Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért olyan fontos a szerelem?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan fontos a szerelem? Van ennek egyáltalán értelme?

Figyelt kérdés

Annyiszor látom, ahogy a korombeliek is csak falni tudják egymást a folyosón (szerencsére most karantén van, így nem látom őket), csomó dal erről szól, millió meg egy könyv és film született már erről. Mielőtt jönnétek a válaszokkal, igen, voltam már szerelmes, nem is egyszer.

De sajnos nekem csak rossz tapasztalatom van a témával kapcsolatban. Sosem volt jó érzés, kimondottan utáltam azt a bizsergést a gyomromban. Sosem oda figyeltem ahova kellett volna és állandóan azon járt az eszem, hogy tudnám felhívni magamra a figyelmét az illető(k)nek.


De én úgy gondolom, ezzel csomó időt pazaroltam el. Addig, míg éjszakákon át beszéltem azzal aki tetszett (mielőtt vissza nem utasított), addig mondjuk olvashattam volna valami önfejlesztő könyvet. Vagy nyelvet tanulhattam volna. Vagy délutánonként, amíg elmentem egy szakkörre, ami nem is érdekelt, csak hogy beszélhessek vele, elmehettem volna futni vagy itthon edzhettem volna. Csomó hasznos dolgot lehetne azalatt az idő alatt csinálni, míg úgymond "pocsékoljuk" azt az időt a másikra, aki aztán megköszöni a fáradozást és visszautasít.


Valószínűleg ezt gondolhatom amiatt is, mert sosem viszonozták még a szeretetem. Nem tudom hol ronthattam el, de az a baj, hogy nem is érdekel. Egyszerűen annyi szerlmes kömyvet olvastam, filmet néztem, beszéltem a barátaimmal erről, hogy meguntam. De bejátszhat a dologba az is, hogy a szüleim is nagyon sokat veszekednek előttem, és a testvéremnek is rengeteg gondja van a kapcsolatával.


Már unalmas lett a téma, és nem is szeretnék kapcsolatot a jövőben. Szerencsére van egy nagy szerelem az életemben, az pedig a lovam. Szerintem egy életen keresztül képes lennék csak nekik élni.


Érdekel a véleményetek ebben a témában. Ki mit gondol a szerelem dologról?


19/lány



2020. máj. 14. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Hát, hogy te equinofíliás vagy, az egy dolog. Viszont most eléggé undorodom tőled.
2020. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ezt nem teljesen értem. Az equinofóbia (fíliára nem találtam magyarázatot) az azt jelenti, hogy félelem a lovaktól.

Nem félek a lovaktól, de nyilván nem is tudok olyat érezni egy állat iránt mint egy ember iránt. Sajnálom, ha félreértetted. De mi az oka az undornak?

2020. máj. 14. 20:22
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

(Itt az első arra gondolt, hogy lovakhoz vonzódsz, a -fília azt jelenti. Neki mondom, hogy ez a lovakba szerelmes egy hasonlat.)

Mindenkinek más a fontos az életben, szerintem ez normális. Nekem például fontos a szerelem, de a legtöbb ismerősömnek egyáltalán nem, vagy csak kicsit. Nincs ebben semmi.

2020. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez megnyugtat, hogy akkor mentálisan is egészséges vagyok, amiért nem igénylem ezt az érzést :D
2020. máj. 14. 20:31
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Első vagyok. Azért írtam, hogy undorodom tőled mert felidegesítettél, hogy a szerelemre szánt idő, az időpocsékolás. De most már lenyugodtam. :)

El kell mondjam, hogy igen, egy szerelem nem olyan, mint a filmekben vagy a könyvekben, de gondolom erre már rájöttél. Le tudnád írni, hogy te mit érzel, amikor szerelmes vagy? Mert az írásodból az jön le, hogy fogalmad sincs, hogy mi is az pontosan.

2020. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mikor megláttam azt a személyt akibe szerelmes voltam, az az erős görcsös érzés tört rám a gyomromban. Sokáig rossz jegyet kaptam mert képtelen voltam az órákon figyelni, mindig csak ő járt az eszemben, délutánonként tanulás helyett vele lógtam vagy beszéltem telefonon. Este későn aludtam el mert vele beszéltem. De nem csak egy személyről van szó, életemben talán 3 fiú volt akiért mindent megadtam volna, ugyanezt eljátszották mind a hárman, minden tökéletes volt, majd mikor oda értünk, hogy komolyan is beszéljek velük erről, visszautasítottak.
2020. máj. 14. 20:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Képes voltam éjszakákat végigsírni utánuk, sokáig nem tudtam visszazökkeni a mindennapokba, a leghosszabb visszautasítás utáni borzalmas időszak talán 3 hónap volt.
2020. máj. 14. 20:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez segít, akkor én is így vagyok ezzel. Egyszer megpróbáltam ezt az egész "szerelem" dolgot hát, teljesült ugyanaz amit leírtál. Én már kiábrándultam az ilyen nőkből akik csak szórakoznak. (te esetedben az ilyen fiúk).

Szóval teljesen elengedtem az egészet, úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz de én nem fogok senki után se futni.


Kérdező utolsó előtti kommentje is tökre igaz rám is, bár én csak 1 lányt szerettem.

19f

2020. máj. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát most én is csinálhattam volna valami értelmeset ahelyett, hogy ezt elolvastam és válaszolok.

Ne azt keresd, hogy mit csinálhattál volna, ha... Vagy hogy jobb lett volna, ha...

Ezek nem segítenek és még csak nem is hasznosak.

Méghozzá azért mert sok minden helyett lehetne mást csinálni, de a hibákból jobb esetben tanulunk, vagy éppen erősebbek leszünk. Vagy ha nem történnek meg a dolgok, akkor teljesen más végkifejlet van. Minden máshogy alakul.

Örülni kell annak ami van, nem pedig a multtal bíbelődni.


18L🌺

2020. máj. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan ezt akartam írni, amivel az utsó kezdte! :D
2020. máj. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!