Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Az emberbe vagyok szerelmes,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberbe vagyok szerelmes, vagy az emlékekbe?

Figyelt kérdés
Egy éve kezdődött minden. Volt egy srác, aki nagyon tetszett, dumálgattunk egy hónapig messengeren, de 50 km-re lakik tőlem, neko barátnője lett, én meg összetörtem. Akkor még azt hittem, az a szerelem (megjegyzem, 1szer találkoztunk életünkben, azzal voltam, hogy ennyi bőven elég Volt, afféle "szerelem első latasra") Egy egész nyár ráment a bánkódásra, de csak utólag, mostanában vettem eszre, hogy egész hamar túlléptem rajta, 3 hónap elég volt. Októberben viszont megismerkedtem egy másik fiúval. Először nem nagyon tetszett, de mikor elkezdtünk -beszélgetni először messengerem, majd találkozgatni élőben is, egyszerűen madaraz lehetett volna velem fogatni. A nyári csalódás miatt úgy éreztem, hogy végre én is kellek valakinek, ismét nőként is néznek rám. Ám az a helyzet, hogy a nagy lila ködben nem tűnt fel, hogy a srác érzelmek egyre inkább lejjebb lankadnak, és azt vettem észre magamon, hogy féltékeny vagyok az exére (vele 1 évet járt, nyár végén szakítottak) Januárban viszont rám írt ismét az a srác, akinek a nyáron barátnője lett, és nem engem választott. Elmondta, hogy 3 hét után szakított a lánnyal, nem mondta, hogy miattam, csak merem remélni legbelül . Akkor még jártam a barátommal, nyilvánvalóan őt választottam a másik srác helyett, egyből lepattintottam, ám legbelül picit vérzett a szívem, mivel ez a stac meesze jobban nézett ki, mint a barátom, viszont akkor már nem érdekelt, szerelmes voltam a páromba. Ám februárban, egy rossz kimenetelű veszekedés folytán (az volt az első veszekedésünk) mint derült égből villámcsapás, szakított velem, olyan okból, hogy "neki most nincs ideje barátnőre". Összetörtem, ehhez képest ő azóta is találkozgat lányokkal, szakítás után pár héttel már új lányoknak udvarolt. Én dühömben ráírtam arra a srácra, akivel nyáron kavargattunk, egy ideig azt hittem, minden jó lesz, de nagyon sokszor sírtam az ex után, ugy éreztem, nem tudok tovább lepni, hogy hiányzik, és akkor döbbentem rá, hogy talán most szeretem őt a leginkább, mikor már tényleg egyáltalán nem érdeklem. Próbáltam magam túltenni, most tartok nagyjából egész jól, beszelek a sráccal is, viszont azt érzem, hogy ő mégsem az igazi, nem tudnék elképzelni perpill senkivel olyan kapcsolatot, mint az exszel. És tudom, hogy nem szabad az exhez viszonyítani, ám én mégis azt érzem, hogy sose lesz még egy ilyen ember az életemben :( Igaz barátaim se nagyon vannak, inkább csak közeli ismerősöknek hívnám őket, viszont amikor kapcsoltban voltam, úgy éreztem, hogy a fiú nem csak a "pasim", hanem a legjobb barátom is, a legnehezebb időkben is nyugtatott a tény, hogy ő van nekem. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a fiú hiányzik nekem, vagy az, hogy megint szerelmes legyek, és légyen barátom? Elképesztően szeretnék már normális kapcsolatot, utálok szingli lenni, elég volt az egyedüllétből:( Ő volt az első barátom, ő 18/F, én 17/L, a srác akivel beszélek 17 éves. Sajnálom, hogy ilyen hosszúra sikerült, de ki kellett írnom magamból, nincs kivel ezt megbeszéljem, anyukám idegeire megyek már ezzel a témával:( megy mindenkinek a zöld kéz!

