Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek? (Kicsit hosszú...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? (Kicsit hosszú sztori)

Figyelt kérdés

2-3 éve együtt voltam egy lánnyal, de nagyon elszúrtam (túl szigorú voltam hozzá,pedig csak jót akartam neki). Nem igazán tudtam feldolgozni hogy elvesztettem a világ legtökéletesebb lányát, elkezdtem inni, alkoholista lettem, drogfüggő, elkezdtem bántalmazni magam, szóval teljesen tönkretettem magam testileg és lelkileg.

A csajsziról nem hallottam sokáig, de nemrég elkezdtünk újra beszélni, találkoztunk pár napja. Teljesen összetört a felismerés hogy beigazolódtak a félelmeim és pont miattam lett ilyen mert csak azért is lázadni akart hogy ne parancsoljak már neki. Iszik, minden héten más pasival van, csontsovány de fogyókúrázik és edzeni jár és még sorolhatnám.

Úgy érzem hogy teljesen tönkreteszi magát és én tehetek róla. Miattam lett ilyen. Én viszont még mindig szerelmes vagyok belé, jobban mint bárki el tudná képzelni, ezért nem tudok élni a tudattal hogy ezt csinálja, ez lett belőle és hogy én tettem ilyenné. Azóta egy falat se megy le a torkomon, csak sírok miatta, tudom hogy sose fogom tudni jóvá tenni neki. Egyre többször fordul meg a fejemben hogy legszivesebben véget vetnék az életemnek.


Hogyan tovább?

(Bocsi hogy itt kérek segítséget, csak nincs senkim akivel ezt megbeszélhetném)



2019. nov. 6. 01:08
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia.


Szerelemről, és a drogokról is tudok írni akár én is. Ha gondolod, saját tapasztalat, vélemények, beszélgetések jöhetnek privátban. :) Át érzem. (21/F)


2-3 éve voltál vele együtt, és idáig nem is hallottál róla, egészen mostanáig? Igazából, nem hinném, hogy miatta lettél Te ilyen, vagy azt, hogy Ő Miattad. De erről mondjuk tudok írni sokkal de sokkal bővebben privátban, hogyha szeretnél tényleges regényeket olvasni. :) :D


Miből gondolod, hogy Miattad? Az, hogy az ember elfojtsa a bánatát, már csak ösztönből és a tudatból (mert mindenkiből ez az információ és elképzelés áramlik ki a pia és a drog szó gyanánt, hogy testi-leki fájdalomcsillapító, bár inkább azt a drogra szokták mondani.) elkezdi ezt csinálni. Legyen szó szerelemről, vagy akármilyen tragédiáról. Ha valaki elkezdi, és egy bizonyos idő után, mikor már eléri a függőségi szintet, azért nem a másik fél a felelős. Egyszerű igazából. Már az elején jobban érezte magát ettől, és ez végett oly annyira (sajnos) "beszűkül" az embernek a látóköre, hogy nem lát tovább a problémáinál, nem akar velük foglalkozni, legszívesebben elfelejtené. Vagy éppen ez az, hogy felidézné Őket újra és újra, és ezért iszik, drogozik, hogy ezeket az érzéseket újra és újra át élje. A függőség szintjétől fogva már az ember csak saját magát okolhatja. Nem Te felelsz érte, hogy ilyen lett, és Ő sem érted, hogy Te ilyen voltál.


Enni pedig egyél! Azt szokták mondani, hogy ha valaki le akar fogyni, akkor gyakran kell keveset enni, és nem éjszaka sokat. Ezt csak így megjegyzem, mint amolyan hasonlat féle! Enni kell, csak a saját szervezetedet teszed tönkre ezzel, lehet hogy 30 évesen már nem is fogsz tudni/bírni enni. Erre is gondolj!


Öngyilkosság? Úristen, dehogy! Senki, semmi nem ér annyit, hogy eldobd az életedet miatta. Hidd el nekem! Mindig van másik. Természetesen, megértem az érzéseidet. De akkor sem a mértéktelen pia, drog a megoldás, mert csak saját magadat és a szervezetedet teszed vele tönkre hosszabb távon.


Megölni magadat butaság lenne. Igazából, hogy ha szereted, akkor talán beszélgethetnél vele komolyabban újra a dolgokról, közös dolgokról. Együtt voltál vele, gondolom nem esik nehezedre olyan dolgokról beszélgetni amikor korábban voltak, tehát amikor párkapcsolatban van az ember, olyanra gondolok. Ha szereted, akkor tegyél érte, hogy megváltozzon, viszont először neked kell lépni hozzá.


