Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Bennetek is keletkeztek ilyen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bennetek is keletkeztek ilyen önző érzések? (többi lent)

Figyelt kérdés

Huszonéves emberként még sosem volt barátnőm és nem értem a miértjét. Ebből fakadóan is mikor látok velem egykorú párokat, sokszor megfigyelem őket.(Mikor olyan kontextusban vagyunk, ahol sokáig a közelemben tartózkodnak) Ilyenkor nagyon sok esetben tapasztalom azt, hogy én sokkal jobban bánnék az adott lánnyal ha az én barátnőm lenne és azt gondolom, hogy a személyiségem felszíni része is jóval imponálóbb, mint az adott lány barátjáé. Emellett sokkal érzékibb beszédkészséggel rendelkezem és illedelmesebb is vagyok nagyok sok esetben mint a "megfigyelésem férfi alanyai". Illetve néhány esetben azt is megtudom magamban erősíteni, hogy a külsőségek terén is a magasabb nívót képviselem mint az éppen aktuális srác.


Tehát mikor ezeket a megállapításokat összegzem saját magamban, mindig felmerül számomra a kérdés, hogy akkor miért én vagyok az, akinek nincs barátnője?


Ha ti tudtok megoldást erre a "képletre" és megosztanátok velem, akkor nagyon hálás lennék.


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. márc. 3. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
azért mert a nők nem bírnak egy ekkora egóval
2020. márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az érvelésed két helyen hibázik. Az egyik az, hogy esélyem sincs megmutatni az "egóm" nekik, amiért esetleg vissza utasitanának, mert odáig sem jutok el. A másik pedig az, hogy alapvetően teljesen helyén kezelem önmagam. Azaz tudom mely embernél vagyok jobb "összességében" és tudom melyeknél nem. Tehát arányt nagyon nem mondtam erre vonatkozóan, szóval ebből fakadóan logikátlan azt következtetned ,hogy nagy az egom. Az irásomtól függően is bármekkora lehet.


Mindenesetre várom az érdemi hozzászólásokat továbbra is.

2020. márc. 4. 00:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Bár pár pillanat alapján nyílván nem látod át a kapcsolatukat, de értem, amiről beszélsz, messzemenőkig, én is éreztem már így több alkalommal
2020. márc. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagy az egód. De én is voltam ilyen helyzetben idő kellet neki mig találtam magamnak megfelelő párt.
2020. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszod. Viszont ha állitasz valamit rólam, akkor jó lenne ha bizonyitanád is.


Szerintem egyáltalán nem nagy az egóm, sót ...

2020. márc. 4. 06:42
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
De nagy az egod, mert pár pillanat alatt te eldöntöd, hogy mennyivel jobb ember vagy xy-nál. Közben meg simán lehet attól értékesebb, hogy te látsz egy adott szituációt, amiben másabb. És nincs olyan, hogy te jobb vagy valakinél, esetleg másabb. Minden ember egy forma, nincs jobb vagy rosszabb. Egyébként nagyon ferde önképed lehet magadról, ha nem magadban keresed a hibát, hanem másokban, közben te nem tudsz eljutni egy lánynál sem olyan szintre, hogy legalább megismerkedjetek. Itt az ön készülékében található a hiba. Talán, ha lejjebb adnál a beképzeltségből és tényleg nyitnál a lányok felé, akkor másképp tekintenének rád. Az udvariasság önmagában nagyon kevés, ha a belsőd egy nulla.
2020. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"De nagy az egod, mert pár pillanat alatt te eldöntöd, hogy mennyivel jobb ember vagy xy-nál. "


Érdekes, én nem tudok objektiv összehasonlitást végezni pár pillanat alatt pár tulajdonságot összevetve, de te látatlanba megtudod mondani egy idegen emberről, hogy nagy az egója. Emellett még véletlenül sem azt hozod példának, hogy pillanatok alatt eltudom azt IS dönteni, hogy kinél NEM vagyok jobb, hiszen akkor a végén kiderülne, hogy annyira nem is nagy az egóm. Nevetséges, hogy azt próbálod rám bizonyitani és úgy próbálsz beállitani, mintha én mindenkinél jobbnak képzelném magam. Ne haragudj, de ezért sem tudom ezt a megjegyzésedet komolyan venni.


