Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A barátom nem bírja az egyetem...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem bírja az egyetemmel járó stresszt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A barátom mérnöknek tanul egyetemen. Jó esze van hozzá, de keveset tanul és nagyon alulmotivált, hiszen ő az első egyetemista a családban. Néha nem tanul eleget,utána meg túlizgul mindent. Én mindig vigasztalom és próbálom motiválni de inkább leül lolozni tanulás helyett, utána meg vizsga előtt sírás közeli állapotban van. Lehet passziváltatnia is kell egy bukott tárgy miatt.Ha én vizsgázok valamiből inkább nem mutatom ki neki hogy izgulok, csak hogy lássa hogy lehet ezt erősen is bírni, csak kitartóan tanulni kell és nem elcseszni az időt. Hogy motiváljam? Vagy hogy segítsem át a stresszes időszakon?
2019. jún. 19. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem való neki egyetem, ez a szak biztos nem. Én mérnöknek tanulok. 1-1 vizsgára napi 8-10 órát heteken át, vizsga előtti éjszakákon nem is bírok aludni, azt is végigtanulom, és még így se tudom annyira, amennyire akarom.
2019. jún. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nem fogja fel milyen okos, hogy napi 1-3 óra tanulás elég neki.....
2019. jún. 19. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekli az a szak amin van? Az is probléma lehet, tavaly így voltam én is, hogy nem érdekelt, de már megszerettem úgy ahogy, és jobb is az átlagom.
2019. jún. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
érdekli amúgy, csak a családja nem érti teljesen az egyetem témát, és így neki sincs akkora motivacioja
2019. jún. 19. 21:45
 5/8 anonim válasza:

Nekem anyám az egyetlen diplomás a családunkban (élünk 5+2 en egy házban). Én most végeztem mérnökinformatika bsc szakon szóval tudom milyen a stressz meg a hasonló problémák az egyetemi évek alatt. Nekem is azt mondták állandóan a vizsgák előtt, hogy okos vagyok ne izguljak, de az a baj, hogy ezzel is csak mindig felhúztak lélekben (több stresszt generált inkább bennem) Tényleg öszintén ezzel nekem egyáltalán nem segítettek. Egy ölelés többet segített olykor minden közhelynél, amit ilyenkor el lehet sütni. Én megértem a barátod, mivel én is mindig inkább a gép előtt cséztem a vizsga előtti hetekben, ha magolásról volt főleg szó. Nagyon utálok magolni és nem is tudok már ahogy érzem. Ha feladatok voltak a vizsgán, mint pl kalkuloson vagy programozáson akkor azokat szerettem, mert kellett rajta gondolkodni, de a sok fölösleges magolás nagyon demovitáló tud lenni éveken át a semmiért. Én úgy kerültem az infós területre, hogy fingom se volt róla, hogy mi fán terem az egész és elején nagyon stresszes volt számomra gondolhatod a felzárkozás. Akkor nem volt senkim, akire tudtam volna igazán támaszkodni, csak a haverom, akivel együtt jártam középiskolába és ugyanoda jelentkeztünk. Gyakorlatilag az első 1 1,5 év alatt, annyira a meghíztam a sok stressz alatt, hogy majdnem ráment a teljes egészségem is. Annyira izgultam és stresszes voltam, hogy egy lelki nulla voltam szinte és állandóan zobáltam. Egyszerűen azok a körülmények, amivel szembe találkozol az egyetemen az elég egy másvilág egy közepiskolából jött embernek. Nem tudom a barátod hova jár, de nálunk a dolgok attól is függtek, hogy a tanár épp milyen kedély állapotban volt az adott vizsgán. Hiába tudtad a válaszokat a kérdésekre, de ha jól mondtad, akkor olyanokba kérdezett bele, amit tudta, hogy nem tudsz vagy tudhatsz. Utána lám már is egy fél éves csúszás lehet belőle plusz ugye a kreditbüntetés és ha ezt még eljátsza többször, akkor maga a "paradicsom".

Szerintem majd a barátodnak is elfog jönni az az állapot, ami nekem, hogy igazán lélekben letudja szarni az ilyen helyzeteket. Egyszerűen elfog jönni neki is az a csúcspont , hogy rájön fölösleges ezért izgulni, mert NEM ÉR ANNYIT EZ A FOS, HOGY AZ EMBER IDEGRENDSZERE ÖSSZEOMOLJON EGY ÉLETRE A SOK BESAVANYODOTT PROFESSZOR MIATT, AKIK MÁR CSAK ABBAN LELIK ÖRÖMÜKET, HOGY AZ EMBERT BASZOGATJÁK (tisztelet a kivételnek komolyan).

2019. jún. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
"nem tanul eleget", "leül lolozni" és csodálkozik ha megbukik :DDD Idióta. Az ilyen csak időhúzásként van az egyetemen. Én is első voltam a családban aki fősikolára/egyetemre ment és végzett, mégsem sirtam a sarokban mint egy pics@
2019. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5ös: Melyik egyetemen végezted el a mérnökinformatikus bsc-t?
2019. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát nem tudom. Én is vizsga előtt sírós voltam a gimiben (3x érettségiztem az előrehozottak miatt), de mostanra valahogy kinőttem belőle. Most is előfordul, hogy elcseszem a tanulásra szánt időt valami mással, de tisztában vagyok vele, hogy mi történik, ha megbukok és hogy az én hibám. Én is első egyetemista vagyok a családban, nálam ez nem befolyásolja a tanulást. Szerintem kevés a sikerélménye a barátodnak. Nekem pl. az előző félévem jobb volt, most nem is tanulok olyan szívesen. Ha becsúszik valami rossz, akkor utána nincs kedvem tanulni.

Szintén mérnökinfó bsc.

2019. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!