Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » A szülőknek mennyire jelenthet...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szülőknek mennyire jelenthet gondot 6 év korkülönbség?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt megismertem egy lányt, akivel kialakult közöttünk egy összhang, utána pedig egy vonzalom. Úgy, hogy a baráti körünk sok mindenkivel jóba van. Romákkal is tartjuk a kapcsolatot, hogyha normálisak. Pedig én eleinte nem próbálkoztam nála ő kezdeményezett de ő is csak gyengéden. És ekkor már én is elkezdtem bókolgatni neki. De nem csak ez alakította ki közöttünk a vonzalmat. Hanem az eredeti összhang ami közöttünk van és az együtt eltöltött idő. Én egyébként is értetlenebb vagyok a koromnál pár dologban. De azért jobban örültem volna ha roma lányból 19-20 évessel akadok össze. Úgysincs köztük nagyon különbség kinézettben legalábbis egy 15 éveshez képest. Ha csak nincs már ilyen fiatalon gyerekük. Nem úgy mint a magyaroknál gyerek nélkül is.. Szóval ez alapján már gondolom levágta mindenki, hogy az a helyzet, hogy roma származású a csaj. Kedves, állítása szerint jó tanuló amit ki is nézek belőle, csöndes, nem beszél csúnyán. És én nagyon megszerettem ezt a lányt. Jobban eltudok beszélgetni vele és megértőbb mint a magyarok bármilyen korosztályból. De a szülei és a testvérei nem tudom milyenek. Az alapján ahogyan a csaj viselkedik, azt gondolom, hogy egy integrálódott családról van szó. De nem tudom, hogy mit szólnának ahhoz ha a lányuknak egy 6 évvel idősebb gádzsó lenne a palija. Meg nem tudom náluk mi a szokás. Magyar lányok nagy részének ez a korkülönbség nagyon nagy határesettel belefér mert még itt éppen nem olyan nagy a különbség, persze nem mindenkinek. És a szülök sem szoktak nagyon problémázni. De van olyan lány és szülő aki +- 1-2 év miatt is kizárja a lehetőséget aki azt mondja, hogy max 2 év. Aki 3-4 évvel idősebb az már felejtős minden kivétel nélkül. Meg volt az az apuka aki a 16 éves lány mellett szívesen látna egy 18 éves fiút. De amikor a 19 éves haverommal terveztek. Akkor a csávó amiatt, hogy nem 18 hanem 19 éves ráírt, hogyha nem szál le a lányáról akkor a pöcsét levágja XD.

Szóval nem tudom a romáknál mi a helyzet ez ügyben. Ha lenne komolyabb valami biztos, hogy megfogom mondani neki, hogy beszéljen a szüleivel. A korkülönbségről és arról is, hogy fehér vagyok. De nem tudom, hogy megbízhatok e benne. Az én szüleimnek is volt problémája azzal, hogy nagyon nagy rasszisták. De megbeszéltem velük. De anyám még mindig fél attól, hogy a család azt akarja majd, hogy elvegyem feleségül. Mert nekik az a véleményük, hogy hiába integrálódnak mindegyik roma aljas. Mert egy adott helyzetben úgyis előjön a vérük. Hagyjuk már. Én belőlem is kilehet hozni azt, hogy ordibáljak meg verekedjek. És minden más Magyarból, csak ha cigány csinálja akkor azt többen észreveszik. Szerintem sok roma azért olyan amilyen, mert nem nevelik őket normálisan.

21/F, 15/L



2023. jan. 16. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

A romák között is vannak nagyon értékes emberek. Ismerd meg a családját, de eleinte inkább a lánytól érdeklődj: mivel foglalkoznak a szülei, mit tanulnak a testvérei, ő maga mi szeretne lenni stb.

Ami nekem nem imponál az a lány kora.

