Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyenek az emberek?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz, de leírom a tapasztalataimból adódó gondolataimat.


Kezdem azzal, hogy eddig senki nem tűrt meg engem maga mellett, mert nem vagyok egy dekoratív, szép csaj. Félre ne értsetek, ha valakinek nem tetszem, megértem, de akkor ne mondja azt nekem, hogy szeret, miközben megcsal vagy nem vesz komolyan engem. Ezekben már volt részem, sajnos.


Mivel nehéz helyzetben vagyok a külsőm miatt, így interneten (Facebook csoportokban) ismerkedek, és észrevettem néhány dolgot. Az egyik legzavaróbb volt számomra, hogy senkinek nincs önálló gondolata. Fiúknak/férfiaknak, nőknek/lányoknak egyaránt. Van pár elméletem, amit megosztottam a csoportbeliekkel, mind 50+-osok voltak, akik egyetértettek velem. Örültem volna a fiatal korosztálynak is, de azok mélyen hallgattak, és továbbra is tették fel a képeket, amelyek agyon voltak szerkesztve, félig eltakart arccal kerestek “komoj kapcsolatottt”.


Amelyikük rám írt, azoknak annyit jelentett a komoly szándék, mint a helyesírás; semmit. Jöttek a “micsi, mizus” és hasonló kérdések. Mikor egész mondatokban válaszoltam, annyit kaptam válaszul: ,,ertem. Az jo.”


És elgondolkodtam, hogy miért nem hajlandóak az emberek beszélgetni egymással, vajon miért nincs senkinek sem mondanivalója a másik fél felé... Ez egyre jobban elszomorít.


Aztán egy nap kiírtam ezt magamból ugyanabba a csoportba, a reakció meglepő volt; nálam jóval idősebb hölgyemény lelopta a szövegemet, egy az egybe kimásolta és beillesztette a csoportba azt, amit én írtam. Elsősorban nem az aggasztott, hogy az az én szövegem, hanem az, hogy az embereknek nincs agyuk, gondolatuk, sem érzéseik, csak vannak, és arra várnak, hogy valaki szeresse Őket annak ellenére, hogy egy normális bemutatkozót nem hajlandóak írni magukról.


Fáj, hogy ennyire nem foglalkoznak egymással az emberek, fáj, hogy másolják a személyiségemet (meg még ki tudja kiét...) De egy dolgot senki nem fog tudni elvenni; a tudást, a szeretetet, a kedvességet. Az abból fakadó gondolatokat bárki másolhatja, de akkor sem fogja azt érezni, amit én, miközben írtam. Hogy mi járt át engem?


- A nyugalom, a szabadság érzete, és az, hogy talán 1-2 emberen tudok segíteni, akik megértik a mondanivalót. Bár ezek után sem találkoztam a csoportban senkivel, akivel lehetne tartalmasan beszélgetni, mégsem bántam meg, hogy kiírtam ezt-azt, mert legalább tapasztalatot nyertem. Most már csak az a kérdésem, hogy vajon miért alakult ki ez az érzéketlenség a mai világban. A tévé miatt? Internet végett? Hogy érdekesebbnek vélik az emberek az elektronikus cuccokat, mint a hús-vér embereket?


Érdekelne mindenki véleménye, ne féljen senki elmondani amit gondol. :)


2019. dec. 7. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazad van. Ma az emberek nem tudnak vagy nem akarnak kommunikálni egymással, és ennek köszönhető a nagy magányosságuk, fusztrációjuk. Engem is meglep a rossz helyesírás ( a hátamon feláll a szőr, hogy a lesz szót lessz- ként írják) De ha építő jelleggel szóvá teszed, rögtön átharapják a torkodat. Én is megfigyeltem, hogy nem csak ebben "birkák" az emberek, hanem minden másban is. Jól írod. Nincs önálló gondolataik, egyszerűen majmolják, ismétlik a már leírt szövegeket. Mindenben így van. Helyesírás elhagyása ( minek az?) divat majmolása. Képek, szövegek másolása, majd posztolása. Birka módon csoportos pocskondiázás, vagy a nyálas "jaj, de ügyes vagy, gratula mert 96 kilóról lefogytál 94 kilóra. stb. Én személy szerint úgy gondolom, hogy a nagy érzéketlenség, magány, az, hogy nehezen tudnak kapcsolatot létesíteni ez mind köszönhető a csodás internetnek, facebooknak, twitternek meg a hasonló oldalaknak. Ezek az oldalak mind hamis képet mutatnak, és mindenki elisméresre, dicséretre vágyik. De azok is hamisak. Én még úgy nőttem fel, hogy nem volt se mobil, se internet, így mi személyesen kommunikáltunk egymással. Én ma is magtartottam ezt a szokásomat. Barátaimmal ma is személyesen szemtől- szembe beszélgetünk, és hál istennek mindannyiunknak van saját agyműködése, gondolata.
2019. dec. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a modern eszközök megjelenése előtt is sok ilyen ember létezett már, csak a túlzott kényelem következtében egyszerre több idiótába is belebotlasz, hiszen egy helyen vannak, pedig a való életben azért lehet még találni normális embereket, akikkel tudsz kommunikálni. Nyilván az internet térnyerése nagy hatással van az emberek életére, de nem feltétlenül csak ebben kell keresni a hibát. Az emberek változnak, de nem az alapvető tulajdonságaikban. Nekem ez a véleményem.
2019. dec. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Párszor újra kezdtem ezt az üzenetet de nem szeretnék semmi hosszút írni ezért csak röviden annyi, hogy az ember egy élőlény és vannak butábbak és okosabbak. Sajnos butábbakból legalább 80% létezik míg a maradékból 20%. Lehet nem tűnik fel elsőre valakiről de később már tapasztalod. Nem szabad egy embert túlbecsülni csak azért mert ember és tud gondolkodni. Sokan csak arra képesek amit produkálnak például amit leírtál. Magyarán butábbak :P. Remélem így érthető amit mondani akartam. 21/f
2019. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez kb. mindennek köszönhető, amit úgy hívunk 21. század. Most nem azt mondom, hogy a technikai fejlődés rossz, hanem azt, hogy a fogyasztói társadalom rosszul használja fel a tudást, és a rendelkezésre álló lehetőségeket. Vajon, hogy lehet az, hogy egy 3. világbeli ember boldogabb mint egy európai? Hová tűntek az identitások? Ennek, hogy a társadalmunk ilyen, komoly gazdasági és politikai okai vannak, hisz mely társadalom lehetne jobban befolyásolható annál, mellyel el van hitetve, hogy szabad, de közben a saját korlátai közé van bebörtönözve? A korlátokat, és a követendő példákat pedig megmutatják nekünk a médiában. Vedd meg az új ájfont, és boldog leszel. Légy tökéletes. Szexet keress ne szerelmet. Kb. ezek a korlátok, meg még sok másik, amit sugall a média, az emberek pedig közben üldözik ezeket az álomképeket. Ami pedig a legfontosabb: FOGYASZTANAK, termelik a GDP-t, dübörög a gazdaság. Az emberek a saját vágyaik rabszolgái. Íme a tökéletes diktatúra: a globálisan manipulált társadalom. Ezért fontos, hogy az embernek ne vágyai, hanem céljai legyenek, mert akkor nem tud belebutulni a világba. Te már kezded kapisgálni, hogy is működik a világ. Jó úton jársz:)
2019. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!