Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek megérné a dolog...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megérné a dolog ha lenne rá lehetőség?

Figyelt kérdés
Van egy csaj akivel szoktam beszélni mostanába elég sűrűn. Nem vagyok csúnya srác, lehetne barátnőm minden ujjamra és nem azért írom ezt hogy egoista/menő legyek,viszont mostanába nagyon válogatós vagyok és vannak dolgok lányoknál amik nálam kizárnak egy kapcsolatot.Adott ez a lány, szimpatikus, értelmes, szerethető és nemmellesleg jól is néz ki. A problémák az életével vannak inkább, suliból kicsapták hétköznap is iszik, és hát nemmellesleg megfordulnak a kezébe bizonyos kábítószerek... Hatalmas dilemma tényleg, mert ha valaki látja hogy él nagyon rossz véleménnyel lehet róla de ennek inkább ahhoz van köze hogy ebbe az életbe menekült a körülbelül elmebeteg szülei elől. Nézni is rossz hogy ahhoz képest hogy tényleg értelmesebb az átlagnál mit csinál magával. Ha netán úgy alakulna a dolog ki az aki szerint megérné összejönni vele ezek ellenére? Ő 16 éves, én 17. Valahogy el lehetne távolítani ebből az életből őt hogy jó legyen neki? Savazó hozzászólásokat kérlek ne, kíváncsi vagyok olyan véleményekre akik tudnak erre opciót.

2020. febr. 6. 03:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Olyan nagyon nem lehetsz válogatós, ha egy alkoholista drogjúzer után érdeklődsz. :D
2020. febr. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Ha annyira értelmes lenne, ahogy írod, akkor nem a piába és a kábítószerbe menekülne a szülei elől, hanem a csaladsegitőbe, a rendőrségre, vagy egyéb, hasonló helyeken kért volna segítséget.

Sem okosnak, sem értelmesnek nem neveznék egyetlen alkoholistát sem.

Én nem foglalkoznék vele, mert csak magával akarna rántani. Ő már keményen függő.

2020. febr. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
First of all, a lány személyisége kinézete cselekvései miatt érdekel, először azt sem tudtam hogy csinálja de túl szép volt az elképzelés hogy tökéletes lány. Ő vallotta be meg igazából mástól is hallottam hogy tőle vesznek... Az a baj, hogy úgy látom az első két válaszon hogy csak ez az alap szleng megy hogy jajj hülye drogosokat hagyjuk. Hülyeséget mindenki csinál, van ismerősöm aki le tudott róla jönni de nem tudom neki mennyire menne, a személyisége és kinézete nagyon megfogott. Viszont tényleg keményen függő, minden nap csinálja...
2020. febr. 6. 04:32
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Mi ebben a dilemma?

Adott egy lány, akiről azt állítod, hogy értelmes. Ahogy már írták is, ha az lenne, akkor nem a drogokba meg az alkoholba menekülne, hanem inkább az iskola pszichológushoz fordult volna például..amúgy az egy dolog, ha fogyasztó, de ha mások is vesznek tőle, akkor terjeszti is, ami szerintem csak súlyosbítja a dolgot. Az, hogy “jajj a drogosokat hagyjuk” nem csak egy szöveg. Volt kemény drogos a családomban, nem lett jó vége..segítség nélkül nem is lehet lejönni a cuccokról. Egy ilyen embernek az a legfontosabb, hogy kielégítse a függőségét, semmi más. Hidd el, nem te leszel az, aki “megmenti” őt, nem is a te feladatod. Szerinted lehet bármi értelmeset kezdeni egy olyan emberrel, aki iszik, drogozik, vagyis rombolja az elméjét is, ráadásul terjeszti is a drogokat, végzettsége és normális munkája a közeljövőben biztosan nem lesz, és szarik is bele az egészbe? Nem ő fog kikerülni ezekből a körökből, hanem te fogsz belekerülni. Mellesleg, maximum külsőségek alapján lehetsz válogatós, más különben nem tetted volna fel ezt a kérdést, mert értelmes ember nem kezd drogossal.


Amúgy azt írtad, hogy véleményt kérsz, hogy szerintünk megérné-e összejönni vele, de utána írtad, hogy ne savazzunk, mert “meg akarod menteni”. Most akkor mit akarsz?! Ha leírjuk valakiről, hogy drogos, az nem savazás, hanem tény.

