Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem sikerül felejtenem?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anna0806 kérdése:

Miért nem sikerül felejtenem?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok szerelmes a legjobb barátomba. Pár napja mondtam el neki, hogy mi van bennem, mert már nem bírtam magamban tartani és úgy éreztem tudnia kell. Vállaltam ezzel, hogy tönkreteszem a kettőnk között lévő szoros barátságot. Fantasztikus barát. Csupán annyi, hogy ő az is akar maradni nekem. Viszont nem szeretné ha megszakadna a barátságunk. Fogalmam sincs mit csináljak. Mióta dumáltunk szét vagyok csúszva teljesen fejben és a gondolataim ezerfelé járnak. Úgy érzem elvesztettem az irányítás kábé minden felett, ami eddig tökéletesen működött. Nem megy a tanulás pedig pár nap és szóbeli érettségi. Semmi sem tereli el a figyelmemet. Mindig rá gondolok, amikor van egy kevés szabadidőm vagy egyedül maradok. Hogyan tudnám elfelejteni? Az a gond, hogy amíg kilencedikben és tizedikben egy totálisan bunkó és nemtörődöm srác volt, aki kábé semmivel sem foglalkozott. Mire tizenegyedikesek lettünk mintha teljesen kicserélték volna. Elkezdett tanulni és mindenkivel normálisan viselkedett. Ha segítségre volt szükségem segített. Ha lecke kellett küldte. Ha csak dumálni kellett dumált velem és meghallgatott. Aztán tanácsot adott. És ezekkel ő is tisztában van, mert mondta. Erre én meg annyit reagáltam, hogy „mit gondolsz mi idézte elő bennem is ezt az egészet?” Azóta nem dumáltunk. És bár elballagtunk idén a suliból mivel szakgimnazisták vagyunk lehet maradni technikumon. Ő tudom, hogy marad. Én pedig az egyetemtől tettem függőbe az ötödik évet. De ha nem megy a tanulás és nem lesz jó az érettségim nem vesznek fel. Semmiféleképpen sem akarok vele találkozni. Ez nyáron elkerülhető, de szeptembertől nehéz lesz. És félek tisztáznunk kell az egészet hányadán is állunk most egymással. Valami tanács, mert most azt érzem nagyon nem tudom mi lesz.?

2022. jún. 8. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ehhez idő kell, adj magadnak. Fájni fog, aztán lassan elhalványul. Erőltesd magad, hogy legyenek új élményeid másokkal, akár egyedül. Menjél moziba, koncertre, buliba, nézd a srácokat, vagy csak a madarakat. El kéne hogy tűnj az életéből, mert lehet, hogy ha nem leszel kéznél, akkor rájön, hogy mennyire megszokott ő is téged. De valszeg csak ennyi, hogy megszokott, mint barátot. De úgy nem jó, ha te közben szenvedsz, meg látod, ahogy majd összejön valakivel, úgyhogy lépj le. Ne keresd fél évig legalább. Aztán se.

Aztán kis eséllyel rájön, hogy mégis kellesz és akkor keresni fog. De ezt ki kéne böjtölni. Inkább másokkal foglalkozz minél többet!

2022. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben. Megpróbálok mindent. Most rákoncentrálok a tanulásra és az érettségire és hátha sikerülne az egyetem miatt lelépni. Ezt írta:


Hát igazából részben váratlan, de részben számítottam egy picit rá, mert nem gondoltam, hogy nem azért írsz, mert unatkozol. Egy jó fej lánynak tartalak ezt mindig mondom a tobbieknek, ha ki kell emelni az osztályból normális embereket. De az a helyzet, hogy én nem érzek barátságnál többet, ne haragudj. Bírlak baratilag és így jól lehet veled megbeszélni dolgokat. Valamint ne emészd magad emiatt, én is sok offot kaptam egy lánytól sokáig és hagytam, hogy elnyomjon a csalódottság. De még egyszer tényleg sajnálom, de a barátsagunk nem megy rá ígérem. 😅


Köszönöm szépen a segítséget. Tényleg nagyon fáj. Ilyen még sohasem volt velem és furcsa. Ráadásul mint írtam nehéz kezelni. Megpróbálok más srácokra koncentrálni és elsősorban önmagamra. Fogalmam sincs, hogy ha lelépek egyetemre és ő is elmegy majd mi lesz ebből. Valószínűleg megszakad a kapcsolat. Csak mint írtam nehéz lesz elkerülni ha újra osztálytársak leszünk szeptembertől. De köszönöm a segítséget. Most minden jól jön. 🥰😭

2022. jún. 8. 17:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem megy a tanulás pedig pár nap és szóbeli érettségi. ...

ha nem megy a tanulás és nem lesz jó az érettségim nem vesznek fel"

Jaj! ne akarj "maradni" miatta! tessék tanulni, és egyetemre menni!

2022. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Megyek az egyetemre. Ha megszakadok is megtanulom az összes tételt.
2022. jún. 8. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem szakadsz meg - pihenj is. Miből mész?
2022. jún. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vendéglátás szakon tanulok a szakgimiben. A BGE turizmus vendéglátás szakára tervezek menni
2022. jún. 8. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá! Ügyes légy! Drukkolunk!
2022. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!