"Közben meg simán lehet attól értékesebb, hogy te látsz egy adott szituációt, amiben másabb."


Ezt nem is cáfoltam.


"És nincs olyan, hogy te jobb vagy valakinél, esetleg másabb."


Tehát ha én jobban nézek ki mint valaki, akkor ilyen nincs csak máshogyabban nézek ki? Vagy ha valaki egyetemi professzor, én meg 8 általánost végzett ember vagyok, akkor ő nem okosabb nálam csak másabb? értem ..


" Egyébként nagyon ferde önképed lehet magadról, ha nem magadban keresed a hibát, hanem másokban"


Ha figyelmesen elolvastad volna a hozzászólásaim és a kérdés alatt tett megjegyzésem, akkor tudnád, hogy egyaránt eltudom dönteni azt, hogy kinél vagyok bizonyos dolgokban esetleg jobb és kinél rosszabb. Ez pedig azt jelenti, hogy tisztában vagy a saját magam hibáival is.


"Itt az ön készülékében található a hiba."


Ezt személyeskedéssel nem fogod tudni bizonyitani.



Továbbra is várom az érdemi hozzászólásokat ..

2020. márc. 4. 10:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitát szítani, de tényleg egy csöppet nagy egód van. Megèrtem, hogy azt is meglàtod, hogy kinél vagy rosszabb, de a magad hibáit nem tudod felismerni, viszomt másét (ahogy olvastam) igen. És senki ndm jobb senkinél! Nem arról van szó, hogy valaki nem lehet okosabba másiknál, hanem arról, hogy összeségében egy ember nem lehet se tosszabb se jobb a másiknál, csak másabb. Kinézetileg sem nézhetsz ki jobban vagy rosszabban, hisz minden emver szemében más az ideál. A kérdésedre válaszolva: Rossz érzés lehet, hogy nem találoda párod, miközben másoknak már van barátja/barátnője. Én is éreztem már ilyet, ez természetes! De ne add fel, hisz mindenki megtaláljaaz igazit, ne siettesd a dolgot, és akkor minden rendben lesz :D!

Nagyon remélem tudtam segíteni, és hogy megoldódik a ‘problèmád’ :)

2020. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérdező :DD


Én nem pár pillanatból állapítom meg, ahol személyes kontaktot nem is létesítek az adott emberrel, hogy ki milyen, hanem itt van egy kommunikáció, amiben több derül ki a felfogásodról, mint 1-2 perc az utcán, ahol szembe áll veled valaki és annyit tudsz róla összességében.


Mi a személyeskedés abban, hogy nálad van valami gikszer, ami nem stimmel a párkapcsolatok kialakításánál?


Attól, hogy valaki okosabb, nem jobb. Érthetsz te profin a számítástechnikához vagy az atomfizikához, nem leszel jobb attól, aki pl. csak egy "hétköznapi" festő. Mert neki az az adott szakterülete, a másiknak meg az. Lehet, hogy jobb a kézügyességed, mint egy jogásznak, akkor jobb ember vagy? Nem, csak másabb.


Most is cáfolgatsz mindent, észérveid nincsenek, ugyanazokat szajkózod. Ezzel így nem lehet vitába szállni, mert nem vizsgálod meg más nézőpontját, szerinted itt csak neked van igazad. Ez sem egoizmus? Te vagy magadnak a középpontban, ha más meg a véleményedtől eltérő választ ad, akkor nem releváns szerinted a válasz.

2020. márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8:


"de a magad hibáit nem tudod felismerni, viszomt másét (ahogy olvastam) igen."


