Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mi az igazi szerelem? Mi...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az igazi szerelem? Mi számít annak illetve mikortól számít annak?

Figyelt kérdés

Mindig is foglalkoztatott ez a kérdés,pláne mivel 14 éves vagyok és nem igazán tudom,hogy valaha átéltem-e már ezt az érzést,vagy csak a "nagyon tetszik"kategóriáig jutottam,vagy hogy utóbbi kettő között mi is a különbség.

Idősebb,tapasztaltabb rokonok/ismerősök nagy többsége csak a tipikus "majd meglátod","tudni fogod te azt" vagy "hát ezt így nehéz elmagyarázni"típusú válaszokat adja,viszont a netes oldalakról vagy magazinokból szedett "rózsaszín köd" és "pillangók szálldosnak a gyomrodban" gondolatok sem túl meggyőzőek.

De még egyetlen nem közhelyes,hanem kicsit részletesebb vagy konkrétabb választ sem hallottam.

Vagy például arról meg tényleg senki nem beszél,hogy mikor jelenik ez meg,kivel lehet ezt átélni.Értitek,hogy mégis mi a valódi különbség a szerelem és a tetszés között?Utóbbira egyébként az "ezt neked kell tudnod" a rendszeres válasz,amit szintén nem teljesen értek.Például mi számít ebbe,mi abba(róla álmodsz,nem tudsz másra gondolni,szeretnél vele magasabb szintre lépni(ha már párkapcsolatban vagy),stb)?

Persze ezt hülyeség pont ezen az oldalon megkérdezni,hiszen az ötéves kiscsajoktól a kamu profilokon és "mindenttudókon" át a "közömnincsehezdeazértválaszolok"-ig bárki válaszolhat,de akik az előzőkből egyikbe se tartoznak,azok nyugodtan írhatnak.

Bocsi hogy hosszú lett,de azért jó lenne,ha elolvasnátok:)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

14/L



2017. jún. 30. 17:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szívesen olvasok olyasmit is,hogy mit gondoltok az ilyen témákról mint szerelem első látásra,örök szerelem,fiú-lány barátság,szerelem azonos neműek között,és még sorolhatnám.Tehát tényleg bármi ilyesmit:).
2017. jún. 30. 17:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a lényeges különbség, hogy valaki "tetszik" és "szerelmes vagyok belé", hogy van egy jelentős adag szexuális vágyakozás is (amellett persze, hogy tetszik). Ezt 14 évesen még nem hiszem, hogy átélted. A legjobb, ha tényleg kivárod azt, hogy mikor érik meg nálad a dolog. Még van azért pár éved erre.


29nő

2017. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tetszeni bárki bármikor tetszhet több személy is egyszerre. Szeretni viszont csak egy embert lehet aktuálisan. Ő van velem úgy érzem egész álló nap, reggel amikor felkelek, este amikor elalszom, sokszor sok mindenről eszembe jut és még ha nem jöttünk össze, még csak az elején tartunk, nem alakult kikapcsolat közöttünk, akkor alig várom hogy közelebb keüljünk egymáshoz testi-lelki szempontból is, magyarul,hogy egy pár legyünk, napokig,hónapokig akár évekig,vagy egy életen keresztül.
2017. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 icu75 válasza:
100%
Az a helyzet hogy azért erre nem igazán lehet konkrét választ adni, mivel mindenki más és máshogy érzi. Azonkívül az emberrel is változik. Más a szerelem 14 évesen és más 40fölött is. Egy biztos pont van csak, ha szerelmes vagy akkor tudod,hogy az vagy. Amíg bizonytalan vagy az érzésben addig nem vagy az. Amúgy egy nagyon változékony dologról van szó, amit nem lehet sem idő múlásához, sem helyzetekhez kötni. Nincsenek rá törvényszerűségek.
2017. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg olyasmi,mint egy vaknak színeket magyarázni.Ezt át kell élned.Amikor majd megpillantod az illetőt,és a vérnyomásod pár pillanat alatt felszökik 200-ra,amikor kiugrik a szíved a helyéről,amikor alig várod,hogy láthasd,mikor vele kelsz és fekszel gondolatban,nah,az már valami.Ő lesz az,akinek mindent elnézel,megbocsátasz,akiért lemész akár pincsibe,mert fontos neked.Olyankor beszélhetnek neked büszkeségről,akár azt is félre dobod az elveiddel együtt.Nem hiába mondják,hogy a szerelem öl,butít,és nyomorba dönt.
2017. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A kötődés minősége határozza meg( testi- lelki- szellemi).

Fiú- lány barátság nincs, max. szimpátia. Egy ponton vagy szerelemmé válik, vagy leépül. A szexkapcsolat is ilyen, csak ott van testiség ( barátság extrákkal).

2017. jún. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha erezni fogod, tudni fogod, hogy ez az. :) 21L
2017. jún. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szerintem a szerelem leginkább egy nagyon intenzíven megélt barátsághoz hasonlítható, ahol a kölcsönös tiszteleten kívül ott van a másik iránt érzett rajongás, illetve a nemi vágy. A "szerelem első látásra"-dologban épp azért nem hiszek, mert szerintem ahhoz, hogy valakinek a személyiségébe beleszeress, alaposabban meg kell ismerni az illetőt. Ezért szerintem azok a párkapcsolatok ,amelyek barátságból alakulnak ki, sokkal kiegyensúlyozottabbak és tovább tartanak, mint más kapcsolatok.
2017. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
70%

Igazából erre tenyleg nincs konkrét magyarázat, nehéz megfogalmazni. Hiheted azt, hogy az vagy, de amikor tenyleg az leszel, azt meg fogod érezni. Ahogy már előttem is írták, ő lesz mindig a fejedbe, mosolyogsz ha meglatod, őrülten ver a szíved, stb.

Az én kapcsolatom egy hosszú barátságból kezdődött. Mikor kisebb voltam, összejöttem egy fiúval (egy barátommal) kb egy hétre, de nagyon "féltem". Ez olyan "gyerekszerelem" volt . Se előtte, se utána nem "féltem" senkitől kapcsolat terén, szóval kicsit furcsa volt, miért pont vele nem tudok "normálisan" viselkedni. Előtte es utána is barátok voltunk. Aztán később megszakadt a kapcsolat, majd pár év múlva újra találkoztunk, és megint fellángolt valami köztünk, azóta is együtt vagyunk (lassan 7 éve). Nála van az, hogy ő a legjobb barátom, mindent megtudok vele beszelni, amikor talalkozunk, ha csak meglatom, MINDIG egyszerűen elmosolyodom, hiába próbálok nem mosolyogni :D nem tudom elképzelni az életem nélküle, kiegészít, a részem. Ez csodálatos érzés. Leírhatatlan.

22/N

2018. jan. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Érezni fogod, ha az lesz.
2018. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!