Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Normális, hogy nem tudom...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy nem tudom elfelejteni az első szerelmemet?

Figyelt kérdés

Volt egy srác, kb 3-3.5 éve ismertem meg. Hónapokig barátok voltunk, mindent megbeszéltünk, és én bele szerettem. Ekkoriban nehéz időszakon mentem keresztül (családi, baráti problémák, haláleset). Pár hónap után úgy éreztem nem bírom tovább, és elmondtam a srácnak, hogy tetszik, ő pedig visszautasított, de azt mondta szeretne a barátom maradni. Ez működött is pár hétig, aztán elkezdett hanyagolni, végül teljesen kilépett az életemből, magyarázat, valódi lezárás nélkül. Mivel én már ez előtt is elég rossz lelki állapotban voltam, őszintén ekkor még az öngyilkosság is megfordult a fejemben, magányos voltam, értéktelennek éreztem magam. Aztán megismertem a barátom, aki meghallgatott, figyelt rám. Először csak barátok voltunk, majd összejöttunk. Ez azóta is tart, pár hónap múlva 2.5 éve. Nagyon szeretem, és senkiért nem hagynám el. Viszint ezt az előző srácot nem tudom teljesen elfelejteni, valami kötődést, szeretetet és haragot is érzek iránta. Pl mikor abban a városban vagyol, ahol ő él, mindig reménykedem, hogy meglátom, beszélhetek vele, utána pedig újra élem azt a fájdalmat (ha nem is olyan intenzíven), amit akkor. És bűntudatom van, mert szeretem a barátomat, senki mással nem tudom elképzelni az életemet, és ezért nem tudom hova tenni az ez iránt a srác iránt való érzelmeimet, akivel évek óta nem beszéltem, nem láttam.

Normális, hogy ennyire nem tudom elfelejteni az első szerelmemet? Vagy ez csak azért van, mert nagyon durva lelki sebet hagyott rajtam ő (és mindenki más is) akkoriban? Mit tehetnék, hogy végre ne legyenek legalább romantikus érzéseim iránta?

Köszi előre is!

19L



2023. máj. 28. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésre a válasz: mindkettő. Ez már sajnos így fog maradni ugyanis az első mindig nyomot fog hagyni. Azonban abban az idő sem fog segíteni ha folyamatosan emlékezni akarsz rá...
2023. máj. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Én 10 év után is néha gondolok az első nagy szerelmemre. Egyszer találkoztunk, jót beszélgettünk, de ennyi.
2023. máj. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálattal hallom.Tudom milyen érzés.Nekem is volt egy legjobb lany barátom akit nagyon-nagyon(elmondhatatlanul szeretem). Mert ő volt az egyetlen lány ha beszéltünk akkor éreztük,hogy fontosak vagyunk egymásnak mint barát.Én időközben bele szeretem.S amikor írta,hogy a baratsagunknak vége akkor mondtam neki hogy szeretem.Jelenleg neki van barátja nekem úgy mond senkim sincs(nincs barátnőm). Mai napig hianyzik és szeretem.Nekem is eszembe van nap mint nap.Nem akarnam hogy össze törjön a szíved mert nagyon-nagyon fájdalmas tud lenni.Ha gondolod írj rá és beszéljétek meg.Vagy ha nem sikerül akkor próbálj valamivel eterelni róla a figyelmedet.
2023. máj. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Az első szerelemre szinte mindenki emlékszik, pláne úgy, ha ennyire intenzív volt az élmény.
2023. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem normális, pláne, hogy annyi gerincesség sem volt benne, hogy rendesen lezárja a kapcsolatotokat. (Ha neki kellemetlen volt, hogy szerelmes vagy belé, és így nem tudta/akarta tovább tartani a kapcsolatot, el kellett volna mondania) Én egy ilyen alakkal egy percig sem foglakoznék tovább.

Nem sértésből, de a mostani kapcsolatod sem kielégítő, ha továbbra is ezen kattogsz.

2023. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem is volt ilyen. 18 voltam, azóta se voltam szerelmes pedig volt kapcsolatom. Senki se tudta felülírni, sőt, a szakításom után felkerestem, hónapokig irogattunk de semmi se lett. Kb 5 év telt el. Nekem az segített tényleg továbblépni hogy a srác külsőre leamortizálódott, de valami gusztustalan módon. Most meg teperne de nekem nem kell. Ha úgy nézzük naponta eszembe jut ígyis, pedig tényleg semleges amit már gondolok róla. Én is álmodtam róla amikor az exemmel voltam, nem felejtettem el. Egyszerűen az van, hogy szereted a barátod de másféle érzésekkel, az agyad pedig ahhoz ragaszkodik. Tisztázd magadban valóban a barátod, vagy a régihez hasonló érzések hiányoznak-e.
2023. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Normális ez.


Nekem 15 évesen estem szerelembe egy lányba és viszonzatlanul tartott 2 éven át. Én hülye még belelovaltam magam, de legjobb elterelni a figyelmedet.

2023. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!