Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Félek belemenni egy komoly...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek belemenni egy komoly párkapcsolatba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és egy 4éven át tartó viszonzatlan szerelemnek hála teljesen kimaradt a csajozás az eddigi életemből. Jön az egyetem,elköltözök egy jóval nagyobb városba. Végre kicsit kiélhetném,felfedezhetném magamat. A probléma (vagyis ez nem nevezhető problémának) ,hogy egy hónapja kb egy lánnyal elkezdtem beszélgetni .Nagyon tetszik, bármiről tudok vele órákon át beszélgetni,rengeteget keressük egymást és tudom hogy ő neki is megfordult már a fejében hogy többet akar kihozni ebből mint barátság. Voltak már utalások hogy mi lenne ha... . Ha belekezdenénk egy kapcsolatba biztos vagyok benne kettőnk értékrendendjét, felfogását nézve hogy több éves dolog alakulna ki közöttünk. Ettől viszont nagyon félek. Lehet ő az igazi és tényleg mehetne a "boldogan éltek amíg meg nem haltak" dolog (de reálisan nézve erre nem sok esély van ) . Ha viszont tegyük fel 3-4 évig vagyunk együtt vagy egy picit tovább akkor ott leszek huszon x évesen szintén kb 0 tapasztalattal ,és úgy ,hogy se gimiben se egyetemen nem "próbáltam ki magam" . Volt már valaki hasonló helyzetben ? Mi ilyenkor a helyes lépés ? Mit kellene tennem...

(A lány egyébként abban a városban él ahová költözni fogok úgyhogy a távolság majd megoldja dolog nem játszik 😅)



2019. máj. 24. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt a jövőt nem látod, nem lehet megjósolni kivel meddig leszel együtt. Másrészt így ne menj még bele, nem vagy kész a kapcsolatra. Valójában nem akarsz vele lenni ha ilyenek járnak a fejedben, nem beszélve arról hogy valószínűleg mély érzelmeid sincsenek iránta. Inkább éld ki magad ahogy mondtad és ne okozz neki feleslegesen fájdalmat azzal, hogy nem veszed komolyan.


Zárásként, a 0 tapasztalatot nem értem x év kapcsolat után. Pont hogy sok mindent megtanulsz, a kompromisszumtól kezdve a konfliktuskezelésen át az önálló helyzetmegoldásokig, szóval ez nem igaz.

2019. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hmm köszönöm a választ. Valószínűleg igazad van és nem állok még készen egy kapcsolatra ha ilyeneken jár az eszem . A 0tapasztalatot ismerkedés szempontjából írtam hiszen eddig ő kb a 2.lány akivel elkezdtem ismerkedni , és az első akivel lehetne is valami .
2019. máj. 24. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Tetszik, vagy szereted is? Akarsz tőle többet? Ezekre kell válaszolnod. Senki sem érzi úgy, hogy készen áll egy kapcsolatra, én arra jöttem rá, hogy az ilyen és a más nagyobb döntéseket úgy kell meghozni az életben, hogy "f*ck this sh*t, csináljuk". Ha sokat gondolkodsz, nem lesz jó vége. Mellesleg a megbánás sokkal jobb, mint azon gondolkodni, hogy mi lett volna, ha... Sokszor én sem így teszek, de tudom, hogy így kéne, és jobban járnék.

Amúgy 3 éve járok egyetemre, de nem ott találtam barátnőt, hanem 80 km-rel arrébb, a saját városomban. :D

2019. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 I noor Y ***** válasza:

Hát, ha ez megnyugtat nekem még sose volt barátnőm es meg sose volt olyan lany akivel lehetett volna valami ( am most kezdtem el az egyetemet) , viszont nem izgulok a jovore nezve ebben a tekintetben, ugyhogy te se tedd 😉

Sztem ha nem mesz bele a kapcsolatba azt semmikep se azert tedd mert akkor majd 21 evesen ha szakitotok akkor nem lesz semmi tapasztalatod.

2019. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!