Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit akar tőlem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit akar tőlem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Új vagyok, és ez az első kérdésem is egyben. Szeretném kérni a véleményetek erről, köszi előre is mindenkinek.



A barátnőmmel nemrég múltunk el 8 hónaposok , és bejött egy olyan probléma ami már volt elég sokszor ,viszont ez most eléggé komoly lett. Többször volt az, hogy megemlítette ő a szakítást mert én egy olyan ember vagyok, aki hajlamos volt túlságosan féltékeny lenni mindenre IS. És többször megemlítette már, hogy börtönben érzi magát mellettem ami igazából teljesen nem is volt olyan így visszagondolva is, mert azért eléggé eltűro tipus voltam. És sosem paracsoltam neki mindig magától maradt velem, és inkább nem is csinált semmit se házit, se azt amit a családja kért. Csak velem maradt és fontos megemlíteni azt is, hogy ez távkapcsolat volt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy legjobb barátom akivel észre se vettük hogy ennyire komoly lett hogy én belészerettem és el is mondtam neki, és az előtt soha nem találkoztunk mert ő egyrészt másik országban lakik másrészt pedig csak barát volt, így messzi barát úgymond. Aztán ő is belém szeretett amit nem is tudott egykönnyen feldolgozni, es el se hitte hogyan történhetett ilyen.(antiszoc a lány) Na lényeg a lényeg, volt az nyáron, hogy jöttek Magyarországra és találkoztunk nem is egyszer és az tökéletes volt. Időzítés is mert pont nyár volt , suli se volt se semmi ami zavart volna. Az előtt is nagyon hittünk a távkapcsolatban (én annyira nem, mert féltem tőle amiket eddig hallottam róla) ő sokkal jobban hitt benne , és aztán én is kezdtem egyre jobban hinni hogy ez így tökéletes. Tényleg napi szinten folyamatosan volt olyan is , hogy akár 10 órát is írtunk egy nap reggeltől estig. (Sima barátságban) Mikor ugye együtt lettünk az még tökéletesebb volt de nem számoltunk a vitákkal. Tény, hogy minden kapcsolatban vannak viták, civakodások, féltékenység, szakítás és ilyenek. Ezeket mi másképp oldottuk meg eleinte úgy, hogy ami bántott valamelyikünket akkor arról beszéltünk akár 1 órán keresztül is ,hogy hogyan tegyük másképp, és hogy neki hogy lenne jó. Na ez így is ment egesz 5. Hónapig, aztán jött az,hogy én túlságosan féltettem őt (szerinte) bár igen, én is észrevettem hogy azért ezt nem kéne... Sokszor volt az, hogy barátnőjevel nem engedtem írni hanem csak velem írjon. És egy idő után senkivel se engedtem ,hogy legyen csak velem és ő ezt megunta és elmondta hogy szakítani akar. 2 hétig tartott ez az egész úgymond szakítás is, mert barátként ott voltam neki néha néha rám írt és én is rá. Aztán ő mondta, hogy újra akarja kezdeni mert hiányzom neki és az volt az a pont , ahol szakítottunk. Onnantól kezdve megváltozott minden. Kis problémán is felhozta hogy ő ezt nem bírja már, neki sokkal jobb egyedül stb stb. De csupán azért hozta fel, hogy törődjek vele /foglalkozzak vele. Pedig szerintem ha szeret akkor ilyent nem ír mert nagyon rosszul esett nekem, hogy folyamatosan azt mondta hogy börtönben él mikor változtam nagyon sokat... Volt olyan is mikor én hoztam fel hogy tényleg inkább szakitsunk mert már nem bírom hogy folyamatosan azzal jössz (7. Hónapkor volt. ). Leírtam hogy akkor szakítsunk, és mondta, hogy ő ezt nem tudja meddig fogja kibírni nélkülem. Mert sokszor csak én húzom vissza attól hogy olyant tegyen. Ne írjam le hogy mit, mert mindenki tudja hogy mire gondolt ilyenkor, és én megrémültem szó szerint megijedtem tőle. És le is írtam akkor miért hozza fel ha már neki sok mindig és elnézést kért és csak sírt mindig... Novemberben volt ez. Na az a hónap jó volt, sokat beszéltünk hívásban is , és volt sok ideje velem lenni. Aztán jött az, hogy elkezdett nekem a család, betegségem, fogam, minden jönni és az is, hogy a fogorvosnál konkrétan hiába is fáj a fogad nem csinálnak vele semmit! Csak időponttal.(vírus miatt ...) Na lényeg a lényeg csak azt vártam egész nap,hogy vele írjak a barátnőmmel ő nyugtasson meg, és az a nap pocsék volt, mert mindenkivel nagyon rosszul bántam a családommal főképp. És hazament a barátnőm és beszélgettünk elkezdte írni, hogy kibékült a barátnőjével azok után amiket tett vele ,és én egyszerűen sokkot kaptam! Mert mi az hogy kibékült azok után, és egyáltalán hogy tudott kibékülni pont olyankor amikor orvosnál vagyok? Rosszul esett! és ő se tudja mi van vele, elkezdte a sírást stb stb.. én pedig leírtam hogy na ez a pont az , hogy én is leírom , hogy szakítani akarok.