Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit kéne tennem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem gondoltam, hogy ide ki fogom írni az efféle gondjaimat, de tényleg tanácsokra lenne szükségem, nem tudom mit csináljak a jelenlegi szituációmba.

Egy 17 éves lány vagyok aki halálosan beleszerelmesedett egy vele egy idős fiúba. Eddig majdnem olyan, mint egy mesében szépen és jól is mentek a dolgok, de aztán minden 180fokos fordulatot vett és megváltoztatta a dolgainkat. Ez a srác több, mint hat hónap együtt lét után bevallotta, hogy függője a tudatmódosító szereknek (távkapcsolatban éltünk egészen idáig és amikor velem volt nem élt ilyen dolgokkal, ezért esélyem sem volt észrevenni). Elkezdhetném sorolni nyugtatótól(xanax, frontin) kezdve az eki-ig illetve még sok hülyeséget kipróbált . A kapcsolatunkban többször voltak már viták a meggondolatlan és felelőtlen cselekedetei miatt és egyszer sem tudtuk rendesen ezt megbeszélni. Szeretne leszokni, de sajnos emellé még van egy még nem meghatározott nyilvánvaló mentális betegsége is ami elfedésére ezeket használja, persze ez sem lehet ésszerű kifogás mind erre, viszont most felköltözött abba a városba ahol én lakom, amikor velem van és mentálisan egy stabil biztonságos állapotba kerül akkor nincs szüksége ezekre a szerekre.

Nem szeretném eldobni ezt a kapcsolatot, elmondhatatlanul különleges srácról van szó akiben ennél sokkal több lenne . Esetleg nektek volt hasonló szituációtok? Meg tudtátok oldani?

Illetve ti mit tennétek a helyemben, hogy ezt valahogy meg tudjam vele beszélni és hatni rá?



2019. nov. 26. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Lesz@rom igazabol.

Aki drogos az is marad.

Te meg csak szenvedj melette ha ezt akarod.

2019. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem voltam még hasonló helyzetben, de én azt tudnám tanácsolni, hogy valahogyan vedd rá hogy kérjen segítséget. Erről csak úgy leszokni nem lehet segítség nélkül. Fontos, hogy tudásod vele, hogy szereted és mellette leszek végig ebben, de muszáj neki szakemberhez fordulnia. Ha ő szeretne leszokni, illetve ő is szeretné megoldani ezeket a problémákat akkor szerintem ha le ülsz és megbeszéled ezt vele sikerül őt rá venned. Sok sikert, bármi van, nyugodtan írhatsz. :)
2019. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A címbeli kérdésre válaszolva: menekülni!
2019. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Hát én is drogfüggő vagyok már 15 éve. Kb 5 éve próbálok leszokni egyedül de nem megy. Pedig tényleg le akarok állni, de nem tudok. Valahogy mindig visszaesek.

# 3 Jól írja van az a pont ahol csak komoly szakemberek (addiktológia) vagy csak rehab segíthet.

Ennyiből nem lehet tudni nála mennyire gázos a helyzet, de simán lehet már nagyon nincs más lehetőség..

Másrészről Te is vigyázz magadra, mert egy függőnek könnyű "átvenni" sok rossz szokását, és idővel ez a saját életedben is problémákat okozhat..

2019. nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A függő örökre függő marad. Nagypapám mesélte a dohányzásról hogy 30 éve nem szívta, de még mindig van hogy arra kel fel éjszaka hogy elszívna egy cigarettát. Akkor képzeld el az ilyen tudatmódosító szerek iránti vágyat mentális betegséggel vegyítve.
2019. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én láttam tévében, vannak ilyen drogelvonó-körök. Hátha sikeres lenne ez neki, de egyébként asszem mással is, pl vitaminokkal lehetne pótolni azt, ami hiányzik neki. Próbálja meg talán azt. Nem voltam még ilyen helyzetben, nem is szeretnék, eléggé durva, eléggé nehéz lehet. Hogy szerfüggő valaki akit szeretek,és hogy mit csinálnék pl, engedjem el, vagy próbáljak segíteni neki, nem tom mit tennék.
2019. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem akkor itt arról van szó hogy x ideig minden jó volt majd hirtelen bevallotta hogy ő nem olyan jó mint amilyennek hiszed? ha igen akkor van egy tippem mi lehet a baj. So ha igazam van akkor itt vlaszeg az van a háttérben hogy egyik előző netán ez első és talán egyetlen kapcsolata nem épp szépen ért véget, ebből depresszió lett amit nem diagnosztizáltak mert nem ment orvoshoz,előbb vagy utóbb a drogba menekült, megismert téged, minden jó, veled boldog, viszont nem akarja hogy te is az ő sorsára juss. Mindenki tuja hogy minden jónak vége szakad egyszer, és hogy ha valami félre megy akkor ő valszeg visszaesik amit ő is jól tud, fél attól hogy ez rád milyen hatással lenne és inkább elébe megy a dolgoknak és a legalábbis számodra jobb utat választja ahol ő továbbra is drogozik vagy ami épp van, túléli úgyis, ha meg mégsem, hát az sem nagy baj, cserébe te élheted az életed remélhetőleg boldogan.


Érdekes egy mentalitás, Boldog akarsz lenni, de félsz hogy azért milyen árat kell fizetni. Nem azzal van a baj hogy ezért neked tenned kéne hanem hogy más issza meg a levét. Azaz ha boldog lehetek de azt valaki aki szeret és én is szeretek sínyli meg akkor kösz én ink szenvedek tovább. Előző kapcsolatában ő húzta a rövidebbet és nem akarja hogy most le legyél a ... rossz végén. Ui.:Ez teljesen a saját elmém szüleménye, nagy esély van rá hogy tévedek, valszeg amit leírtam baromság de azért remélem hogy valamit segíthetett.

2019. nov. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam hogy kicsit nagyon szétszórt vagyok so ha valami zavaros a szövegben azért bocs, azt írom ami eszembe jut so lehet kicsit nehéz értelmezni másnak.
2019. nov. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!