2018. jún. 4. 17:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Long story short: úgy érzem, 4 hónap után se tudok túllépni, és sose lesz normális kapcsolatom, mert nem tudom elfelejteni az első barátomat, és ezt akármennyire nem szeretném, kezdek belebolondulni
2018. jún. 4. 17:55
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Amíg így kislány módjára egyszer ezt szereted, másszor azt,addig nem is lesz kapcsolatod,mert ezt a hozzáállást senki nem tűrné.

17 vagy,ilyet ne jelents ki, hogy nem lesz soha normális kapcsolatod. Ne akard ilyen görcsösen,mert lesz egy rakás szemétre való felszínes kapcsolatod.

Változtass a hozzáállásodon,mert én pl nem szeretnék egy másik fiú után vágyó lány barátja lenni,nem vagyok búfelejtő.

2018. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az érzés hiányzik neked és az érzést hozzá kötöd így igazából ha lenne egy kapcsolatod akkor egy idő után megszűnne a dolog.Szóval keress valakit magadnak és akkor remélhetőleg elmúlik.De addig is fel a fejjel és mindig csak előre! ;)
2018. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdés felvetése is azt sugallja, hogy egy kapcsolat hiányzik, és ahogy írtad is a végén, utálsz szingli lenni. Hogy miért hiányzik annyira az exed, arról nem írtál, azon kívül, hogy ott volt melletted amikor kellett (ami lényegében egy alap dolog; persze nem mondom, hogy nincs olyan, aki még erre se képes).


Szerintem neked az az érzés hiányzik, hogy érezd valaki szeretetét, közelségét. Alapvetően egy nagyon érzelmes, kötődő lánynak tűnsz, még ha közben kavargatsz is az aktuális párod háta mögött, amit annak tudnék be, hogy hiába van melletted valaki, egy idő után megszokod és természetesnek hat, ezért mindig kell az új impulzus, ami megint megerősít. Nagyon nehezen engedsz el embereket, viszont vágysz arra, hogy udvaroljanak, valaki közeledjen.


Mivel nem ismerünk, nem tudunk óriási segítséget adni. Az írásból azt érzem, hogy önbizalomhiányos vagy és kellenek a pozitív megerősítések. Szerintem az sokat segítene, ha szereznél barátokat, akikkel szoros kapcsolatba kerülsz - először lányokat, mert a fiúkhoz ragaszkodni fogsz, bizonytalan leszel, örlődni és kavargatni fogsz - hogy az érzelmeid kimutathasd, megbeszélhesd, "eloszthasd" egy szerelmi kapcsolaton kívül is.


Nem tűnik vészesnek a helyzeted, szóval nem kell aggódni. Szerintem arra kéne törekedned, hogy ne egy emberre vetítsd rá/projektáld az összes érzelmed, hanem legyen egy szoros kapcsolatokból álló közeged, akik között erős a bizalmi viszony. Ezt könnyebb mondani, mint megtenni, idő kell az ilyen dolgoknak.


Még egy mondat az első kapcsolatról: valószínűleg sosem lesz olyan, mint vele volt, de ez nem jelenti azt, hogy minden más rossz, csak különböző.

2018. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elsone: a kapcsolatom alatt nem kavargattam, egyszeruen orultem kicsit, hogy az egész nyári sírás után mégis rámírt a srác, és bevallotta, hogy ő hibázott.

Az utolsó 2 válaszolónak: elgondolkodtam, amit mondtatok, és hihetetlen, de tényleg sikerült rávilágítanotok, hogy mi a problémám háttere. Nagyon köszönöm a segítséget, várok még válaszokat, nagyon segítetek vele! Ment a zöld kéz!

2018. jún. 4. 18:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Abban teljes mértékben igazatok van, hogy nagyon kötődök, nem tudok elengedni, és szeretethianyos vagyok, emiatt voltam már pszichiáternél.
2018. jún. 4. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

#6: Úgy látszik, nem volt hatása. Keress más szakembert.

Ezzel a kötődési mániával jó eséllyel egy kapcsolatban is megfojtanál egy embert.

2018. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!