( Nem komolyan, csak kijátszom én is azt a kártyát amit ő is.) Csak azért ,hogy törődjön velem mert pocsék volt minden akkor. És ő komolyan vette nem pedig törődött volna velem , leírta hogy velem volt a legtökéletesebb kapcsolat és hogy én leszek mindig a szerelme és akkor én is leírtam azokat, de mint írtam is, nem komolyan gondoltam én de ő viszont igen . Azt bántam meg, hogy nem csak azt írtam hogy na most törődj velem, hanem a szakítást hoztam fel... Igen, nos ő várta is hogy én tiltsam le , aztán írtam neki hogy most komolyan? Aztan irta hogy olyan gyenge a kapcsolat nálam hogy egy ilyen dolog miatt eldobom őt mikor ezt meglehetett volna beszélni és természetesen igaza is volt! Aztán én leírtam hogy csak miatta teszem és nem fogom többé bántani őt. Mert olyan érzékeny volt, hogy napi szinten sírt akár egy viccen is és nagyon komolyan vett mindent. És csak leírtam hogy miattad teszem és nem foglak választásra kényszeríteni... Aztán pedig leírtam hogy akkor válassz már most ki az elsőbb én vagy ő? De akkor is csak azt vártam, hogy törődjön velem annyira kívántam a törődést.... És ő leírta, hogy közöttünk sosem tudott választani és az nekem eléggé rosszul esett, mert azért egy barát között aki ráadásul olyan barát volt... És egy szerelme között aki mindig mellette állt nem tudott választani. És leírta hogy mindig is engem választott és letiltott. Letiltott igen, letiltott .... Kerestem mindenhol hogy most én ezt nem komolyan gondolom csak nagyon sok volt minden, és hogy ez az egész félreértés volt, csak próbáltam őt utánozni de sajnos megsem hallgatott. Csináltam vagy 40 Facebook fiókot amikkel írtam neki hogy hallgasson csak meg és leírta ,hogy ha ezt a zaklatást nem fejezem be akkor feljelent. Igen ezt írta. Az összes Facebook fiókom hideg v*rrel letiltotta... Ami nagyon rosszul esett ,hogy még megsem hallgat pedig azért majdnem 1 évig voltunk együtt a meghallgatás alap dolog lenne ilyenkor meg főképp. Nem törődtem vele hogy azt írta és tovább írogattam neki , hogy csak jöjjön hívás neki nem kell beszélni elmondok neki mindent és csoda történt! jött hívást. Elmondtam neki mindent , és elfelejtette magát némítani és telejesen hallottam hogy mennyire sír és szipog.. ne is mondjam milyen érzés volt hallani... De ő számomra nem ad több esélyt hiába elmondtam neki azokat ő lezárta. Nem is értem hogyan? Hogyan tudta volna lezárni egy ilyen dolog miatt? Többször is eljátszotta ő ezt a kártyát de én egyből megbocsátottam neki ő viszont nem. Nem . Nem . nem.leírt mindent,hogy ő ezt a kapcsolatot akárhányszor is írom le hogy kezdjük újra ő olyannak látja mint volt. Börtönben élve és elzárva mindenki elől.... Ne is mondjam ,hogy hogy esett nekem mert egyáltalán nem így volt már és ezt nem azért mondom mert nem látom magamban a hibát mert tény, hogy én is sokat hibáztam de azért az túlzás volt az az írás. És leírta ,hogy hadjam őt békén ne zaklassam felejtsem el, ő is ezt fogja tenni , és hogy sokkal rosszabb most neki mint volt , és sokkal jobb is neki nélkülem . Ez volt 6 napja. Aztán én hagytam is megmondom őszintén mert 1000x jobban összetört. És sehol se tudtam vele beszélni telefonszámom letiltotta és mindenhonnan elérte hogy ne is találjam meg . És igazán mondva én se kerestem mert ezek után annyira össze voltam törve hogy lehetetlen volt.... Aztán 2 nappal ezelőtt ő feloldott messengeren a rendes fiókom és azt írta, hogy idézem "Maradj velem". Csak maradjak vele ,de nem mint szerelme hanem csak maradjak ott. A szerelmes szövegeimmel elértem azt, hogy nyissa ki a szívét nekem és megtette, beszélt velem és meghallgatott de ő egyszerűen leírta hogy NEM , nem mehet, nem lehet nem szabad ezt, kérdeztem hogy miért ne szabadna? És ő csak leírta hogy nem lesz többé börtönben és hogy ne zaklassam őt szálljak le róla hagyjam békén es letiltott. Mikor nem is kerestem nem tudom hány napig... Nem értem emberek mit akar tőlem? Ja és tegnap a barátnőjétől üzent tőlem hogy ne zaklassam neki jobb egyedül, és ő jól van. Nem értem mi ez emberek? Játszik az érzéseimmel ? Vagy mi van ilyenkor? Nálatok történt már ilyen eset? Kort is írjatok hozzá és saját történetét is szívesen meghallgatok. Ha érdekelne én 16 vagyok ő 17. Nem tudja mit akar vagy nem tudom, de az esze nemet a szíve viszont igent mond folyamatosan. Azóta nem beszéltem vele és őszintén nem is szeretnék mert nagyon össze vagyok törve. ( A barátnőjének amit mondott 99"9*ban hazugság mert neki sosem mondott igazat...) Köszönöm ha elolvassatok üdv mindenkinek. Lehetőleg kort is írjatok ha nem írtam volna még.



