Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Randizás » Pénteken lenne egy randim egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénteken lenne egy randim egy nagyon jó színházi előadást néznénk meg. A jegyeket a fiú intézte és vette át így nyilván ő fizette ki. Illik kifizetni a részem, vagy hagyjam mert sértésnek veheti?

Figyelt kérdés
2020. márc. 3. 10:36
 1/10 Laylah ***** válasza:
51%
Ha ő hívott el, akkor nem kell kifizetned.
2020. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, hogy mennyibe került (ezzel jelzed, hogy fizetnéd), de ne erőltesd, ha elutasítja.
2020. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Tegyél úgy mint ha ki akarnád fizetni, nem fogja elfogadni. De azt fogja látni hogy nem akarod lehúzni semmiképp és nem vagy haszonleső. Én sem fogadnám el fiúként én fizetnék.
2020. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előzőek írták.


Ha nagyon szeretnél kompenzálni akkor ajánld fel hogy te veszed az üdítőt szünetben.

2020. márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben megkérdezem, hogy mennyi volt a jegy. Ha azt mondja, hogy ne fizessem ki, akkor meghívom majd valamire. Pl. ha szünetben iszunk valamit a büfében, vagy ha utána beülünk valahova, akkor én ajánlom fel, hogy fizetek.
2020. márc. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Laylah ***** válasza:
42%
Lehet lepontozni, de ha valakit elhívnak valahová, akkor alap, hogy a belépő költségeit fizetik neki, ha mást nem is. Főleg egy randin. Felesleges a színjáték, hogy úgy akarsz tenni, mintha fizetni akarnál, mindenki tudja, hogy úgysem fogsz.
2020. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én simán meg szoktam kérdezni, tartozok-e valamivel, amióta egyszer(!) meghívott egy srác fagyira, azt elfogadtam, és utána úgy gondolta, hogy szexszel jövök neki érte. Amikor elutasítottam, a fejemhez vágta, hogy hagyom, hogy fizessen, pedig nem akarok tőle semmit... Na, azóta minimum, hogy megkérdezem mindig, és komolyan is gondolom. Sőt, ragaszkodni szoktam hozzá, hogy fizessek. De ha nem engedi, akkor nyilván nem hozom kellemetlen helyzetbe azzal, hogy nyomom a zsebébe a pénzt, hanem helyette pl. meghívom én valamire (színházban perec, üdítő, esetleg utána/előtte beültök valahova).
2020. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6: A színjáték valóban felesleges. Én viszont nem játékból szoktam megkérdezni. Csak nem várom el, és nem is tartom jónak, ha mindent az egyik fél fizet.
2020. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Laylah ***** válasza:
87%

8.: A kérdésben egy színházjegyről van szó, másról nem. :) Egyébként egy férfinak, ha meghívja a nőt valahová, akkor illik fizetnie (hiszen ő a "vendéglátó", a nő a meghívott), a nőnek pedig illik hagynia, de nem kihasználnia. Az, hogy a másik fizet, nem szabad, hogy azt jelentse, hogy akkor szabadon lehet költekezni. Csak annyit, vagy kevesebbet illik kérni, mint amit magadnak is kifizetnél. A legtöbb jóérzésű pasi nem is szereti, ha a nő fizet, mivel sérti az önérzetét, nem akarja azt a látszatot kelteni, hogy nem képes megadni a nőnek azt, amit akar. De persze, ezek az úriemberek.

A smucig f-szok meg előre ragaszkodnak a felezett számlához, adott esetben az ajándék árát is visszakérik akár a randi(k), akár az esetleges kapcsolat után.

Jóérzésű férfi nem várja el a nőtől, hogy fizessen, ha hagyja is, hogy valami csekélységet ő álljon, akkor azt a nő iránti tekintetből kellene, hogy tegye: ha ragaszkodik hozzá, ha jó érzéssel tölti el, hogy ő is ad bele, akkor tegye.

Nálunk, ha étterembe, szórakozóhelyre megyünk, mindig párom fizet, cserébe állom mondjuk az útiköltséget vagy az esetleges szállás költségét. Így én is adok bele, de neki is megmarad az öröme, hogy vehet nekem ezt-azt, meghívhat erre-arra.

2020. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 October15 ***** válasza:

Csak a látszat kedvéért ne kérdezd meg. Ha szerinted magától értetődő hogy ő fizeti akkor megköszönöd hogy elhívott és kész.


De ha te úgy gondolod hogy amúgy ez nem magától értetődő akkor kérdezd meg, magát a kérdést nem fogja sértésnek venni. + Sokkal rosszabb fényt vet az rád hogy ha ő felesbe gondolta és te magától értetődőnek veszed mint az ha ő úgy gondolta hogy ő állja de te rákérdezel. [Igazából azt nem tudom elképzelni hogy az utóbbi hogy sérthetne meg bárkit is.]


Nem nagyon vagyok tisztában a színházak árfekvésével [úgyse látok el a színpadig nemhogy a színészi játékot lássam akkor meg minek?] de ha a te pénztárcádnak necces akkor azzal nincs baj ha érzékelteted hogy ez téged zavar és hogy valahogy [lásd amit már említettek] azért szeretnéd viszonozni, de fordítva [már ha a fiú keretének necces de ettől függetlenül szeretné állni] ne erőltesd, max itt is némi viszonzás ha úgy adódik.


Mondjuk ez szerintem csak a randi szakaszra érvényes, főleg tiniknél mert hát mégis csak a szüleitek pénzén smúzoltok a másiknak. :D Szóval az effektív kapcsolat alatt nyilván már mehet felesbe a dolog ha nem épp valami alkalomból mint ajándék kapja a másik.

2020. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!