Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » A barátnőmnek az exem tetszik....

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmnek az exem tetszik. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
A barátnőm bevallotta, hogy tetszik neki az exem, és teljesen kiborultam. Már beszélgetnek is, személyes dolgokat megosztanak egymással. Szerintetek ez milyen barátnőre vall? Meg sem kérdezte, hogy zavar-e engem vagy valami. És én biztos, hogy nem fogom tudni elviselni, ha összejönnek. Nem akarok vele összeveszni, de azért ez eléggé szar nekem..
2019. febr. 22. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Exed akkor meg nem mind1 mar mikor veled volt akk is egyutt voltak
2019. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen tetű a "barátnőd", még örülhetsz, hogy csak az exeddel kavar és nem mindjárt a pasiddal...
2019. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg elég nagy szemétség a részéről, ha még csak meg sem kérdezte, hogy ez zavar-e téged, de még mindig jobb egy fokkal, mintha a pasiddal kavarna. Szerintem szépen lassan építsd le a barátnődet, ha ennyire nem tudod ezt a helyzetet elviselni, bár tudom jól, hogy ezt könnyű mondani. Igazából most azt kell mérlegelni, hogy számodra mennyire fontos ez a barátság. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy megéri-e a volt barátod miatt tönkretenni ezt a barátságot, vagy sem. Nem valami könnyű helyzet.
2019. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nos ez a szituáció eléggé komplikált. Ez a lány, akit a barátnődnek nevezel, mennyire fontos számodra? Milyen a barátságotok minősége? Olyan kapcsolatotok van, hogy rengeteg időt töltötök együtt? Jól ismer téged? Tudja a titkaid? Mindent megosztotok egymással? És ami a legfontosabb, tudta, hogy az exeddel min mentetek keresztül?


Így hirtelen nekem fel sem tűnne a kérdésedből, hogy szoros lenne a kapcsolatotok. Mert akivel erős a barátság, ott nincsenek tabu témák, és ha el is kezdene beszélgetni az exeddel, mivel fontos vagy számára, bűntudata is lenne és meg is kérdezné, hogy zavar-e a dolog. De itt a kérdésedből következtetve, nem látom azt, hogy ő félne a haragodtól vagy attól, hogy akár elveszíthet. Az exed virslije fontosabbnak tűnik számára. Bár reméljük, hogy csak rosszul látom a dolgokat és tévedek.


Nálam a barátnőimnél tabu az ex és az is, aki csak tetszik. Nem kezdenénk ki egymás jelöltjeivel vagy volt barátaival. Bár szerencsére, akik az igaz barátaim, azokkal teljesen eltérő az ízlésünk ilyen téren, így nem szoktak ebből veszekedések lenni.


Viszont úgy gondolom, ha van egy fiú a múltamból, akin már rég továbbléptem és semmilyen érzelem nem fűz hozzá, nem haraggal váltak el az útjaink vagy nem hagyott mély nyomot bennem és egyik jó barátnőmmel alakulóban lennének, az nem feltétlen zavarna. DE csak akkor, ha barátnőm elém áll és őszintén elmeséli az egész szituációt, érdeklődik az érzéseim és véleményem felől. Nyilván nem érintene a legjobban, de az érzéseiről senki sem tehet. Ha ők kölcsönösen vonzódnak egymáshoz, akkor miért álljak az útjukba? Ha nekem nem működött a fiúval, nem tett boldoggá, akkor miért tápláljak iránta haragot és miért legyek féltékeny a barátnőmre? Nem irigylem senkitől sem a boldogságot. A barátság meg egy holmi jött-ment fiútól fontosabb. Szívbe markoló lenne, hármasban pedig kerülném velük a találkozót, de túllendülnék rajta és ismerkednék, buliznék, aztán az új szerelem úgyis megtalálna. Sőt rengeteg időt fordítanék önmagamra, az önismeretre, a testemre és az edzésre.


Azt nem említetted, hogy mikor szakítottál a volt pároddal és a kapcsolatotok minőségét sem. Akármilyen is volt a szerelmetek, valószínűleg még érzel iránta valamit vagy a továbblépés fokozatain mész keresztül. Vagyis nekem ez jön le. Ha így van és a barátnőd ezt tudja, akkor nem igaz barát. És az exedtől sem szép, hogy az egyik barátnődre nyomulgat. Akár bosszúból teszi; akár nem.


Beszéld meg a barátnőddel! Mondd el neki, hogy neked ez rosszul esik! Figyeld majd a reakcióit! A következményeket meg majd úgyis megtudod! Ha az érzéseid ellenére is beszél a fiúval, aki ha neked fontos és rosszul esik, akkor tényleg távolodj el a barátnődtől. Főleg ha a megbeszélés után próbálja titokba tartani a fiút. Kívánj nekik minden jót, haragot nem érdemes táplálnod egyik iránt sem, hiszen a haraggal csak magad építed le. Ez kettejüknek a szegénységi bizonyítványa, ha gerinctelenek.


Jól válogasd majd meg a barátaidat és próbálj önmagadra, a tanulásra és azokra a dolgokra összpontosítani, amiket szeretsz! Kitartást! Fel a fejjel!

2019. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem nevezhető barátnőnek.
2019. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már egy éve szakítottunk, és hát még érzek iránta valamit... Csak a barátnőmnek nem szívesen mesélek már arról, hogy ki tetszik, mert nem nagyon bízom már meg benne. De mesélte, hogy az osztálytársának a pasija is tetszett neki, mikor együtt voltak. Úgyhogy szerintem, ha lesz fiúm, akkor a "barátnőm" biztos kiszemeli magának.
2019. febr. 23. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Na jó, ez itt bukott meg. Nem nagyon bízol meg benne? Akkor meg miért nevezed a barátnődnek? A barátságnak is (mint a legtöbb kapcsolatnak) az alapja a bizalom. Anélkül nincs barátság. Az már régen rossz, ha nem bízol benne. Szerintem ezt az egészet alapjaiban gondold át.

Az alap kérdést illetően pedig... nos szerintem egyáltalán nincs azzal baj, ha az exed tetszik neki. A szerelem fura dolog és bármilyen zavaró is, de nem irányítjuk, tehát nem igazán tehet róla. Az, ha megkérdezi, hogy zavar e, nem sok minden változtat, mert nem tudja megváltoztatni az érzést magában. Gondolom azért csak most vallotta be, mert tudta, hogy rosszul esne neked és nem akart konfliktust.

2019. febr. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!