2021. dec. 8. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Ahaaa. Történt-e ilyesmi? Persze, mindenkivel történtek ilyesmik.


Amiket leírtál abból az jön le, hogy egy birtokló ember vagy, aki legfőképpen önmagával törődik. A csaj arra kell, hogy a te érzelmi szükségleteidet kielégítse, hogy neked legyen jó, hogy te kiélhesd valakin az adás és a szeretés örömét. Hogy ő ne mondja neked, hogy mit érez és hogyan, mert te tudod, hogy az nem úgy van.


Te vagy a legnagyobb sértett fél az egészben mi?


Én inkább azt látom, hogy összetörted egy szegény lány szívét.

Javaslom, hogy kezdj bele önfejlesztésbe, ismerd meg önmagad, határozd meg, hogy mit akarsz elérni és ne legyél egy nárcisztikus barom.


Üdv


26/F

2021. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Jogos hogy így gondolod, de ő még tőlem is rosszabb volt ilyen ügyben, ha a családommal foglalkoztam akár egy fél órára is akkor féltékeny volt és haragudott és sirt az miatt is. Én nem mondom hogy én vagyok a sértett , mert mindig azt mondtam hogy inkább nekem legyen rossz és neki meg jó, csak ha egyszer hibázom és méghozzá úgy hibázom ahogy ő többször is, akkor miért így viselkedik? De köszönöm a valaszod én nem akartam összetörni a szívét mégha ő velem ezt többször is megcsinálta
2021. dec. 8. 15:37
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Tehát te azt hiszed, hogy ebben a sztoriban ő a "rosszfiú" ?

Kimondhatatlanul el vagy tévelyedve ...Rettenetesen sajnálom szegény lányt, és kívánom, hogy szállj le róla, és végre boldog lehessen. És a legkínosabb az, hogy ez a te szemszöged, amiben egyértelműen neked kéne lenned a jó figurának, annak is állítod be magad, de még így is csöpög belőle, hogy te voltál a szemét, akkor milyen lehet az ő verziója?


