Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Nagyon tetszik egy fiú, de...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon tetszik egy fiú, de félek beszélgetni vele. Mit tegyek, hogy ne égjek le elötte, esetleg jobban meg kedvelejen?

Figyelt kérdés

(Huh.. az alap történet elég hosszú.. szóval tömören meg fogalmazom.)

Egy éve tetszik már egy srác, de nagyon félénk és szorongós vagyok. Már ha rá nézek az arcára úgy érzem, “ő sokkal jobb nálam és semmi esélyem..” sok barátomnak áradozok róla, de a közelében egy szerencsétlennek érzem magam.


Aztán a barátaim elkezdtek helyettem is beszélgetni vele, hogy mit gondol rólam meg ilyenek..(pedig én ezt nem akartam)


Az egyik barátom el árulta neki, hogy tetszik nekem. Ő pedig azt mondta, hogy csak barátként tekint rám.

Teljesen össze törtem..(de nem akarom föl adni)

Azóta úgy tesz mintha nem léteznék.. Vannak lányok akikkel kedves, vannak akikkel bunkó.. velem semmilyen. Talán szégyenli, hogy szerelmes vagyok belé..?

Bár inkább valószínű, hogy azért kerül mert az hiszi, hogy haragszom rá.. Mivel nem merek a szemébe nézni és mindig elkerülöm, mert a közelében, a szívem majd fölrobban és félek is egy kicsit tőle.. (nehogy valami rosszat mondjak és megutáljon)


Pedig sok ember szerint aranyos vagyok és szép és eddig a környezetemben lévő összes fiúnak tetszettem.

Sajnos mindenkit vissza kell utasítanom.. pedig tudom milyen rossz... Nekem csak ő kell.

Kérlek ne mondjátok, hogy mondjak le róla, meg, hogy nagyon megbánom.. Kérlek valaki mondja azt, hogy van mód rá, hogy meg tetszek neki. Annyira szerelmes vagyok belé. Nem akarok le mondani róla.. hogyan közeledhet él felé. (Velem volt már olyan, hogy utólag szerettem bele abba a srácba akit vissza utasítottam egyszer.. szóval ez nem lehetetlen)



2018. szept. 12. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha kerülsz, nem csoda hogy bizonytalan lett. Tegyél valamit érte! Pl irsz neki messengeren vagy odamesz suliban beszelgetni
2018. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs lehetetlen csak tehetetlen, az a probléma hogy te ezt végig nézted hogy a barátnőid elkezdtek felé közeledni - ő meg bezzeg nem lépet semmit..


- Szerzel egy kis önbizalmat, utána óda állsz elé! :) Nem megpróbálod, hanem megcsinálod.

2018. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Már ha rá nézek az arcára úgy érzem, “ő sokkal jobb nálam és semmi esélyem..” sok barátomnak áradozok róla, de a közelében egy szerencsétlennek érzem magam."


Lerí rólad,hogy másodrendűnek érzed magad. Nos,egy kapcsolatban kiemelten fontos a felek egyenrangúsága,ami jelen esetben nincs és a jelek szerint nem is lenne.

Amit tanácsolok,hogy érj, agyban. Ez el fog tartani egy ideig,de megéri. Dolgozz az önbizalmadon , mert ha nem így lesz,az lesz,amit leírtál. Másodrangú ember,aki helyett lehet találni jobbat,akire lehet partnerként tekinteni.

2018. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat..az a baj, hogy írtam már neki messengeren, de mivel félénk vagyok ezért a beszélgetés hamar egy unalmas, kínos, “halott” beszélgetéssé alakul át..

Azt sem tudom hogy kezdeményezzek beszélgetést.. igaz, önbizalmam nagyon kevés van, de az eddigi kapcsolataimban is aldóbb rendűnek éreztem magam. Nehezen állok ki magamért olyannal szemben akibe szerelmes vagyok. Ha valakit szeretek, mindent meg bocsáltokneki, és bármikor bármiben segítek neki. Ez sajnos velem mindig így van..

