Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Egyszer szeretem, aztán...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszer szeretem, aztán hónapokig nem. De mindig visszatér az érzés. Miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hosszú, és kissé bonyolult sztori lesz.

Van egy fiú, akivel egy a baráti körünk. Legyen a neve Peti. Kb egy éve ismertem meg. 2017 ősze körül megtetszett, pedig külsőre nem vonzott, belső szempontjából is csak egy barátnak tudtam elképzelni, nem akartam egyáltalán közeledni felé. Ráadásul ő már évek óta a legjobb barátnőmbe volt szerelmes (bár a lány egyáltalán nem bírta/bírja). Azt gondoltam, hogy csak egy fellángolás, majd elmúlik. Ennek ellenére ahogy telt az idő, csak egyre jobban szenvedtem. Ha például közel ültem hozzá, úgy éreztem, mintha pillangók lennének a gyomromban; késztetést éreztem rá, hogy megöleljem; elképzeltem, hogy megcsókol; rosszul esett ha a legjobb barátnőmmel többet foglalkozott, és hasonlók. Sokat beszélgettünk kettesben és nagyon jó érzés volt. Ilyen "tüneteket" csak a volt barátom tudott kiváltani belőlem. Vele nyáron szakítottunk, ezért azt hittem hogy Peti iránt az érzéseim nem valódiak, csak "pótlást" kerestem benne. Nem akartam hülyíteni, ezért sokáig  magamban tartottam az érzéseim. De azok csak tovább erősödtek, végül elmondtam, nem bírtam tovább. Azt mondtam neki, hogy szeretem. Azt mondta, hogy szerinte ő is érez valamit, viszont a legjobb barátnőmet nem tudja elfelejteni. Ez akkor eléggé összetört. Viszont ahogy telt az idő, egyre többet foglalkozott velem, míg végül azt mondta, engem szeret. És itt kezdődött a probléma. Ahogy Peti közeledett felém, én úgy távolodtam. Mintha fokozatosan kiszerettem volna belőle, miközben ő egyre jobban belém. Elmondtam neki, hogy meggondoltam magam. Nagyon nehéz volt. Utáltam magam emiatt, mert azt tettem vele, amit pont el akartam kerülni. Megfogadtam, hogy nem lesz többé ilyen, tanultam belőle. Viszont Peti szeretett továbbra is. Eltelt pár hónap, talán tél közepe lehetett.  Ez idő alatt megtetszett valaki, legyen a neve Ákos. Nála nem volt semmi "tünet", viszont Petihez mérve, Ákost el tudtam volna képzelni magam mellett. Vele viszont nem alakult semmi, barátként tekintett rám. Egy félreértés miatt azt hittem meg is utált, és itt kezdtem feladni a hozzá fűzött reményeket, próbáltam nem foglalkozni vele. Itt jött vissza a képbe szegény Peti. A közös barátaink miatt megint többet találkoztunk. És mondanom sem kell, ugyanaz történt, mint ősszel, úgy éreztem, szeretem, annyi különbséggel, hogy most nem mondtam neki ki, hogy szeretem. A "tünetekről" beszéltem neki (vagyis a pillangó a hasban dologról). De azt már az elején megmondtam, hogy nem akarok tőle semmit (persze ez akkor nem volt igaz). A többi utána menetrendszerűen jött: közeledett-távolodtam. Ezek után is borzasztó rosszul éreztem magam, és ismételten megfogadtam, hogy ha bele is halok a pillanatnyi érzéseimbe, akkor sem mondom el neki. Eltelt ismét pár hónap. Ez idő alatt kb semmit sem beszélgettünk Petivel, neki is megtetszett más, nekem is Ákos visszatért a mindennapjaimba. De vele ugyanúgy semmi sem alakult. Nyár elején viszont történt valami, ami miatt elkezdtem aggódni Petiért (barátként). A lánnyal, aki megtetszett neki nem alakultak jól a dolgok, teljesen padlóra került. Megint elkezdtünk beszélgetni, persze csak barátként. Viszont ő már az elején bevallotta, hogy hiába volt az a lány, engem nem bírt elfelejteni. Eltelt pár hét, és most megint itt vagyok, teljesen tanácstalanul. Úgy érzem, most lesz a harmadik hogy megtörténik ugyanaz. Én tényleg nem akarok játszadozni vele. Szeretem barátként. De valami vonz benne, ami mindig visszatér. Pedig nem tudom elképzelni, hogy együtt legyek vele. Annyira mások vagyunk. Nem akarom ezt az egészet, de nem tudom irányítani. A közös barátaink miatt a kapcsolatot nem tudom, és nem is nagyon akarom megszakítani, és részben miattuk nem is tartom jó ötletnek, hogy "megpróbáljuk" Petivel. Félek ha most megint engednék az érzéseimnek megbántanám. Ti mit tennének a helyemben? Vagy szerintetek ez mitől lehet? Velem van a baj biztos, de mi? Rengeteget gondolkozok ezen, néha úgy látom, mintha Petit a "ha nincs ló, jó a szamár is" elv szerint használnám tudtom nélkül, de ezt se mondanám biztosra, mivel a "tünetek" alapján tényleg tetszik, nem csak úgy szórakozom vele. Nem tudom mi van velem. Viszont azt tudom hogy nem akarom újra megbántani. Mit gondoltok? Normális válaszokat ha lehet.