Szedd már össze magad és legyen annyi tököd, hogy hagyd békén! Csak ennyi, érezheted magad mittudomén mennyire sértve, mondhatsz akármit, de szállj le róla! Annyira, hogy te magad is tiltsd le teljesen, egyszerűen lépj ki az életéből, hagyd hogy megtalálja végre szegény a boldogságot... Hagyd ezt a történetet, és a következőben máshogy csináld.


16/l

2021. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Magammal épphogy alig torodtem kedves 1. ):. Mindig azon voltam ,hogy meglepjem csináltam neki mindennap dolgokat egész majdnem egy évig. Nem sajnáltatom magam , de ezt nem értem, hogyha nem akar tőlem semmit miért oldott fel es volt olyan? Én nem zaklattam miután írta, hogy ne tegyem. Kedves 1. Ő irt ram es irta hogy legyek vele csak amit nem értek az mi volt es utána miért tiltott le. Lényegében ennyi volt a kérdés.
2021. dec. 8. 15:45
 5/16 A kérdező kommentje:
3. Soha nem állítom hogy ő a rossz fiú. Ő verziója pedig olyan volt amit a barátnője írt le nekem. Olyannak irta le a kapcsolatot hogy rosszabb volt mint egy börtön, és en semmit se engedtem neki. Nem mondtam róla sosem hogy rossz, mert en voltam az aki megbántotta mert utánoztam őt nem tiszteltem eléggé és felhoztam a régi hibáit ezzel mert ő teljesen így érezte gondolom magát... Köszönöm a véleményed neked is, én leszállok rola csakhogy neki legyen jo hidd el mert en csak azt akarom hogy ő boldog legyen semmi mást. Az eletem bármikor oda adnam érte még 10 év múlva is. Remélem ő se fog keresni mert csak ártani tudtam neki úgy látszik:( pedig mindig azon voltam hogy jo legyen neki , mindenben közös megegyezéssben voltunk:(
2021. dec. 8. 15:54
 6/16 Laylah ***** válasza:
73%

Igyekszem értelmesen, finoman fogalmazni, de nem garantálok semmit, előre is bocsi.

Nem akar tőled semmit, túl akar lépni rajtad. Az, hogy legutóbb rád írt, egy megingás volt csak. Hagyd menni, és nézz nagyon mélyen magadba, hogy miért vagy ennyire önbizalomhiányos, hogy az élő fára is féltékeny vagy, mert ez nem normális. Ahogy az sem, hogy kontrollálni akarod a másik életét, mikor, kivel mit csinálhat. Semmi közöd hozzá, ugyanolyan egyedi élőlény mint te, joga van a saját döntéseihez, kapcsolataihoz, az élete irányításához. Egy normális ember semmiben nem fogja a másik engedélyét kérni akár még ahhoz is, hogy mosdóba elmehessen vagy beszéljen két mondatot a saját családjával. Egy normális ember felfogja azt is, hogy a másik félnek nem kell tőle semmilyen engedély semmire. Egyedül azt kell veled megbeszélnie, ami kettőtöket mint párt érint, minden más az ő saját döntése, amit, ha akar, megoszt veled vagy tanácsot kér. Gondolok itt elsősorban arra, hogy kibékült a barátnőjével. Akármilyen is a lány (mármint a barátnő), neked ehhez az égvilágon semmi közöd nem volt. Azt sem értem, miért olyan nagy szám, hogy akkor történt, mikor orvosnál voltál, ott úgysem telefonozhatsz, mit kellett volna tennie, körmét rágva várni arra, hogy újra rendelkezésedre állhasson? Vagy azt sem értem, miért akkora szívfájdalom, ha fél órát a saját családjával beszélgetett.

