Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Működhet kapcsolat két ilyen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet kapcsolat két ilyen ember közt?

Figyelt kérdés

Már ezer éve ismerek egy srácot, akire azelőtt soha nem tekintettem másképp, de most már lassan 8 hónapja beléestem, azt hiszem. Elég furcsa kapcsolat alakult ki köztünk: tudja, hogy mit érzek, soha nem mondtam el neki, de tudja és én is tudom, hogy ő ugyanolyan érzésekkel bír felém. Teljesen egyértelmű mindkettőnk irányából, abból, ahogy egymáshoz szólunk, ahogy egymásra nézünk, ahogy törődünk a másikkal. A probléma ott kezdődik, hogy teljesen mások vagyunk. Én egy extrémen introvertált ember vagyok, csodálkozom, hogy egyáltalán meg akart ismerni, egy szót se merek társaságban kinyögni, de érdekes módon kettesben szívesen beszélgetek bármiről. Ő ellenben mindenki kedvence, nem lehet nem szeretni, mindenkivel megtalálja a közös hangot. Őt inkább a logikus gondolkodás jellemzi, racionális döntéseket próbál hozni, míg én inkább a szívemre hallgatva döntök, gyakran ragadnak magukkal az érzelmek. Ő őszinte, szókimondó mindig, én pedig ha valamivel más érzéseit tudom, hogy megbántanám, inkább hallgatok. Sok barátja van, viszonylag gyakran jár buliba is, nekem van olyan 5 ember, akit a barátomnak nevezek és kéthavonta el-el járok házibuliba. Hiszek Istenben, ő röhejesnek tartja. Ki nem állhatom az animét, ő a függője. Ő reál tárgyas, én humán. Gyakorlatilag két dolog van, amiben hasonlóságot véltem felfedezni kettőnk közt, ez pedig a zenei ízlésünk és a humorunk, de hát előbbi nem mérvadó, utóbbi pedig a sok különbség mellett eltörpül.

Olyan másfél hónapja mindennap beszélgetünk (van, hogy órákat, van, hogy 15 percet) és mindennek ellenére még veszekedtünk és hiába derül ki egyre több eltérés a személyünkben, én ugyanúgy érzek és ő is ugyanúgy viselkedik, mint azelőtt, témánk is mindig akad. Előfordulhat, hogy ennyi különbség ellenére működőképes legyen egy kapcsolat?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy mit csináljak, ha ő képtelen kifejezni az érzéseit, valószínűleg pont azért, mert ő egy ilyen típus, kevesebbet foglalkozik a lelkével, mint az agyával és logikusan próbál gndolkodni folyamatosan, nehezen kezeli a helyzeteket, amik nagyobb érzelmi odaadást igényelnek és fél bizonyos szavakat kimondani? És hát ahogy azt említettem, én egy félénk, introvertált lány vagyok és esélytelen, hogy el merjem hívni bárhova.



#különbség #szerelem #béka #ellentét #introvertált lány #extrovertált fiú
2020. máj. 27. 23:24
 1/5 Thispain ***** válasza:
100%
Van egy olyan mondás(nem tudom igaz-e), hogy az ellentétek vonzzák egymást. Szerintem próbáljátok ki.
2020. máj. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet, és működik.
2020. máj. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg ,hogy a fontos dolgokban kell egyett értsetek.
2020. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nekem is volt hasonló kapcsolatom, nekünk a zene volt a közös pont, de egy hónap után szakítottunk is, nem volt miről beszélni, mivel ami engem érdekelt az őt nem, és fordítva. :)
2020. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt sosem lehet mások véleményéből megmondani. Az ember a leg kiszámíthatatlanabb és összetett bonyolult lény a földön. Ha két ember össze kerül sosem lehet tudni hosszútávon mi alakul ki. Neked viszont két kérdésre kell megtalálnod a válasz. Te akarod e ezt ? Ha igen akkor a következő az lessz, hogy működni fog e ez az ő részéről is. Ha igen a válasz akkor eggyüt lesztek, de ezt ki megkell próbálni és majd alakul.
2020. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!