Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mit csináljak? Volt már...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kyraa18 kérdése:

Mit csináljak? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Magyar lány vagyok és van egy roma barátom akivel 3 hónapja együtt vagyok már. És anyukám nem igazán szeretné öt elfogadni.. Mert nekem volt már 2 roma fiúval kapcsolatom őket nagy nehezen elfogadta(hosszú idő után) .. De ők egy idő után eldobtak és ki használtak. Viszont a mostani barátomnál ezt én egyáltalán nem érzem, hogy ki akarna használni (semmi hátsó szándéka nincs) . De anyukám nem bízik ebben a fiuban, és mindig aztmondja hogy a másik kettő is elszomoritott mert sirtam miattuk stb... Meghogy az összes roma származású ember rossz. És hiába mondom anyának, hogy ez a fiú nem olyan mint azok akikkel eddig voltam, normális velem és tisztelettudo... A családja is normális (beszéltem velük neten keresztül és normálisan állnak hozzám). Nem tudom mit csináljak... Hogyan tudnám elfogadtatni anyával a barátomat? Akármit mondok neki ő csak az ő vèlemènyèt mondja, és ettől nem tágít..


17/L



2019. júl. 6. 19:17
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia. Ez egy eléggé kényes téma,viszont én azt ajánlom,hogy ne erőltess rá anyukádra semmit. Koncentrálj elfogadástól független a kapcsolatotokra, amely ha jól működik, hidd el, hogy anyukád értékeli majd, hiszen látni fogja azt, hogy most tényleg igazán boldog vagy, neki pedig hidd el csak ez a fontos. Persze eleinte nehéz, viszont szerintem adj neki időt. Három hónap egyáltalán nem sok, ha komoly kapcsolatról van szó, ezért ha most látja hogy boldogok vagytok, az még nem azt jelenti, hogy boldogok is lesztek, hiszen szinte minden kezdeti kapcsolat boldog. Én csak azt tudom ajánlani, hogy adj neki még 3 hónapot, mivel ha fél évig jól működik a kapcsolatotok, akkor enyhülni fog majd.
2019. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Tipikus leértékelési probléma.Miért teszed le magad arra a szintre,ahol 100% ban csak megalázásra számíthatsz?Neked nem jó a fehér faksz?Nincs önbecsülésed?Vagy úgy érzed,nem vagy elég jó a fehérnek?
2019. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"...mostani barátomnál ezt én egyáltalán nem érzem, ..."

Miért? Az előzőeknél érezted?

Elhitted volna, ha valaki azt mondja elfognak hagyni?

2019. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló


Én is pontosan így gondolom ahogy te le írtad. Viszont akárhányszor elkezdek neki beszélni a fiúról csak azért, hogy talán kicsit meg enyhüljön ideges lesz és elkezdi mondani amit bele írtam a mondandomba, hogy minden roma rossz stb... De talán ha tényleg látja azt, hogy vele tényleg boldog vagyok akkor idővel csak elfogadja ezt a tényt.. Persze az se biztos, hogy, egyáltalán tartós kapcsolat lesz e vagy sem.

2019. júl. 6. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Igy van. Adj időt anyudnak és magatoknak.
2019. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első két esetben is anyádnak volt igaza... s szerinted pont most kezd el tévedni?
2019. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Égesd csak a szenet
2019. aug. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 PinkPrincessQueen ***** válasza:
100%

Igazából ha szereted a fiút, akkor maradj vele és senki véleménye ne tántorítson el! Attól, hogy más mint te, még szeretheted, és lehettek együtt boldogak. Ha jók a megérzéseid felé, akkor bízz bennük. Anyukádnak is tiszteletben kell tartania a döntésedet, de viszont neked vállalnod kell a következményeit! Igaz, hogy az előző két roma származású barátod megbántott, de ez ne tántorítson el, hiszen nem biztos hogy ő ugyanolyan. Bízz benne és szeresd, ha megérdemli. Ha viszont ő is megbánt, akkor legalább megtanultad, hogy ne kezdj ki többé roma fiúkkal... Három hónap azért nem kevés, valljuk be, és azalatt kiismerhetted már a fiút. További sok boldogságot nektek <3

Ugyebár a legtöbb roma származású ember nem tiszteletteljes életet él, lop, hazudik, stb.. De belőlük is van egy szűk réteg akik normális emberek, csak sajnos a származásuk miatt elítélik őket. És anyukádtól se ijedj meg, ő csupán félt téged. És nem értem azokat, akik minden romát elítélnek, mert ahogy mondtam, belőlük is vannak normális, tisztességes emberek, úgy, ahogy a magyar nemzetségű emberekből is vannak tiszteletlen, törvényszegő egyedek.

2019. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8. Válaszoló (PinkPrincessQueen)


En is teljesen ugyan azon a véleményen vagyok mint amin te is :). Ugyan úgy a Magyaroknál is van jó ember és rossz ember is mint ahogy a Roma embereknél is.. Csak sajnos náluk több a rossz mint a jó :(. De én úgy látom, hogy az én barátom a jó romák közé tartozik.. Ahogy írtam is a ki írásba, tisztelettudo, illedelmes és aranyos velem :). Anyumat pedig valahol megértem.. Hiszen fél, hogy ebbe a fiúba is csalódni fogok, és így már nem igen ad neki esélyt.. De (remélem) idővel be fogja látni, hogy a mostani barátom nem olyan mint azok akik voltak. És persze hiszem, hogy, anyukám idővel elfogja fogadni a barátomat :). Csak türelmesnek kell lennem.. Mert úgy is tudom, hogy milyen :). És köszönöm szépen a jó kívánságod! :) Én tudom, hogy a mostani barátommal tartós kapcsolatom lesz. Annak ellenére is, hogy én Magyar vagyok ő pedig Roma.

2019. aug. 17. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!