időszakomban szakítottam vele mikor nagyon padlón voltam. Rá pár hónapra találkoztam egy másik férfival, aki mellett sokkal boldogabb vagyok és nem távkapcsolat. Mióta tudom, hogy milyen a normális kapcsolat, soha többé nem szeretnék távkapcsolatban élni!
2019. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!