2020. febr. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, nemcsak a nők áltatják magukat azzal, hogy majd érte megváltoznak :D

Ebben ne bízz, hogy ha majd összejöttök, akkor miattad nem csinálja majd.

Nagyon gáz, hogy kicsapták a suliból és hétköznap is iszik. És az is, ha nemcsak kipróbált ezt-azt, hanem rendszeresen használ kábítószereket. Sokkal nagyobb az esélye, hogy te is belekeveredsz, mint hogy eltávolítsd ettől.

Egyébként nagyon gáz csajnak tűnik a leírás alapján. Szóval szerintem se vagy annyira válogatós. Hiába szép, ha ilyen undorítóan viselkedik.

2020. febr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Riddim buliba kapartad össze? :D
2020. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem haragszom egyik válaszolóra sem, viszont itt tényleg arról van szó hogy ezeket a dolgokat leszámítva teljesen normális, nem bunkó senkivel, nem r**banc, és tényleg értelmes, m4rha jól el lehet vele beszélgetni. Csak hát nyilván zavaró mindez amit írtam... Bele keveredni nem keverednék, rengeteg ilyen társaságot ismerek ( bár nem járok közéjük) ha én nem akarok valamit más kedvéért nem csinálnám, és ő is belátja hogy mindez sz4r csak nem bírt még lejönni róla.
2020. febr. 6. 20:48
 8/14 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ugyan miért is haragudnál bármelyik válaszadóra is. Hiszen csak a józan véleményüket adták elő. Hogy ők mit gondolnak erről a lányról. Ha mégis úgy érzed, hogy esetleg bántó, fájdalmas az, amiket írtak, az valószínűleg azért van, mert magas fokú az igazságtartalmuk.

És azt meg tudjuk jól mindannyian, hogy a szomorú IGAZSÁG az FÁJ.

Ám Te - úgy tűnik - meg akarod menteni! Mert megsajnáltad.


De a kérdésedre, hogy megérné-e a dolog, ha lenne rá lehetőség... Először is: Kinek érné meg? Neki, vagy neked? A lehetőségeket pedig Te ismered. A saját lehetőségeidet. Mondjuk van egy lakásod, ahol ő is elférne, s van pénzed, hogy eltartsd, vigyázd, óvd, amíg felépül és "megtér"... nos ezt csak Te tudhatod. És így a Te döntésed.

A kérdés az, hogy képesnek érzed-e magad mindarra, mit elterveztél vele, vagy magával ránt téged is. Mert nem tudhatod azt, hogy Ő mi mindenre képes még, de azt sem tudhatod, hogy Te mire vagy képes akkor és ott, egy adott szituációban, amilyenben azelőtt még sosem volt részed.

Az, hogy Te képesnek érzed magad valamiben, az még nem jelenti azt, hogy képes is vagy rá.

Azért én megkérdeznék legalább egy tapasztalt (senior) pszichológust, hogy neki mi a meglátása. Abból induljál ki, hogy nem 27 és nem 37 éves vagy... hátad mögött 10-20 évnyi kőkemény élet-tapasztalattal.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, örülök hogy végre te olyan választ adtál amiben látszik hogy szorult beléd értelem, köszönöm.
2020. febr. 8. 10:25
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Figyuzz, kérdező! Én egy "sok hadat megjárt", öreg csóka vagyok. Olyan életet varázsoltam magamnak, hogy mostanára szinte minden utcából megjöttem már. Rengeteget hibáztam én is, mint mindenki, aki nem csak túlélni szeretné az életet, hanem élni is. Egyik ilyen hibám volt, hogy kamaszkorban én is meg akartam menteni valakit.

Mondjam azt, hogy sikerült? Hiszen majd' 20 évet húztunk le együtt, gyermekeim születtek tőle, és végtére is semmi rosszat nem mondhatok rá. Ám ez a "semmi rosszat nem mondhatok rá" kevés egy igazán boldog kapcsolathoz. Az, hogy megmentettem, szintén kevés. Szép dolog, dicséretes dolog, elégedetten veregethettem a saját vállamat, de ennyi, és nem több.

Szóval két dolog lehetséges; vagy szerelmes vagy, és akkor mondhat bárki, amit akar, mert nem számítanak az észérvek, vagy nem vagy szerelmes, és akkor tök feleslegesen rugózol rajta, mert nem érdemes belevágnod.

2020. febr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!