Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » A párommal 3éve vagyunk...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Frussi66 kérdése:

A párommal 3éve vagyunk együtt de a szüleim ellenzik a kapcsolatunkat. Viszont már jegyben járunk. Ha elvesz feleségül és a gyámhatóság beleegyezik édesapámnak lesz beleszólása még? Vagy ha elszökök vele a rendőrök vissza vihetnek?

Figyelt kérdés

2018. dec. 15. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. 17
2018. dec. 15. 18:54
 3/5 anonim válasza:
67%

Úgy tudom, hogy házasság esetén jogilag nagykorúvá válsz. De 17 évesen házasodni szerintem mindenképp elhamarkodott döntés, hacsak nem olyan szörnyű a családi helyzeted, hogy bántalmaznak, és emiatt akarsz menekülni otthonról. Kívánom, hogy legyetek még nagyon sokáig együtt a barátoddal, de házasodni 20-25 évesen is bőven ráértek. Gondolj bele, elköltözöl otthonról, de ha véletlen szakítasz a barátoddal és nem lesz fedél a fejed felett, kénytelen leszel visszamenni a szüleidhez és a szemükbe nézni. Ha pedig szándékodban áll egyetemre vagy fősulira menni, azt valakinek finanszíroznia is kell. És arról még nem is beszéltünk, hogy milyen drága lakást bérelni, meg az a sok rezsiköltség... Szóval nem hiszem higy ennyi idősen megfelelő anyagi háttérrel rendelkeznél egy ilyen döntés meghozatalához, amit lehet hogy meg is bánsz nagyon gyorsan.

Én is 17 éves vagyok, valószínű hogy egy felnőtt még jobban átlátja ezeket és el tudja neked magyarázni, de könyörgök, ne hozz ilyen drasztikus döntést, ha nem muszáj!

2018. dec. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiába töröltetted a válaszomat, kis kamumenyasszony, akkor is gáz hogy meg akarsz szökni otthonról, és mással (vagy más szüleivel) akarod eltartatni magad.
2018. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"...Ha elvesz feleségül és a gyámhatóság beleegyezik..."

Nem. Először a gyámhatóság engedélyezze, nyilvanitson nagykoruvá. Vagy vártok kicsit, amig betöltöd a 18-at. Utána nincs beleszólásuk.

2018. dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!