Ha figyelmesebben olvasol, akkor rájössz arra is, hogy bőven felismerem a saját hibáimat is. Maximálisan tisztában vagyok azzal, hogy rengeteg hibám van és ezen tudatosan próbálok javitani.


"hogy összeségében egy ember nem lehet se tosszabb se jobb a másiknál, csak másabb."


Ha ez igaz lenne, akkor ezen logika mentén, te nem lennél jobb se Hitlernél, se Sztálinnál, se olyan embereknél, akik látszólagosan alul teljesitenek hozzád képest. (Még mindig tulajdonságokról beszélek)


" Kinézetileg sem nézhetsz ki jobban vagy rosszabban, hisz minden emver szemében más az ideál. "


Szerintem ez a világ egyik legnagyobb hazugsága. Azzal egyetértek, hogy minden embernek más az izlése, ugyanakkor van egy nagyon erős bizonyos általános megitélés. Ami alapján általánosságban össze lehet hasonlitani két egyént és a többség ugyanarra a félre fogja rámondani, hogy ő jobban néz ki. Erre próbáltam reflektálni, mikor a külsőségekről beszéltem.


"A kérdésedre válaszolva: .."


Köszönöm! Én is bizom benne, hogy előbb vagy utóbb, de megoldódik a problémám.


9:


"Én nem pár pillanatból állapítom meg,"


Az a különbség közöttünk, hogy te az egész lényemet, az interneten olvasott pár sor után determináltad. Én pedig test beszéd, illetve valóságbeli kommunikáció stb... alapján levonok egy nagyon valószinű következtetést, ami alapján egyes tulajdonságokra reflektálok, az adott illetővel kapcsolatosan. Adott esetben az éppen aktuális tulajdonságot, ugyanezen saját tulajdonságommal vetem össze.


"Mi a személyeskedés abban, hogy nálad van valami gikszer, ami nem stimmel a párkapcsolatok kialakításánál?"


Őszintén szólva nemtudom, hogy te ezt komolyan kérdezed-e. Olvass utána a személyeskedés definiciójának és ha még mindig nem érted, kérdezd meg megint.


"Attól, hogy valaki okosabb, nem jobb. Érthetsz te profin a számítástechnikához vagy az atomfizikához, nem leszel jobb attól, aki pl. csak egy "hétköznapi" festő."


Tehát ha én jobban értek az atomfizikához mint egy festó, akkor én nem vagyok jobb az atomfizikában, mint egy festő? Ha én jobban értek a matekhoz, mint egy humán beállitottságu ember, akkor én nem vagyok jobb a reál tárgyakban? Mert itt erről van szó. Te pedig önkényesen objektumokra vezeted le az én érvelésemet tulajdonságok helyett, hogy miért azt csak sejteni tudom ..


Mivel alapvetően én tulajdonságokról beszélek, de ha elolvasod figyelmesen az irásomat akkor te is rájössz.


"Most is cáfolgatsz mindent, észérveid nincsenek, ugyanazokat szajkózod. "


Én eddig azt vettem észre, hogy egyedül én vagy azaz ember ebben a "vitában", aki észérveket hoz, te pedig csak költői kérdéseket teszel fel és ugyanazokat a kijelentéseket leirod még1x.



" Te vagy magadnak a középpontban, ha más meg a véleményedtől eltérő választ ad, akkor nem releváns szerinted a válasz."


Természetesen ez is benne van a pakliban, mint ahogyan az is, hogy abszolút adok a másik véleményére és nagyon elgondolkozok azon. Csak tudod ez leginkább attól függ, hogy ki mondja és hogyan mondja. Szóval már ne haragudj, de ha te olyan dolgot állitasz rólam, amit pár sorból vontál le rólam a neten és ráadásul érvelni se tudsz mellette, akkor had ne higgyem már el.

2020. márc. 4. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!