2023. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Én nem eröltetném ezt. Nem a származása miatt, hanem úgy egyébként. Túl nagy különbség.
2023. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 A kora nekem sem annyira. De vannak értékes romák is és vannak értelmes kamaszok is. És nekem eddig nem úgy jön le a lány, hogy az a tipikus értetlen, instabil, barát ellen is könnyen manipulálható kiscsaj mint a legtöbb fehér kortársa.
2023. jan. 16. 20:48
 4/16 anonim válasza:
74%

Szia!

Én igazából nem voltam még ilyen helyzetbe, de ha nem is tudok tanácsot adni, azt szeretném hogy ne érezd magad olyan furcsán most.

Nálunk is ugyanez a helyzet. A szüleim teljesen ugyanígy állnak a dolgokhoz, soha nem fogadnák el ha esetleg a jövőbe egy roma fiút hoznék haza, de sajnos ez a dolog akaratlanul rám is átterjedt ,de én próbálom minden erőmmel leküzdeni.

Elhiszem hogy magában ez az "age gap" dolog is borzasztó lehet, aztán még a másik dolog is ott van. Fura hogy ezt így ennyire belénk nevelik, anélkül hogy egyáltalán megtapasztalhattunk volna valami olyat, aminek hatására eldönthettük volna, hogy hogyan is viszonyolunk a hozzájuk.

Szerintem mindenképpen megér egy próbát, aztán ha mást akartok úgyis el fognak ágazni az utaitok. Szóval próbáljátok ki, esetleg kérdez meg a lányt, hogy benne lenne-e egy úgynevezett "tesz-időszakba" vagy ilyesmi.

2023. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 Csak a szüleid miatt ne próbáld le küzdeni a dolgot ha szereted azt a fiút. Biztosan ő is szeret és ezzel csak egy lelkivilágot tennél tönkre benne. Ha a szüleid miatt nem jönnél vele össze. Sok mindenben van joguk parancsolni a szüleidnek addig ameddig velük élsz. De abban, hogy kivel jössz össze nem legalábbis ha már betöltötted a 14-et. Nem fog tetszeni nekik nyilván. De az a lényeg, hogy neked és a srácnak jó legyen. És nem az, hogy a szüleidnek. Mert a párkapcsolat az bizony egy komoly dolog. És ilyenek miatt nem szabad csak úgy szabotálni vagy eldobni. Egy hosszabb idő után úgyis elfogadnák a fiút a származása ellenére is.
2023. jan. 16. 22:15
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
A lány nagyon fiatal, még akkor is, ha roma származású. Nem biztos a legjobb ötlet összekötni az életetek.
2023. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
"De abban, hogy kivel jössz össze nem legalábbis ha már betöltötted a 14-et." - Ebben teljesen igazad van, de gondolj bele ebben egy picit. Például én 20 évesen összejönnék egy 15 éves lánnyal. Egy idő után elkerülhetetlen lenne, hogy találkozzak a szülőkkel, akik nem tiltanak semmit, de hűvösek velem, rossz szemmel néznek rám, kritizálnak, bunkók velem és hasonlók. Megérné így belevágni?
2023. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 Megérné. Mivel, hogyha a szülei kor vagy származás miatt képesek lennének ezt csinálni akkor ezzel csak a saját lányuknak okoznának sérelmet. Tehát olyan mintha neki akarnának rosszat. Egy normális szülő elfogadja azt, hogy a gyereke kibe szeretett bele akármilyen visszataszítónak is tűnik az a fél. És ha nem más akkor legfeljebb kevesebb alkalommal beszéljenek vele. De ha olyanokat csinálnak amiket te leírtál akkor ott már komoly gondok vannak ilyen szülőnek nem kéne gyerek.
2023. jan. 17. 23:52
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
#8 "Egy normális szülő elfogadja azt, hogy a gyereke kibe szeretett bele" - Mint ahogy egy normális 21 éves nem jön össze egy 15 évessel.
2023. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
#10 A szövegértésedet lehet kicsit fejleszteni kéne. Még oda is van írva, hogy "például", vagyis amit írtam, az egy példa.
2023. jan. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!