2018. szept. 12. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Mutassad meg neki, hogy miről marad le. Ne tűnjön fel neki, hogy annyira kell neked. Egy kicsit próbalj meg a közelében lenni majd bontakozz ki (ne neki). Ha a közelben van, mondjad el az egyik barátnődnek, hogy mit fogsz csinálni a hétvégén, vagy délután, lehetőleg úgy, hogy hallja. Ha ott marad, az azt jelenti, hogy érdekli, hogy mi van veled. A lényeg, hogy érezze, megvagy nélküle, de jó lenne, ha ott lenne. Pl:

-Pénteken indulok (ide), (velük). Múltkor is nagyon jó volt, de mégjobb lenne, ha többen lennénk.

Figyeljed meg a reakcióját. Ha egyirányba, előre néz, úgy, hogy a látóterében benne vagy, az azt jelenti, hogy téged hallgat.

Van még egy másik gondolatom: (nem akarom átfogalmazni az elejét, bocs)

A viselkedése alapján arra jutottam, hogy próbál elérhetetlennek, "felsőbbrendűnek" tűnni, ezzel a későbbi "leereszkedése" sokkal mélyrehatóbb lesz. Ez azt jelenti, hogy foglalkozik veled. Hasonlóan cselekedj, mint fentebb. Most vonjad be az összes barátodat és kérjed meg, hogy jegyezzék meg (fejben), ha rólad érdeklődik a fiú. A beszélgetés a következő (tartsad titokban, hogy ez nem így van. A barátaid tudjanak erről és ne mondják el senkinek):

-(Az egyik szülőd) kapott egy sokkal jobb állásajánlatot, csak egy másik városban (lehetőleg messze). Még nem fogadta el, de már a költözésről és egy másik iskoláról beszélgettek.

Lehetőleg hallja: fenáll az esélye annak, hogy már csak egy hónapig fog látni, mivel átiratkozol egy másik iskolába.

Ha érdeklődik utánad, vagy személyesen is megkeres, nyert ügyed van.

Most már csak össze kell szedni a gondolataidat és nem szétesni. Lehetőleg ne kerüljed, ne zavarjon ha ott van. Ha jön érdeklődni utánad (akár a költözés miatt) próbáljad meg őt zavarba hozni. Ha szégyelli, hogy szereted, vagy érdeklődik felőled, akkor könnyű lesz. Kerülj közelebb hozzá (fizikailag) lassan (10-15 mp alatt), max 3 cm-t. Ha helyben marad, akkor vagy élvezi, hogy a közelében vagy, majd picit elpirul, majd hátrál, vakarja a tarkóját, gyakran félrenéz. Ha nem történik meg, akkor is nyitva áll a kapu a számodra. Ha lassan hátraúzódik és elpirul, az jót jelent (az elő eset jobb, de ez is jó), de ha feltűnően hátráll akkor az egy egyèrtelmű nem (de akkor meg minek jött volna megkérdezni azt, hogy meddig maradsz).

Ha van bármi kérdésed írj és én a lehetőségeimhez viszonyítva válaszolok.


ÉPÍTŐ JELLEGŰ KRITIKA: igekötőkre figyelj, ez is rossz pont lehet nála, ha írásban kommunikáltok.

2018. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, annyira örülök, hogy kaptam egy kis segítséget.❤️

Sajnálom a helyesírási hibákat, sajnos ez is a gyengém, bocsi.

2018. szept. 12. 20:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazság szerint, azért sem közeledek felé mert félek, hogy idegesítem, vagy azt hiszi rá nyomulok és még jobban el kerül.
2018. szept. 12. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy te, és hány éves a fiú?
2018. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Továbbra is azt írom, hagyd. Érj agyban és változz, ami hosszú idő.

A leírásod alapján te nem vagy érett egy kapcsolatra,sőt, elég idegesítő,amiket leírtál magadról. Nekem konkrétan nem kellene egy ilyen barátnő. Bocsi, ez építő kritika.

2018. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Djicecream1235 ***** válasza:
Tudod... csináld, vagy ne csináld, de soha se próbáld! Te kizártad azt a lehetőséget hogy lemondj róla, én(inkább Yoda mester) meg kizártam a "próba" lehetőségét, vagyis neked csak is a "csináld" maradt! Szóval Csináld! Nincs lehetetlen, de nem állítom azt, hogy az életben nem fogak csalódások érni. Lehet, hogy ez a fiú nem szeret. Lehet, hogy mást szeret. De neked meg kell próbálnod, mert csak a "csináld" maradt neked!
2019. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!