Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mi a baj a mai fiatalokkal?...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj a mai fiatalokkal? Miért ilyen nehéz az ismerkedés?

Figyelt kérdés
Szülőként azt látom, hogy fiatalabb korosztály egyszerűen nem képes ismerkedni. Hogy működik ez manapság?

2017. okt. 2. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg sokkal több és jobb lehetőségük van ismerkedni, mint akár csak 5-8 évvel ezelőtt.

Senkit nem szeretnék bírálni, de szerintem a szülői nevelés van a legnagyobb hatással a gyerek későbbi ismerkedésére vagy párkapcsolatára. Mert a legfőbb emberi tulajdonságok, mint hűség, tisztelet, önbizalom, udvariasság, érzelmek megfelelő kifejezése mind mind nagyon fontos az ismerkedés terén. Ezeket pedig otthonról hozzák a fiatalok. Plusz aki előtt nincs normális párkapcsolati minta, annak sokkal nehezebb dolga van.

2017. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A mai világban már nagyon elterjedt a facebook, intsagram, snapchat, twitter és még sorolhatnám... ezért már a személyes kommunikáció a mai században vagy generációban kezd alábbhagyni. Persze azért még manapság is van hogy beszélgetnek emberek. Nem arról van szó h semmi verbális kommunikáció, csak mivel hogy ezeken a felületeken nem lehet látni az illetőt (pozíció, arckifejezés stb) ezért itt könnyebben beszélgetnek az emberek. Míg régebben még nem nagyon volt face, insta, snap... ezért a kommunikáció verbális formáját alkalmazták az emberek.

Szóval az ismerkedés manapság már sajnos vagy nem sajnos, de internetes felületen zajlik. Egy jsmerőstől kitudakolod a kiszemelt nevét, aztán facebookom ráírsz. Csak aztán meg amikor a valóságban találloznak, akk itt nem fognak tudni mit mondani egymasnak. (Tisztelet a kivételnek. Kivételek mindig vannak.)

17/F

2017. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Több a lehetőség valóban, de sokan nem élnek vele mert ott van a Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat, Twitter, Badoo, Tinder, stb. Sokszor még a személyes találkozók alatt is a telefonjukat nyomkodják egyesek, meg úgy üzengetnek egymásnak, hogy alig pár centire ülnek egymástól és bármikor meg tudnák egymást szólítani. Ez a dolog, hogy egyre kevésbé ismerkednek az emberek személyesen, ez köszönhető a tömegkommunikációnak és a média magas fokú hatásának.
2017. okt. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából kimerítették az előttem válaszolók ezt a kérdést, a probléma a digitális világgal van, és most van az a generációváltás, ahol ez tényleg érezhető lesz. Én 20 évesen még azok közé tartozom, akik kiskorukban autókat tologattak és nem egy tabletet nyomkodtak, ahogy azt ma látom kisgyerekes családokban, ezért ugyan tudom és szoktam is kezelni az összes ilyen eszközt, sőt, ezzel is foglalkozom, tisztában vagyok vele hogy az internet amilyen hasznos, duplán annyira káros és egészségtelen. Akik viszont már ebben nőttek fel, azokkal lesz a valódi probléma.


Az itt a baj, hogy egyrészt ott a facebook, instagram, twitter, stb., oldalak, ahol egy digitális profilon digitális életed lehet, amit mások 'követnek'. Itt akár egy teljesen más ember is lehetsz mint aki vagy igazából, hiszen azt töltesz fel amit akarsz, és chatelni is sokkal könnyebb, mint valóságban beszélni, könnyebb ott ismerkedni - viszont sokkal felületesebb és nem őszinte. Ezért amikor valakik facebookon ismerkednek, és később találkoznak személyesen, sokszor egy teljesen más embert látnak, mint akit elképzeltek.


A probléma viszont nem csak itt van. A másik, hogy a videojátékok mennyire elterjedtek. Ezekkel az a baj, hogy míg régebben a gyerek/tini kint volt, és a barátaival játszott/bandázott, most sokkal csábítóbb ki sem mozdulni otthonról, és játszani. Már mindenki számára elérhető, lehet telefonon, konzolon, számítógépen, nem is annyira drága, és olyan szinten képes lekötni, mint semmi más. Én magamon is észrevettem, hogy ha egy videojáték leköt, simán előfordul hogy hajnali egykor kapok észbe hogy már sötét van kint. Ezt az időt pedig azzal töltöd, hogy ülsz/fekszel, nem mozogsz, nem beszélsz senkivel (vagy ha igen, mert online játszol, akkor is csak a játékról), nem fejleszted magad semmilyen téren. Nem egészséges, és nem visz sehová, és esélyed sincs találkozni valakivel aki esetleg tetszene, mert nem mozdulsz ki otthonról.


Elkényelmesít az internet és önmagában az egész új technológia, ezért egyre inkább itt fogják élni a fiatalok az életüket. A mostani 16-20 éveseknél is látszik ez, de még közel sem annyira, mint a következő generációnál fog.

2017. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!