16/l



2018. júl. 30. 13:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom önnek miből jött le az, hogy műveletlen, vagy ostoba/buta lennék. Igen, gyerek vagyok. Attól még lehetnek nekem is érzéseim, problémáim. Nem tudom hány éves, de ha felnőtt nem tudom miért jön a "tini párkapcsolatok" témába sértegetni a "gyerekeket". Ez "az én időmbe' minden más vót, a mai fiatalok basszák meg" mentalitás pedig egyenesen nevetséges. De azért köszönöm a hozzászólást.
2018. júl. 30. 13:38
 2/5 anonim válasza:

Szia szerintem hiába keresnél mást nem érnéd be vele mert lehet h az a más h helyesebb mint Peti de petivel jobban érzed magad nézd meg ezt a képet: [link]

Na pont ez a helyzte veled is inkább legyél olyannal akivel jól is érzed magad ne azért mert h néz ki! :) gondolkozz el és gondold végig lehet h ha Peti már mással alkot 1 párt akkor fogod visszakönyörögni öt csak már nehogy késő legyen! :( EZ NAGYON JÓ MÓDSZER: tedd fel magadnak ezt a kérdést:(mivel h nem tudsz dönteni)

-Petivel legyek aki pl:megnevettet,vannak érzéseim iránta stb.

DE:nem néz ki olyan jól,nem mutatkoznál vele

VAGY

a mostani esetben:

-Ákossal legyek mert pl:helyes,ő jól nézne ki mellettem DE: lehet nem érzek iránta semmit és nem vicces.

Dobj fel egy érmét előtte nevezd el Pl:Peti a fej Ákos az irás

És amelyikben jobban reménykedsz arra vágysz igazán! :)

Ha Peti jön ki lehet h elösször nem örülsz neki de hidd el késöbb ezerszer jobban megfogod becsülni h őt választottad!:)

Remélem tudtam segíteni!:)

2018. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ebben egyetértek. De az a baj, hogy amikor elkezdenek alakulni a dolgok Petivel, én meghátrálok, olyan mintha tényleg kiszeretnék belőle. Tudom elég nehéz ezt elképzelni, de tényleg így van. És egyszerűen nem értem miért.
2018. júl. 30. 14:13
 4/5 anonim válasza:

Szia :))

Csak azért regisztráltam gyakori kérdésekre hogy neked válaszoljak esküszöm :))

Szóval az a helyzet hogy pont fix úgy jártam mint te. Nekem is volt egy Petim, meg több Ákosom. Addig addig hogy Petivel majdnem összejöttem. Nem mondom hogy rossz volt, mert nem volt az, de még a csókig sem jutottunk el én meg mondtam neki hogy ez így nem fog menni, meggondoltam magam sajnálom. Az első ilyen alkalommal nagyon összetörtem a szívét. Aztán ahogy te is mondtad hónapok múlva visszajött az érzés, bár neki barátnője volt, szakítani akart vele miattam. Aztán... megint elmúlt. Sokszor voltunk kinnt és hát az a helyzet hogy nem igazán találtak sem a témáink, még a járásunk sem.. az értékrendünk sem volt ugyanaz. Aztán egy sráctól kértem segítséget, egy barátomtól akivel azelőtt még beszélgettünk ilyen témákról. Ő ébresztett rá, hogy akármit is csinálok, ígyis-úgyis kicseszek vele. Úgyhogy bár útáltam magam miatta megmondtam neki, hogy sajnálom, de elmúlt a vonzalom, és tudom mit mondtam, és tudom mit érez, de nagyon sajnálom. Ő azt mondta hogy megbízhatatlan vagyok és hazug.. talán igaza van.

Én ezt azért írtam le mertúgy gondolom nagyon hasonló helyzetben vagy mint én voltam nem is olyan rég, és az a véleményem hogy ez az úgynevezett kémia hiánya. Megfogott benne valami, de...nem az igazi.

Az egyetlen amit tanácsolni tudok, csattanjon el egy csók. És ha még úgy sem lesz az igazi, akkor kár is. Ha pedig a csók sem.. szóval valahogy nem jön, akkor próbáld meg elfelejteni. Keress mást. Kavarj, vagy nem tudom.

Amúgy nekem is volt egy ilyen nyugtalanító érzésem, hogy a srác nekem csak pótlék. Ez az érzések játéka. Nehéz, vad és irányíthatatlan :((

Végül Jonny Depp szavaival zárnám: Ha két ember között nem tudsz választani válaszd a másodikat: mert ha az első igazán jó lenne, nem lenne a második.

2018. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:) Legalább tudom, hogy nem vagyok egyedül ezzel a dologgal. Még nem tudom pontosan mit fogok tenni, de sokat segítettél. Tényleg ez a két lehetőség maradt. Vagy egy magasabb szintre emelem a dolgot és meglátjuk mi lesz belőle (bár ezzel kockáztatom a barátságot és az érzéseit is megbánthatom), vagy próbálom leküzdeni az érzéseim és végleg elfelejteni. Nem hittem volna, hogy tényleg segít a gyakori:D Még egyszer köszönöm:)
2018. aug. 1. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!