Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan motiváljam a barátnőm,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan motiváljam a barátnőm, hogy egy picit megváltozzon?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy rengeteg dolgot teszek érte. Egyszerűen nagyon nagyon szeretem, de feladja a leckét, hogy a hibáit elfogadjam. Csak amikor kettesben vagyok vele, más emberektől elkülönített helyen, csak akkor érzem hogy szeret. Sokmindent meg tudok vele beszélni, de folyton magára veszi. Tény hogy vele van a baj, de nem az a célom, hogy elszomorítsam, hanem hogy felnyissam a szemét, hogy egy picit odaadóbban kéne csinálni. Hogyha bevágom a durcit, akkor ő is picit bunkóbb lesz velem. Véleményem szerint nem ezt érdemlem. Lehet, hogy velem van a baj és én várok el túl sokat? Szakításról szó sem lehet. Elvileg együtt szeretnénk élni a későbbiekben és szokta mondani esti elbúcsúzásoknál, hogy szeret és ez nem fog megváltozni, de nem mindig mutatja ki. Oké tömegbe is néha visszafogottan csókolózunk, de sokszor ha publikus helyen beszélgetünk, akkor tart velem olyan másfél-két méteres távolságot. Elvileg nem szégyell engem, szóval tényleg nem tudom, mit tehetnék és hogyan tegyem. Teljesen össze vagyok zavarodva. Nagyon aranyos lány és az az egy biztos, hogy baromira szeretem és szakításról szó sem lehet. Egyszerűen, hogyha megpróbálom éreztetni vele, hogy nem így kéne, mondjuk eljátszom hogy rossz kedvem van és nem szólok hozzá, vagy rövid válaszokat adok, akkor nem kezdeményez beszélgetést, vagy érdeklődik mi a bajom (régebben érdeklődött) hanem picit bunkó módon viselkedik, aztán később mikor megbeszéljük, akkor bocsánatot kérünk egymástól. Nem az a kérdés, hogy szakítsak e vele vagy ne, hanem az a kérdés, hogy hogyan motiváljam egy picit, hogy többet adjon bele a kapcsolatunkba? A megbeszélés nem működik mert vannak kibúvók és bár nem tudatosan, de megtalálja. Én arra tippelek, hogy olyan biztosnak érzi a kapcsolatunkat, hogy kissé kevésbé figyel már oda. Nem szeretném se eljátszani a szakítást, se pánikot kelteni, se radikális dolgot tenni. Békés úton szeretném elérni azt, hogy felismerje, hogy ne engedje el magát. Lehetőleg normális válaszokat adjatok. Segítenétek?

2017. dec. 9. 21:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Talán az még segíthet, hogy eredetileg a szerelem egy ilyen barátságszerűségből alakult ki és már több mint fél éve tart.
2017. dec. 9. 21:42
 2/5 anonim válasza:

Hú, magamra ismertem a barátnőd személyiségében.

Próbáld meg a tükör-taktikát, legyél te is ilyen vele, és akkor lehet észreveszi, de szerintem ne nagyon akard megváltoztatni, ha ő szimplán ilyen.

2017. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Első vagyok, privátban kicsit ki tudom fejteni még az okát ennek, ha valóban olyan, mint én.
2017. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben ment az üzenet
2017. dec. 9. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Egy ember sokat változhat főleg kapcsolatai révén. Azért jól néznék ki ha még ma is x évesen is olyan makacs, undok, önző lennék mint 16 évesen voltam :D simán tudod változtatni. Itt nem arról van szó hogy “ő egyszerűen csak ilyen” hanem neki ebből a helyzetből kell kiindulnia, fejlődnie. Minél inkább makacs az ember és nem látja be vagy változtat a hibáin, annál nehezebb az élet. Szerintem eleve már egy tükör vagy neki, hisz minden ember egymásnak tükre. Elvégre ha monden oke lenne te se szolnal neki.
2017. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!