Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek, ha nem értem,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem értem, miért viselkedik így a barátom?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset találkoztunk az elmúlt időben. Mindig az volt a kifogás, hogy az anyja a rossz jegyei miatt nem engedi el sehova. De besokalltam, és anyut megkértem, hogy hívja fel az anyját, hogy velem engedje el, és esetleg ott is aludhatna nálam. Az anyukája teljesen felháborodott, és azt mondta, ezt úgy mondta anyám, mintha ő nem engedné el a gyerekét. Megengedte, hogy nálam aludjon, tökre rendet raktam, kitakarítottam a házat. Aztán mielőtt jött volna hozzám, megkérdezte, hogy nem e tehetnénk át jövő hétre. Iszonyat rosszul esett, de belementem. Viszont délután együtt voltunk, bementünk a városba. Vasárnap is mondtam, hogy jöjjön át hozzám, de megint az anyjával takarózik, hogy nem tudja, lehet pihenni akarnak stb. Ez nem igaz mert az anyja egyértelműen elengedte. Mondtam neki, hogy ha nem akarja, mondja meg, mert akkor hagyom, semmit nem akarok ráerőltetni. De látom rajta hogy valami nem okés. Rákérdezek, azt mondja eddig az anyja azt mondta nem találkozhat velem. Szóval az anyját állította be hazugnak, de valami nem kerek itt... próbátam kiszedni belőle, elmondtam hogy szerintem nem őszinte velem, de felháborodottan állította azt, hogy igazat mond. Aztán most megtudtam, hogy azért nem aludt itt, mert nem volt kedve, meg rosszul volt. Elég gyatra kifogás, de elfogadtam, majd jövőhéten kiderül, hogy akkor milyen kifogást talál. Egyébként egész délután vele voltam, és semmi baja nem volt, nem volt rosszul. Csak utólag ráírtam, s akkor mondta.

Ötletet szeretnék kérni, hogy hogyan szedjem ki belőle az igazat. Biztosan tudom, hogy hazudik, legalábbis nem őszinte teljesen, az 100 százalék. És miért csinálja ezt? Nem használ ki az biztos, tehát nem értem mi van. Azt mondja még mindig ugyan úgy szeret, mint az elején. Egyébként nem is lakik tőlem messze, egy kerületben lakunk. Tehát könnyen megoldható lenne a találkozás.

A másik az, hogy úgy volt, hogy nálam alszik, másnap bemegyünk városba és együtt leszünk, ma kérdeztem, hogy de akkor a holnap azért marad? Azt mondta, a haverjaival lesz egész nap, és ők ott is alszanak nála. Tehát ezt már előbb megbeszélte, de nekem nem mondta. Akkor előre eltervezte, hogy ő ezt az ottalvást nem akarja?

Most mit kezdjek? Hazudik? Ha igen dobjam? Vagy egyértelmű, és dobjam akár a következő pár napban? Az a baj hogy nem értem mi van.

Szeretnék új eselyt adni neki hátha nincs nagy baj, csak az a baj, hogy annyi esélyt adtam már neki, hogy 100 kezen nem lehet azt megszámolni.

Volt már valaki hasonló helyzetbsn? Azt még hozzátenném, hogy egyszer velem akar lenni mindig, el sem enged, egyszer pedig elhanyagol. Mintha nem is léteznék, nem is a baránője lennék. A haverjaival foglalkozik akkor csak, és nyomja a telefonját.

Köszönöm a segítséget! 16/L 17/F



2019. ápr. 5. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki vagy rúgva!
2019. ápr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tisztázd vele a helyzetet, hogy ez így nem mehet tovább ha nem állít magán. Tudod, hogy hazudik a másik ez nem is nevezhető kapcsolatnak.

le kell cseszned és tudatni vele nincs már több esély.

Ha megérti az jó ha nem akkor lapátra vele.

Értelmetlen dolog a másikat nyüstölni ha úgyse változik.

