Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit tehetek az érzelmi zsarolá...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek az érzelmi zsarolással szemben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a barátom érzelmileg zsarol engem, és mikor ezt közlöm vele: támad.

A problémák elől elmenekül, amit csak ő tudna megoldani, rám hárítja a probléma megoldását, majd miután én ezt megtettem a fejemhez vágja, hogy semmit sem teszek a kapcsolatunkrért.


Apró dolgokat hánytorgat fel, hogy neki én vagyok az első, mert ezt, meg ezt megvette nekem mikor kértem. (Apróságokat kell gondolni)

Volt rá példa, hogy én adtam neki pénzt, többször is és a fejemhez vágja, hogy neki én vagyok az utolsó.


A másik, ami a leginkább zavar, hogy eltilt engem a barátaimtól. Nem mehetek oda és akkor, ahová szeretnék, ha pedig mégis megteszem eljátsza a hattyúk halálát, hogy neki ez milyen rosszul esik.

Szabályosan úgy érzem rám telepedett azzal, hogy minden hétvégét együtt töltünk, van, hogy hétközben is együtt vagyunk, de amennyiben én más programot csinálok, vagy lemondom, mert valami közbe jött én vagyok a rossz és ő azonnal szakítani akar, amit persze nekem kell megoldanom.


Elvárja, hogy mindent elmondjak neki, ami bánt engem mindeközben nem az adott problémát próbáljuk megoldani, mert mindig az lesz a vége, hogy neki milyen rossz és ő mennyit szenved. (Leginkább miattam.)


Abban a pillanatban, hogy én mondok nemet és én akarok szakítani elküld melegebb éghajlatra és szemrehányóan gratulál ahhoz, hogy ezt tettem vele, mert ha most szakitok vele, akkor ő öngyilkos lesz.


Mit tegyek? Nem akarom elhagyni, de néha úgy érzem minden kitartásom oda veszett és már csupán hűségből vagyok vele.

Lehet ezen változtatni? Kérlek segítsetek :/

18/L



#depresszió ##zsarolás ##manipulálás
2019. máj. 22. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Beszélgess el a fejével. Ha ez nem hatásos jöhet a szakitas, ha nem akarsz így élni életed végéig.
2019. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt úgy hívják, abúzív kapcsolat. Sajnos nem tudom elképzelni, hogy megváltozzon, mert nem tisztel téged egyáltalán, így nem fog változtatni sem a kedvedért. Nagyon ijesztő a viselkedése, amit leírtál. Erre nincs jobb megoldás, mint hogy szakítasz vele. Nagyon ügyes vagy, hogy az érzelmi zsarolást felismerted. Az öngyilkossággal fenyegetőzés is ennek egy formája, próbál belemanipulálni abba, hogy bentmaradj a kapcsolatban. Ha rákeresel az abúzív kapcsolatra, még többet olvashatsz erről, szerintem segítene neked meghozni a végső döntést. Kitartás!! Nagon erős vagy.
2019. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

"...Nem akarom elhagyni, ..."

És ha nincs más lehetőség?

Nem könyen mondom ki, de a leirtak alapján, ha az a cél, hogy huzzátok, halasszatok az elkerülhetetlent, akkor beszélgessél vele jókat. Mond el neki ... amiből csaj fegyver lesz a végén ellened. Az a pénz dolog is ... :/

Ő a mártír. Valószínüleg otthoni minta. Otthonról hozta magával.

Nézz magadba jó mélyen!

Még csak a kitartásod vesztetted el.

Nem kell sok és a tartásod is elfogod.

És milyen hűségről beszélsz?

Szenvedsz. És mindig megadod az 1001. esélyt.

Zombit csinál belőled. De ezt te is tudod. Megfojt.

Döntésképtelen vagy, érződik a srác hatása.

Szakitani akar? Szakitson. Megteheti hogy mondja. Mert bevált! Te kezdtél rögtön "tenni" érte! Miért is? Vagy inkabb kiért!?

Öngyilkossággal fenyeget. Szomorú dolog. De mégsem a te felelősséged!

Ez nem domináns, hanem deviáns!

2019. máj. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Olvasd el a következő könyvet: Egy nárcisztikus hálójában
2019. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátod valószínűleg mentális beteg, nagy eséllyel nárcisztikus. Az előző nagyon jól írta, tényleg olvass utána ennek és 1-2 könyvet is érdemes megnézni. Jó pár cikk van már arról hogy milyen jelek vannak amikből észreveszed, példákkal akár, felfogod ismerni ha ilyesmiben vagy. A barátoktól és családtól eltiltás, érzelmi zsarolás, bűntudatkeltés, az hogy szapul téged, hogy minden körülötte forog, hogy fekete-fehérben tud csak látni mindent, hogy téged hoz ki mindig rosszul, tipikus nárc jegyek.


Nem tudsz mit csinálni, ő ilyen. Nem fog megváltozni. Azért nem tudsz kilépni a kapcsolatból, mert traumát okozott a viselkedése, olvass ennek is utána. Menekülj mielőtt lelkileg megnyomorít, de már most is nyugodtan elmehetsz szakemberhez, hogy segítsen feldolgozni a történteket. Készülj fel rá, hogyha szakítanál, akkor mindent megtesz hogy hazug képet adjon magáról, mindent hallani fogsz amit csak szeretnél, mert manipulálni akar. Statisztika van arról, hogy átlagosan hétszer (!) mennek vissza a bántalmazó kapcsolatba az áldozatok, mire ráeszmélnek hogy mi is a helyzet. Mindenképp olvass utána ennek.

2019. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha szakítani akar akkor szakíts,

Ez azért már kicsit túlzás tőle.....

2019. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18 éves vagy. Ha nem akarsz 20 éves korodra telejsen tönkremenni, akkor azonnal hagyd ott ezt az undorító alakot. Ne várj egy percet se! Soha, ismétlem, soha nem fogom tudni megváltoztatni, azzal, hogy így hagyod magad befolyásolni és zsarolni csak azt éred el, hogy egyre jobban el fog nyomni, egyre jobban le fog építeni. SENKI nem ér ennyit! És ne hidd el azt, amikor lehazudja neked a csillagokat is az égről, meg azt, hogy meg fog változni (szinte garantált lesz, amikor szakítasz), mert ez maximum rövid ideig fog tartani, aztán kezdődik minden elölről. Fiatal vagy még, hidd el, ennél még egyedül is sokkal jobb .
2019. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a felettem szólókkal sajnos vagy nem sajnos. Illetve annyi hogy aranyos ez az öngyilkolósdi de ahhlz is gyáva hogy szaakítson veled vagy elfogadja ezt szóval nem kell elhinni mindent. Állj a sarkadra! Tudom hogy furán hangzik de légy egy kicsit önző, nézd a saját érdeked.
2019. máj. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bánki György
2019. szept. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!