Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Randizás » Folytassam, lépjek vagy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folytassam, lépjek vagy szálljak ki? (Hosszú sztori)

Figyelt kérdés

(szlovákiai magyar)

Mindig is az a fajta lány voltam, aki szerette, ha sok mindent tud, és ezzel a tulajdonsággal jól is jártam, mert könnyen megtanultam mindent, ami érdekelt. A nyelveket kivéve.

De van egy nyelv, ami különösebben gondot okoz, a szlovák, pedig fontos lenne, hogy folyékonyan beszéljem. Megy a társalgás, bár picit gondolkodom beszéd közben, mit hogyan fogalmazzak, mondjak helyesen, ezért elég lassan megy.

A szlovák tanárom folyton kérdezget, piszkál, hogy beszéljek az órán, mert én többnyire csendben ülök csak. Körülöttem mindenki folyékonyan beszéli a nyelvet, és nem nagyon merem égetni magam, meg néha azt sem tudom, mit mondhatnék...

Volt egy hét, mikor elkezdtem azon a nyelven sorozatot/filmet nézni, könyvet/újságot (!) olvasni, hogy haladjak már végre! És mi történik... A sors összehoz egy sráccal, aki csak azt a nyelvet beszéli, amivel nekem annyi bajom volt. Szlovákul. Az elérhetőségemet kérte tök aranyosan, én pedig habogtam neki összevissza. Inkább szótlannak tűnhettem az ő szemszögéből, nem olyannak, aki nem tudja a nyelvet.

Odaadtam neki az elérhetőségemet.

Aztán vártam, hogy írjon.

Hogy elmondjam neki, nem olyan vagyok, amilyennek tűntem csak, nem tudtam, mit mondjak és hogyan.

Amint írt, meg is mondtam neki, hogy magyar vagyok. Két hónapja beszélünk.

Végtelenül aranyos srác. És TÉNYLEG mintha a sors küldte volna hozzám. Teljesen megeggyezik az ízlésünk, a természetünk. Imádnám, ha magyar lenne és úgy tudnék vele beszélgetni, de így... Persze, elbeszélgetünk, és értem, amit mondd, azzal nincs gond. Csak válaszolni neki. Hogy nem tudom úgy kifejezni magam, ahogy szeretném. Elkezdtünk hangüziben beszélni, hogy gyakoroljak, de fogalmam sincs, mi lesz ebből.

Nem ülhetünk a telefon mögött, amíg meg nem tanulok szlovákul. Pedig ő nagyon aranyos, sosem mondta, hogy baja lenne azzal, hogy magyar vagyok, és segít, de bennem akkor is ott van, hogy... Nem mondta el igazából, hogy mit érez ezzel kapcsolatban. De aztán persze ott van az is, hogyha nem akarna velem beszélni, már rég megmondta volna. Nem lenne ilyen nyitott. Viszont keres és komolyan érdeklem.

Utalgatott rá párszor, hogy kimehetnénk, mert amúgy simán megoldható lenne, de... Nem szeretném, hogy kínos legyen. Ott lennénk, de nem tudom, hogyan kezelné a helyzetet, mikor összevissza nyöszörgöm, mert nem tudom kifejezni magam, aztán meg ott van a kínos csend, amit amúgy jól viselek, ha ismerem az illetőt, viszont vele még csak akkor találkoztam, mikor összeismerkedtünk.

És nem tudom, mit kéne csinálnom.

Nem beszélgethetünk folyamatosan, amíg meg nem tanulok szlovákul.

Lépni úgy lehetne, ha kimennénk végre, de nem szeretném, hogy rosszul sikerüljön, mert ha annyira kínosan lesz, szerintem többé nem is beszélnék vele, vagyis lehet, hogy de, viszont már nem lenne olyan, mint azelőtt :/

Kiszállni fájdalmasnak tűnik, mert komolyan... Mintha a lelkitársam lenne. Teljesen ilyen emberre vágytam mindig.