2019. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy hazudik, de nem megy beismerni. Valamiért remélem, hogy igazat mond, hogy szeret stb. De tudom, hogy nem őszinte. Amit én a kapcsolatba beleadok, az a legalapabb, mert figyelek, hogy ne vigyem túlzásba, de ő ennyit sem. Én keresem telefonon, én írok rá, én hívom el találkozni, mert ha nem teszem, akkor eszébe sem jutok. Tudom, hogy egy épeszű ember kidobná, de nekem nem megy. Ezért írtam mi a kérdést, hátha van még remény. Hátha volt már más is ilyen helyzetben... nem tudnám elengedni, és tudom, hogy szeret, nem értem mi baja lehet...
2019. ápr. 5. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam, és ugyanúgy elvakított hogy mennyire szeretem a másikat. De, kihasznál, csak nem akarod látni, mert nem ilyen volt korábban.


A jobb verzió: nem szeret már szerelemből, de fontos vagy neki. Nagyon sajnálná ha vége lenne és valószínűleg nem akar fájdalmat okozni.


Rosszabb verzió: Nem szeret már, de jó hogy van valaki aki figyel rá, aki figyelmet ad neki. Aki keresi és érdeklődik iránta. Akit elővehet a zsebéből ha unatkozik vagy ahhoz van kedve. Nem akar szakítani, mert akkor elveszne ez az érzés, milyen jó már hogy "ingyen" figyel rá valaki.


Lényegében futsz utána, ő meg jó magasról tesz rád. Persze ha épp olyan kedve van, unatkozik vagy egyedül érzi magát, akkor veled akar lenni, mert nincs más. Bántod magad azzal, hogy kapaszkodsz belé.


Már nem tudsz milyen esélyt adni neki, mert mindent megtettél. Többet tettél mint amit tudtál volna. Nem értékel és nem érdekled már eléggé, természetesnek vesz.


Hagyd őt. Tudom hogy szereted és nagyon nehéz, de nem tudsz mit csinálni, ne tedd tönkre magad miatta. Zárd le és fókuszálj a saját életedre, megfogsz majd ismerni olyat aki értékelni fog.

2019. ápr. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A másik, hogy azért nem mered megszakítani a kapcsolatot, mikor te is tudod hogy ez így nem megy és semmi értelme, mert félsz hogy milyen lesz nélküle. Félsz hogy nem lesz más, emellett rengeteg időt és energiát öltetek a kapcsolatba. Azt hiszed ezzel cserbenhagyod őt és magad, de ne így gondolj erre.


Úgy gondolkodj, hogy jól érzed magad a kapcsolatban vagy nem? Úgy érzed a másik tisztelettel bánik veled, figyel rád? Foglalkozik veled, egyenlő erők vannak? Pontosan érzed hogy nem.


Az elején bármennyire is fájdalmas, utána jobb lesz mint előtte. Tanulsz a hibákból és erősödsz. Elmúlik a szerelem és látni fogod a problémákat, amik miatt nem működött már és felszabadult érzésed lesz, úgy érzed majd mintha börtönből szabadultál volna.


Nem tudod erőltetni a másikra, hogy mit érezzen. Az együtt töltött időt tedd el a szép emlékek közé és lépj tovább.

2019. ápr. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ezt leírtad! Tényleg rengeteget segítettél vele. Sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben voltál. Az a szomorú, hogy milyen sok ilyen ember van akkor... ha nem fontos ez már neki, akkor miért kell a másikat kihasználni? Én soha nem engedném magamnak hogy ilyet tegyek. Ha nem éreznék már úgy iránta, inkább elmondanám, és kevesebb szenvedést kívánnék neki, dehát mind mások vagyunk.
2019. ápr. 6. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Le kell vele ülni mindent megbeszélni, mi esik neked rossszul és mi nem. Nem voltam még ilyen esetben, de már sok ilyesmit, veszekedéseke, ennél lehet rosszabakat. Egyértelműen azt tudom mondani, hogy ezt meg kell beszélni.
2019. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fájdalmas az idealizált szerelem. A párod már egyértelmű jeleket adott arra, hogy nem törődik veled, fontosabbak neki a barátai, az ő kis társasága. A szerelem virága valószínűleg már elhervadt, valami történt a közelmúltban, amiért csalódott benned, valamiért már nem tud fenézni rád. Azért adsz neki egyre több és több esélyt, mert nem a valós párod szereted már, hanem az idealizáltat. Szerintem ennek már vége, akármennyire fájdalmas is :/ ...
2019. ápr. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!