Mint ahogy fentebb is írtam, írhatsz nyugodtan privátban! :) Amint tudok, válaszolok. Egy nap többször is szoktam nézni a GYIK-et!


Szép estét Neked!

2019. nov. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt nem értem, ha szereted, miért nem vagy vele? Ismeri egyáltalán az érzéseid? Vagy mi van? Nemnértem, bocsi! Ha valakot szeretek, akkor nem magamat cseszegetem, hanem teszek a másikért! Ha a másiknak, aki "szeretek", fájdalmat okoztam, akkor bocsánatot kérek! Nem sajnáltatom magam, hogy szegény én mennyire tönkretettem, vele együtt magamat is... Ne mááár! Tényleg nem értem...

Van oka annak, hogy nem lehettek együtt?


Vagy ez mind képzelet szülte eset?

2019. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én szeretem nagyon, próbálom jóvá tenni, de nem kiváncsi rám, csak haverként és ugyan úgy hetente váltogatja a pasikat akik csak kihasználják.
2019. nov. 7. 12:10
 4/10 A kérdező kommentje:

Én pedig nem tudom nézni hogy ezt csinálja magával.

Inkább legyen egy olyan pasival aki szereti és megbecsüli. Én már akkor boldog lennék ha őt is annak látnám valakivel.

2019. nov. 7. 12:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Hali, 1-es vagyok.


Hát ha csak haverként tekint rád, akkor hagyd annyiban. Ha nem tudod megváltoztatni, akkor ne foglalkozz vele. Teljes mértékben értem és át érzem a helyzetet, hasonló cipőben voltam én is sokáig, pár alkalommal.


De ha így áll a helyzet, akkor fogadd el hogy nem tudsz tenni ellene.


Nem a te dolgod megváltoztatni őt. Főleg akkor, hogyha nem is engedi, hogy bárki segíthessen neki.

2019. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De akkor is miattam lett ilyen. Addig picit se enyhül a bűntudatom amíg nem lesz jobb a helyzet. Nem nézni pedig egyszerűen nem tudom.
2019. nov. 7. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki akkor valamilyen úton módon segíteni. :) Hátha sikerül megváltoznia, és Neked is! :)
2019. nov. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
vv
2019. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Megírtam hosszan, de ez a szar nem küldte el szóval röviden:


Ha nem pszichopata állat voltál aki tönkretette érzelmileg a csajt akkor nem tehetsz róla, hogy ő mibe keveredett azután, hogy szakított veled.

A szerelem egy drog, nem látsz rendesen túlidealizálod a csaj, nem tökéletes sőt ahogy leírtad éppen az ellentettje a tökéletesnek.

Sose fog magának rendes férfit találni, mert sérült emberrel egy normális sem akar kezdeni. Csak olyanok keresik majd akik könnyű préda reményében kihasználják.

Ha segíteni akarsz rajta akorr 1. rakd rendbe magad először te, mert két sérült ember sose fogja egymást megmenteni. Szokj le a drogokról, piáról menj pszichológushoz, szeress ki a csajból(ami egyébként nem annyira nehéz csak ne ragaszkodj ahhoz az eszményhez ami a képzeletedben él róla). Ha ez sikerült akkor térj vissza hozzá és segíts neki HA még még mindig szeretnél.

Az öngyilkosságnak semmi értelme nincsen, szimplán gyávaság lenne a részedről, de ezzel nem segítenél neki(pedig ez a célod nem?) sem magadnak.


Tehát 1. először a saját életedet rakd rendbe mielőtt másét akarod helyrehozni. Ha erre se vagy képes akkor miért gondolod, hogy másét sikerülhet? Kérj segítséget szakembertől, sokat fog segíteni pláne ha mással nem tudod ezeket megbeszélni.

2. Ha magadon segítettél akkor rajta is talán majd tudsz vagy nem, de ez nem rajtad múlik majd.


Sok sikert és kitartás!

2019. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérlek gondolkodj tiszta fejjel, és a bánatod a sportban töltsd ki kérlek, hidd el jobb lesz! Egy idő után aztán meglátja, hogy mennyire erős vagy lelkileg és vissza fog menni hozzád, de mivel most a szemében egy olyan férfi vagy aki nem tudna gondoskodni róla ezért nem szeretne visszamenni hozzád.. Először a saját életeden változtass!!! MENNI FOG
2019. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!