Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Egy kis biztatásra lenne...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy kis biztatásra lenne szükségem, szerintetek lehetséges fenntartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egy külföldi egyetemen tanuló lány vagyok és lassan három hónapja vagyok együtt egy ázsiai sráccal aki szintén ott tanul velem egyetemen. Már tavaly félév óta nagyon jóba lettünk és legjobb barátok lettünk olyan szintig hogy mindent tudunk a másikról. Ebben a tanévben szinte minden napot együtt töltöttünk az egyetemen. Legtöbbször ez az együtt tanulásról szólt ill együtt vacsiztunk/ebédeltünk dee nyilván naagyon sokat beszélgettünk stb. Minden nap ott volt mellettem és együtt szenvedtünk, együtt csináltunk...mindent. De jövőre ő máshol fog tanulni egy évig mert Erasmus-os....aztán vissza fog jönni mikor az utolsó évemben leszek egyetemen és együtt fogunk végezni.


Én persze minden tőlem telhetőt - ahogy ő is - megpróbál tenni hogy fenn maradjon a kapcsolat de ez gyakorlatba nem tudom hogyan fog működni. Persze van videocall meg minden féle social media platform de nyilván az nem ugyan az. Csak félek hogy az érzéseim idővel megváltoznak ugyanakkor azt is tudom hogy igazi soulmate és nagyon fontos számomra és !!!irtóra!!! fog hiányozni...


Most jön Magyarországra egy hónapra de ezután már csak a téliszünetben találkoznánk legkorábban.

Bárki aki távkapcsolatban van/volt tudna tanácsot adni (de más is nyugodtan)?



2019. júl. 12. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fogtok együtt maradni
2019. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán szerelmes az ember, nem azon kesereg, hogy "de sz*r nekem", hanem számolja visszafelé a napokat a találkozásig. Ha szereted a másikat tudod, az idő nem áll meg. Ha éppen keserűség tőlt el visszagondolsz milyen jó volt amikor együtt voltatok.
2019. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szia, én külföldön dolgozok, a vőlegényem otthon katona. Már 3 éve együtt vagyunk, kezdettől fogva távkapcsolatban, igaz, eddig én is Magyarországon laktam. Középiskolásként és közben munka mellett jöttünk össze és maradtunk együtt. Nem lehetetlen, de mocsok nehéz. A távolság különbözően hat minden emberre, pont emiatt, ahogy előttem is írták, azzal kell foglalkozni h nemsokára találkoztok és akkor milyen jó lesz, nem azzal h aktuálisan milyen szar.. de ehhez mindkettőtöknek nagyon kell akarni. Ami nekünk bevált, hogy a nem egyben számoltuk vissza, hogy mennyi idő van hátra, hanem negyedeltünk és akinek hamarabb feltűnt szólt a másiknak, hogy eltelt még egy negyed, már csak x van hátra. Ezenkívül, fel kell készülni, hogy feszültek lesztek. Beszéljétek ezt jól át, a hiányérzet miatt megnőhet a viták száma, ezért, aki hamarabb észbe kap, szóljon rá a másikra, hogy nyugi van, ezt most a távolság okozza, mindjárt találkoztok, ki kell bírni. Mi fel szoktunk egymáshoz kelni, hogy együtt kávézzunk, illetve amikor alkalmunk adódik rá (eddig mindig, csak most a laktanyai bentlakás miatt nem...) úgy alszunk el, hogy telefonálunk. Nagyon sokat számítanak az ilyen apró dolgok. Szoktunk közösen filmet nézni, hogy telefonálás közben egyszerre indítjuk el, nem beszélünk közben, de hallod a másik szuszogását és valamilyen szinten közelebb érzed. Ennek ellenére mindezt nektek kell kitapasztalni, mert különbözünk egymástól. Alakítsatok ki saját szokásokat, rituálékat. Mellékes, ilyen például, hogy mindig amikor elvárunk egymástól, kicsit hamarabb megyünk ki az állomásra, megiszunk egy energiaitalt és átbeszéljük (újra), hogy mi lesz amíg legközelebb nem találkozunk, mit akarunk addig megcsinálni, stb. Apróság, de a miénk. Ezek az apró dolgok kellenek a túléléshez. Fontos szerintem, hogy ne szabjatok szabályokat, mármint, hogy minden csütörtökön 20.00-21.30 között egymással foglalkoztok, mert bármikor bármi közbejöhet és ez hosszútávon sértődéshez, megbántottsághoz vezethet. Lássátok, hogy miért van szükség a távollétre. Mármint ne az legyen a fejetekben
2019. júl. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Előző vagyok, bocsánat, este van és félrenyomtam.

Szóval.. ne sz legyen a fejetekben, főleg neked, mert én is lány vagyok és tudom, hogy néha vannak extra gondolatok, amiknek semmi keresnivalója, valamint haszna egy normális elmélkedésben, hogy a párod azért ment el, hogy új dolgokat tanuljon, megismerjen egy új kultúrát és, hogy ebből később neki mennyi haszna származhat, hiszen ilyen tapasztalatokkal rendelkezik majd, amit nagyon kevesen mondhatnak el magukról.

Nagyon sok erőt kívánok nektek, de ne feledd, egy év egy egész élethez képest olyan kevés, hogy ha most sikeresen átvészelitek, pár év múlva már alig emlékeztek arra, amit most elviselhetetlennek érezték. Amúgy is, igazi lelki társaknak ez nem lehet kihívás ;)

20/L

2019. júl. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Továbbra is én.. bocsi sz elírások miatt, nem mindenhol vettem észre ha kijavított az autokorrekt..
2019. júl. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

300 km van köztem és barátom között 3 és fél éve vagyunk együtt. Majd most jobb lesz a helyzet az egyetem miatt de eddig nehéz volt hiszen csak szünetekben tudtunk találkozni. De figyelj nem szabad semmit nem megpróbálni. Ezt megtanultam. Lehet ha én is elengedem ezt a srácot meg mindig egyedül lennék. Próbáld meg élvezed amíg lehet és hidd ha egymásnak vagytok teremtve akkor működni fog. És a sors nem véletlenül alakította úgy, hogy találkozzatok. Gyerünk és szurkolók nektek!


Ui: nekünk 3 és fél évet kellet várni arra, hogy több időnk legyen egymásra németek "csak" 1 év

2019. júl. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#3-#6 ment a zöld.

#2-es vagyok, férfi. Szntén 300 km volt.

Én úgy fogalmaztam, hogy amig fizikailag nem vagyunk együtt addig is tegyük életünk részévé a másikat.

Én dolgoztam, ő tanult. Vartam a kicsengetéseket szünetre. Megirtam a feladatot neki ha olyan volt. Mi együtt tévéztünk. Valamelyikünk talalt egy jó filmet, nyomtuk oda.

Viber, telefon, "ez de bolond", "milyen megható volt", stb.

Nekünk nem sikerült😪

De szoritok nektek.

Kitartás, türelem, tolerancia, szeretet.

🤞🙏

2019. júl. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!