2022. máj. 27. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Angolul nem tudtok? Mert ez így tényleg elég nehéz helyzet. Nem tudom milyen szinten vagy, de szerintem megérné vele kimenni, de így nem tudom.
2022. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Neki van igaza. Úgy tanulsz meg, hogy találkoztok és személyesen beszélgettek. Ez remek motiváció. Cserébe tanítsd magyarul.
2022. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig is megértette ezt, akkor élőben is meg fogja, nem lesz ezzel semmi baj. De amúgy beszélhettek pl. angolul is, ha valami nem megy úgy.
2022. máj. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Angolul kicsit egyszerűbben ki tudnám fejezni magam, de az meg neki nem megy annyira ><

Szlovákul pedig kb olyan szinten tudok, mint angolul, viszont angolul szerintem jobban ki tudnám fejezni magam egy-két szituációban.

Igazából elkezdhetem tanítani magyarul, ha szeretné, majd meglátjuk, mi lesz.

Igen, akkor lehet, találkozni kéne :/ Csak annyira nem tudom, mit csinálhatnánk, vagy hogy miről beszélgessünk majd, mert ha ideges leszek, még annyira sem fogok tudni, mint amennyire most tudok szlovákul.

Köszi szépen a véleményeket! :)

2022. máj. 28. 10:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy valami, ott az okostelefon a kezedben, van rajta szótár, nem lehet gond.

A srác tudja, hogy nehezen beszélsz, eddig se volt vele gondja. Szerintem teljesen igaza van, ennél jobb motivációd sose lesz a szlováktanulásra. ;)

2022. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél magaddal egy szótárat, és úgy is egyszerűbb lesz.

Ha a srác eddig nem offolt, hát ezután sem fog.


Persze, ha esetleg összejöttök, egy párkapcsolatban fontos az is, hogy mégértsétek egymást, mert ha az egyik fél nem annyira beszéli a nyelvet, akkor abból könnyen lehetnek félreértések, konfliktusok.



Körülbelül milyen szinten beszéled a nyelvet?

2022. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy az élet összehozott vele! Ha még nem megy annyira a nyelv, akkor ismerkedésnél beszélgessetek angolul, aztán próbálkozzatok szlovákul is, hidd el, az egyik legjobb nyelvtanulási módszer az az, ha egy hozzád közel állóval kommunikálsz (a szüleid is így tanítottak meg magyarul).


A találkozótól pedig ne félj, egyszer el kell kezdeni. A srác tud róla, hogy nehezedre esik szlovákul beszélni, és ennek ellenére is érdekled, úgyhogy semmi gond nem lesz. Ha nem tudod kifejezni magad, akkor mondd angolul, vagy maximum fordítsd le, nem szégyen nem tudni 1-1 kifejezést egy olyan nyelven, amit még csak nem rég tanulsz.

2022. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, 12 eve tanulok idegennyelvkent szlovakot (alfoldi szlovaksag, hatha igy kepben leszel) SOHA nem fogsz megtanulni ugy mint ok, a nyelv maga nagyon nehez. Azt gondolom nalam is sok sok ev kellett mire megertettem a nyelvtani elemeket, de van amit mai napig nem tudok (pedig emeltem 80% lett)

Ha beirod hogy emelt szintu szlovak erettsegi, kidob sok-sok feladatlapot, olyan temakban ami nalatok is aktualis lehet,probalkozz elotte azzal. Gondolom nalatok nem olyan jok hogy a nyelvtant, a ragozast megtanitottak volna

Egyebkent en is az angolt mondanam kozvetitonek, es lehetne keverni a ket nyelvet

A felelmed egyszeruen tudod legyozni: beszelj,ne szorongj, en is folyamatosan hibazok ragozasban de en imadok fecsegni, egyszer te is meglatod h milyen vicces:Dhajra!ha van kerdesed irj

2022. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire tudsz solvakul de ha nem találkoztok akkor előbb utóbb úgy is vége lesz a kapcsolatnak.
2022. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!