Saját magamból és az általános meglátásaimból kiindulva azt mondom, lépj te is túl ezen. Tudom, fáj, meg életed szerelme, de el fog múlni, lesz még mindkettőtöknek jó pár kapcsolata, mire elég érettek lesztek egy valódihoz. Ez most arra volt jó, hogy megtapasztaltátok, milyen a szerelem, és jobb esetben látjátok azt is, hogy a szív döntése nem mindig a helyes út, gondolok itt arra, hogy nyilván sülve-főve együtt akartatok lenni, amennyire a helyzet engedte, de nem szabad ennyire rátelepedni a másikra. Hiába a szerelem, akaratos gyerekekként viselkedtetek, tönkretéve egymást. Gondold végig, mik voltak a jó dolgok a kapcsolatban, és mik voltak a hibák, és ez utóbbiakon dolgozz, javíts magadon, tudatosítsd, hogy mit lehet és mit nem. Így tanul az ember, és a következő kapcsolatnak már érettebben indulsz majd neki. Szerintem azt az eddigi válaszolók mindegyike is látta az írásodból, hogy a gyerekes, hisztis viselkedés nagyon dominált, főleg részedről (a lánnyal most nem foglalkozunk, mert te vagy itt és olvasod). Amolyan dackorszakos "mindent akarok, azonnal, úgy, ahogy én akarom". Csak épp ez nem így működik. Minden kapcsolat alapja az, hogy tiszteletben tartod a másikat, nem erőlteted rá a saját akaratodat. Kompromisszumokat kell kötni, hogy mindkettőtöknek jó legyen az adott helyzet, nem elnyomni egymást, hogy egyikőtöknek jó legyen.

Egy szó mint száz, engedd el, és kaparj magadra némi önbizalmat, mert az a féltékenység alapja, hogy azt gondolod, nem vagy elég jó a másiknak, és bármikor lecserél majd egy jobbra. Emellett pedig tudatosítsd magadban azt, hogy egy hétköznapi kapcsolatban a felek mellé-, nem alárendeltek, egyikőtöknek sincs joga megmondani a másiknak, mit tehet és mit nem (nyilván vannak olyan párkapcsolati dinamikák, ahol ez nem érvényes, pl. a domináns-szubmisszív viszonyok, de ezeket most nem vesszük ide, a hagyományos, átlagos kapcsolatokról beszélünk). Nagyjából ennyi.

2021. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Laylah ***** válasza:
Egyébként 31N voltam.
2021. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 6. Nem jól olvastad amit írtam, mert amit írtam az az volt, hogy épphogy ő volt arra féltékeny hogy félórára a családommal foglalkoztam. Nem pedig én, én örültem neki ha a családjával foglalkozik, mert neki normális és jó családja van, amit megbecsülni kell nem pedig nem foglalkozni velük. Sosem kértem tőle hogy na most maradj velem nem beszélsz családoddal, ellenben ő épphogy ezt kérte. Laylah, az úgynevezett"dackoron" már réges rég túl vagyok volt már előtte is kapcsolatom, es tudta jól, hogy milyen ember is vagyok, mivel a legjobb barátnőm volt! Tudta , hogy én miért vagyok ennyire féltékeny és ennyire ragaszkodó , de sosem voltam túlzottan féltékeny kedves 6. Válaszoló. Mi együtt egyformán voltunk féltékenyek is de az túlzás volt hogy a családommal nem engedett néha hogy nélküle legyek ott, azaz ezt úgy értem, hogy nem írok vele. Ha anélkül mentem el hogy előtte nem írtam neki hogy most megyek wcre vagy valami halálosan megijedt es aggódni kezdett értem mert szeret , és nyilván nem szóltunk bele egymás életében de azért ne írd hogy nincs közünk bele! Ő is megmondta a véleményét ahogy en is volt hogy kibékültem egy régi barattal akiről megmondta hogy nem fog változni és igaza is lett! Én úgyszintén így álltam ahhoz hogy a barátnője milyen. És sokszor igazam lett! Sosem akartam irányítani őt.
2021. dec. 8. 17:47
 9/16 A kérdező kommentje:
Ismert engem úgy ahogy vagyok, és úgy is szeretett ahogy vagyok. Idegbetegen is! Ne haragudjatok emberek most ezért hogy ezt írom, de nem azt a kérdést tettem fel, hogy miben is voltam hibás, hanem azt , hogy mit vár ilyenkor ő tőlem? Magamtól is tudom hogy mikben voltam a hibás és ő eleve ismétlem így szeretett engem.
2021. dec. 8. 17:54
 10/16 anonim ***** válasza:
Tőled azt várja, hogy békén hagyd.
2021. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!