Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Elmúlt a szerelem, vagy csak...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmúlt a szerelem, vagy csak az érettségi okozta stressz miatt változhatott meg gyökerestől a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Külső szemmel talán könnyebb kikövetkeztetni mi áll a háttérben. 10 hónapja vagyunk együtt a párommal. Voltak kisebb viták, viszont szerencsére aznap meg is beszéltünk mindent és tovább tudtunk lépni. 1-2 hónapja nagyon keveset tudtunk találkozni, mert tanulnia kellett amit megértek, ebben az időszakban annak kell állnia az első helyen, DE legtöbbször messengeren szoktunk kommunikálni és másfél hete csak pár mondatokat beszélünk ami nekem nagyon kevés. Félek, hogy a kevés találkozók mellett teljesen elhidegült tőlem. Talán kicsit túlzásba estem tegnap, de megkérdeztem tőle hogy melyik nap tudnánk normálisabban beszélni. Nem válaszolt rá, láttam hogy elérhető. Újra ráírtam, ez sem segített. 2 óra múlva teljesen kiborultam, nagyon rosszul voltam eddig is lelkileg mert ő az első szerelmem és úgy érzem hamarosan vége. Megint ráírtam és annyi volt a válasza hogy törit tanul. Bocsánatot kértem amiért “zaklattam”, de nagyon rosszul esett hogy nem válaszolt a kérdésemre. Azóta nem beszéltünk, most kezdi el a történelem érettségit.


Megalázkodtam előtte ami nagyon nem rám vall. Lehet kicsit sok vagyok neki ebben az időszakban, de tényleg nem várok el tőle sokat. Nem hiszem hogy egy fiúnak vonzó lenne egy lány aki ennyire kapar utána, ezért kérem a segítséget tőletek. Mit tehetnék? Sokan a taktikázást ajánlották, hogy ne keressem pár napig de nem tudom mennyire lenne jó ötlet. Menthetetlen ez a kapcsolat? Kiszerethetett belőlem vagy a tanulás miatt nem érdeklem ennyire?



2021. máj. 5. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy éreznie kell, hogy támogatod őt a jelenlegi helyzetben. Mindenképp jó lenne, hogyha megtudnád írni neki is őszintén, amit itt írtál. Hogy félsz sok vagy most neki, de hiányzik neked és nagyon szereted, nem szeretnéd elveszíteni. Azt is jó lenne átgondolnod/átgondolnotok, hogy ha továbbtanul (vagy nem tudom) változik e valami az kapcsolatotokban. Nehéz ügy én tudom, sok ismerősöm ment szét érettségi után, de Ti legyetek a kivétel.
2021. máj. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod!:) Szerencsére még a továbbtanulás nem foglalkoztat, mert marad technikumira, egyetemre pedig közel fog járni. Nagyon sokszor mondtam el neki hogy szeretem és nem szeretném elveszíteni, talán ezért is érzem magam túlságosan tapadósnak. Félek hogy épp emiatt kezdem idegesíteni, 1 hónapja elmondta hogy ez most ilyen időszak és nem tud vele mit csinálni, nem fogom elveszíteni mégis most a legutolsó helyen érzem magam. Az a baj hogy nem tudom átérezni azt a stresszt ami ezzel jár, mert nem voltam ilyen helyzetben. Lehet nem így van, de már én érzem magam soknak.
2021. máj. 5. 08:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ebben az esetben abszolút nem taktikázás, hogy teret hagysz neki. Ne írj neki, hadd foglalkozzon amivel kell, ő is inkább játszana meg haverokkal lenne mint vizsgákra készülne, elhiheted. Ha épp nem is tanul, szellemileg annyira lefárasztja az embert, hogy utána kell kikapcsolódás és pihenés, vagy nem fog menni a további tanulás. Tessék egy magyarázat, hogy miért nem keres annyit.


Az igaz hogy felhívhatna minimum 1-1x, hogy beszéljetek, legalább egy pár percet bőven lehetne, még csak naponta se kéne.


A te részedről sok vagy, de abból a szempontból érthető, hogy ő meg teljesen elzárkózott és úgy érződik, mintha nem léteznél. Próbáld azért átvészelni még ezt a kis időt és meglátjátok utána mi lesz, megbeszélitek majd hogy hogyan tovább.


Az érzéseire nem tudsz hatással lenni, tehát attól hogy írogatsz neki, nyomulsz rá és keresed, az ő esetleges kihűlt érzelmei még nem fognak megint fellángolni, ez nem így működik. Pont hogy a fordítottja van, még jobban eltaszítod magadtól.


Azt hogy ezt megkérdezted:


- "melyik nap tudnánk normálisabban beszélni"


teljesen rendben van, csak nagyon túltoltad utána. Nem garantálja semmi, hogy együtt fogtok maradni, de azzal teszed a legrosszabbat, ha erőlteted. Ha esetleg vége lesz, az nem a vizsga miatt volt, hanem alapból már a végét járta a kapcsolat vagy valami nem stimmelt, ami megszokásból és kényelemből el volt temetve benne/bennetek.

2021. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettek. Felhívtam és sikerült megbeszélnünk mindent
2021. máj. 6. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!