Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan valljam be?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan valljam be?

Figyelt kérdés
Van egy lány akit ismerek óvoda óta és szerelmes vagyok belé ugye óvoda óta még általános iskolába (1-5)ig bevalottam neki de mindig nemet mondott mert csak barátok voltunk aztán (5-9)ig depis voltam az miatt de ezt 8.ba megtudtda és elhivott a osztály elől kettesbe és elkezdett olyanokat mondani hogy miért nem mondtam meg hogy sajnálja stb azóta kB legjobb barátok vagyunk de olyan mintha jeleket adna arra hogy viszonozná az érzéseket (pl:a vonaton mindig rám dől és úgy alszik,sokszor áthív hogy aludjak nála, együtt próbáltuk ki a füvet stb) de van egy pasija aki ugyan úgy a legjobb barátom de 1 hete szakítottak és úgy gondoltam hogy bevallom neki és elhivtam találkozni és akkor mesélte hogy újra összejöttek és szét törte a szívem újra de most annyira hogy azon gondolkodtam hogy öngyilkos leszek de végül lebeszéltem magam de bevallani meg nem merem mert mivan ha nemet mond és utánna nem is leszünk barátok szóval mit kéne tennem?

2019. szept. 1. 01:50
 1/10 Kathryn_Croft ***** válasza:
Finoman kérdezd meg, hogy gondolkozott-e azon, hogy milyen lenne veled lenni és nem a másik sráccal.
2019. szept. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az nem lenne köcsögség? Hisz a barátja mégis csak a legjobb haverom
2019. szept. 1. 02:08
 3/10 Kathryn_Croft ***** válasza:
100%
Abszolút nem. Ez csak elmélet, ne utalj rá, hogy te szeretnéd, csak mondd, hogy pusztán kíváncsi vagy.
2019. szept. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk vegyem rá hogy felelsz vagy merszezzünk és úgy?
2019. szept. 1. 02:12
 5/10 Kathryn_Croft ***** válasza:
100%
Na, elég kreatív vagy, ez nem rossz ötlet. Feltalálod magad. Sok sikert!:)
2019. szept. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi a tanácsot.
2019. szept. 1. 02:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én válaszomban nem fogok kertelni, készülj fel rá. De előtte reagálnék arra a felvetésre, hogy finoman hozdd fel a témát, akár felelsz vagy mersz játékon belül, milyen buli lesz és tök jó minden. A gond ott van, hogy te rettegsz a választól, pontosabban nyilván a "nem"-től, attól hogy nem akar veled lenni. Öngyilkosságon gondolkoztál, ismétlem, öngyilkosságon. Ez nem utal egészséges és kiegyensúlyozott lelki háttérre. Két dolgot fogsz kapni ha ebbe belemész:


1, vagy nem utasít el, de számodra reményt keltő (valójában a témát lerázó) választ ad (ez az esélyes)

2, vagy elutasít


1-es verzió: te magad írtad hogy mennyire sajnálja hogy "ezt okozta neked", olyan mintha bűntudatot érezne azért, mert nem tudja viszonozni az érzéseid. Azért nem utasítana el direktben, mert tudja hogy az mennyire fájna neked és ezt nem akarja, amúgy is sajnál és elviekben legjobb barátok is vagytok. Te viszont újból beledobnád magad a reménybe és tovább kapaszkodnál egy olyan képbe, aminek semmi alapja, ahelyett hogy realizálnád hogy mennyi évet pazaroltál már el eddig is


2-es verzió: a fentiek miatt valószínűleg nem lenne egyenes, de ha igen, jönnének megint az öngyilkos gondolatok és teljesen magadba zuhannál. Ha lett volna több ebben a kapcsolatban, azt hiszem már eltelt elég idő, hogy annak eredménye legyen


És akkor a válaszom, ahogy legalábbis én látom. Remélem komolyan írtad amiket írtál, mert aszerint nézem a helyzetet. Ha nem komoly, csak azért írtad hogy súlyt adj a történetnek, akkor tanuld meg hogy a depresszió és az öngyilkosság gondolata az nem játszadozás, hanem igen súlyos témák, amikben szakemberek segítségét kell kérni.


Megkeseríted a saját életed azzal, hogy hozzá AKARSZ kötődni. Akitől akarjuk, attól viszont el is tudunk szakadni, még ha nagyon szeretjük is. Ha egyszerűen erre mutat minden épeszű érv, akkor meg kell tenni. Baromi fájdalmas lesz, szenvedni fogunk, de utána megvan a lehetőség arra, hogy élj tovább. A jelen állapotodban egy percet nem éltél még, mert óvoda óta rá figyelsz és nem magadra. Nem tudod milyen az élet nélküle.


Te egy közeli gyerekkori barát vagy neki, úgy néz rád valószínűleg, mint a testvérére. Nagy eséllyel nagyon sajnál, hogy nem tudja viszonozni amit érzel iránta. Neked van egy alternatív valóságod, amiben ha eleget vársz, akkor meggondolja magát és együtt lesztek. Ez nem fog bekövetkezni.


Amire mindenképp szükséged van, az egy értelmes pszichológus, akivel feltudjátok kutatni hogy miért érzel ilyen erős kötődést vele gyerekkorod óta és miért nem tudsz továbblépni, miért ragaszkodsz ennyire görcsösen hozzá. Valószínű, hogy mentális betegség(ek) vannak a háttérben. A lány nem tehet arról, hogy te ilyen mély érzelmeket táplálsz iránta - ő éli az életét, míg te egy ketrecbe zártad magad.


Olyan személybe ölöd az energiád most már hosszú évek óta, aki nem tudja viszonozni amit érzel, de te továbbra sem akarod elhinni, így újra és újra reménybe lendíted magad, mindezt hatalmas vehemenciával. A fájdalmat magadnak facsarod és nem akarsz egyszerűen kilépni belőle. Olyan mintha inkább választanád a szenvedést (ami a lány), mert azt (és őt) ismered, mint bármit ami ismeretlen. Pedig a boldog útra ugyanúgy lehetőséged van, megtudod találni azt a személyt, akivel akár az életed leélheted és jól érzitek magatokat együtt, de ehhez segítségre van szükséged.

2019. szept. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 huh köszi a választ hát igen azt az öngyilkos dolgot komolyan írtam sőt voltam vele pszichológusnál is.

De szerintem azért vannak olyan mély érzelmeim iránta mert vele nőttem fel szóval nem voltak barátaim csak ö meg a 10 évvel idősebb bátyámnak akoriba a haverjaival lógtam és ez addig ment ameddig nem lettem 6.os mert igazából csak akkor kezdtem barátkozni

Ui:és ugye írtam hogy a 10 évvel idősebb bátyám haverjaival lógtam és szerintem ez is ki hatott rám mert nem szeretem a kisbabákat szóval nem tudom hogy miért de ez is ki hatott rám valami mentális módon.

2019. szept. 1. 09:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy tanácsot tudok adni ami nagyon nehéz és kevesen teszik. Hívjad őt el egy "randira" és próbáld meg nagyon jól érezni magad vele. Tekintsd ezt az eggyüt létet úgy mint ha már együtt lennél vele, majd nézd meg a reakcióját, hogy hogyan reagál rád. Ha úgylátod, hogy vevő rád és jól érzi magát akkor vald be neki és ne gondolkozz azon, hogy mi lessz. Ez csak hátráltatni fog téged. Úgy álj ott akkor, hogy elfogod fogadni azt is ha azt mondja, hogy nem. Ez a legtöbb amit megtehetsz és megmutatod, hogy erős fiú vagy. A többi nem rajtad múlik, azt az élet rendezi. Sok sikert kívánok !
2019. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 köszi hát majd ha lesz valami szóval beprobálkozom akkor majd leirom ide ha érdekel valakit
2019. szept. 1. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!