Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan változzak meg és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan változzak meg és tegyem jobbá az életem?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen teremtek emberi kapcsolatokat, és nem tudom mit tehetnék, hogy ez megváltozzon. Bár nincs olyan sok, de nem az önbizalmam a legnagyobb gond szerintem, mint sokaknál, hanem inkább a múltam, ami beárnyékol mindent, és félek megnyílni másoknak. Nagyon sokszor vagyok magam alatt, voltak nagyon rossz időszakaim, amikből kifolyólag pánikbetegségem is kialakult. Nem tudom, miként léphetnék túl a félelmeimen/fájdalmaimon, de szeretnék boldog lenni, barátokat szerezni és egy társat akivel leélhetem az életem, meg minden. Annyira szeretném...

Van esély, hogy ez javulni fog, vagy tehetek érte valami konkrétabb dolgot?


(A pszichológus dolgot mellőzzük, már volt hozzá szerencsém és őszintén próbáltam elfogadni, hogy segíthet, kimondani dolgokat amiket másnak nem tudok, de nem vált be.)


Tudom, nem az év ötlete itt ilyesmiről kérdezni, de már nagyon tanácstalan vagyok.



Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2020. máj. 21. 05:00
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Fordulj pszichológushoz

Csak viccelek, csak viccelek. Jó a velős kezdés.

Nem ismerjük egymást, igaz? Igaz.

Szóval nem egy letisztult képet tudok adni, személyes tanácsokkal, csak sablon vagy ön tapasztalatokat, némi barátibb hangvételű üzenetben. De megteszem amit tudok. Szóval:

Az embert gyakran kihasználják, átvágják, így teljesen érthető a jól át gondoltságod. Mondhatni ösztönből cselekszel, de a tudatod mást szeretne, mert éhezik. Persze könnyű azt mondani, hogy akkor etesd meg, de ugye semmi sem olyan egyszerű. Megannyi kockázat és kritérium. (Szerintem utóbbival nem is nagyon kell foglalkozni.) De már egy kiválló lépés volt, hogy bár névtelenül, de már kommunikálsz idegenekkel. Szóval végülis egy jó úton haladsz, amit folytatnod kellene a való életben is. Én hiszem, hogy ez sikerülni fog neked. Ott a szikra benned... Csak lobbantsd azt lángra.

Lépd még a lépésedet, és üsd le a félelmeidet.

Minden jót kívánok! 👋

2020. máj. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Sereg vagy rendőrség. Oda tanulj tovább!
2020. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden embernek a múltjában vannak tüskék. Kinek nagyobbak, kinek kisebbek. Azonban a múltban elkövetett hibáinkat nem szabad kudarcként értelmezni, hanem tanulni kell belőle. Ha egy lépcsőn orra esel, fel kell állnod ahhoz, hogy tovább mehess. De azt sem szabad elfelejtened, hogy miként léptél, amikor orra estél, mert akkor már tudni fogod, hogy úgy nem szabad lépni, mert eltaknyolsz. Tehát nem azon kell bánkódni, hogy "uh b.zdmeg mekkorát estem, hogy lehetek ilyen balf.sz", mert ez nem fog téged tovább vinni a lépcsőn, sőt hátráltatni fog. Nem szerencsétlenségnek fogom fel azt, hogy elestem, hanem leckének arra, hogy miként nem szabad lépni. Valami ilyesmi lenne a múltban megtapasztalt kudarcok esete is. Nem szabad bánkódni, mert úgy sem tudod már nem megtörténtté tenni, ami megtörtént, azon már nem tudsz változtatni. Egyetlen egy dolgot tudsz csinálni: levonni a következtetést, a tanulságot. És amikor már tudod, hogy hol és mit hibáztál, akkor már önbizalommal fogsz tudni nyitni más emberek felé, mert tudod, hogy mit nem szabad, tudod, hogy mi vezet kudarchoz.

Keress egy alkalmat, amikor egyedül vagy, és vesd papírra az összes múltbeli kudarcod és hibád, meg mindent, ami bánt. Nehéz lesz, mert felelevenednek majd a dolgok közben, de ezekkel muszáj szembenézni ahhoz, hogy megszűnjön ez az állapot. Amikor leírtad őket, írd oda mindegyikhez azt is, hogy mi a tanulság belőle, mi az, amit következtetésként levonsz. És később, amikor már átgondoltad, túl vagy rajta lelkileg, és letisztáztad ezt magadban, a fejedbe vésted a tanulságokat, és átértékelted a múltad, fogd meg a papírod, és égesd el jó nagy langokkal. Könnyebb lesz a lelked, hidd el. :)

2020. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos lesz majd olyan kapcsolatod, ahol elmondhatod, mi volt a múltadban. Ha találkozol egy úgymond igazival, mindenképpen mondd el neki az elején, aztán ha emiatt elmegy, akkor nem kell bánkódni miatta. Furcsa, hogy nincsenek barátaid, akiknek az ember kinyílik, és bármi volt az előző életében, ill. előbb, azt el szokta mesélni, meg szokták érteni, erre vannak a barátok. Előbb inkább ilyen barátot keress, és csak utána lányt v. fiút. Nem tudom, te mi vagy.
2020. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen idos vagy? Bocsi, ekezet nelkul fogok irni..

En is voltam hasonlo cipoben, hasonlo erzesekkel. Neha most is felveszem ugymond ezt a cipot de segit az hogy "basszus nehogy mar sz.rul erezzem magam masok miatt. Ez az en eletem amibol egy van es jol alarom erezni magam amikor csak lehet"


Neked is ezt javaslom hogy ne hagyd hogy ugy teljen az eleted h a felelmeidre, rossz dolgokra pazarolsz idot es energiat. En rendszeresen a sajat utamba altam. Lehet hogy magadnak is te vagy a legnagyobb ellenseged magyaran csak a sajat gondolkozasod kell valtoztatni.

Pl egy randinak 2 kimenetele lehet: :vagy szuper es taliztok meg vagy rossz es nem.

Le mernem fogadni hogy te automatikusan a masodik esetre gondolsz.

Sztem elso lepesnek tokeletesen jo lenne ha folyamatosan ellenorizned a gondolataidat es ha eszreveszed h csak a negativ kimenetel van meg a fejedben akkor azonnal kijavitod azt a pozitivra. Ne felj a kudarctol, csalodastol. Az mindig lesz. Viszont ha nem vagy bator es meresz akkor a jonak nem is adsz lehetoseget.


Azt is tudom javasolni hogy minden nap este irj ossze 3 dolgot ami miatt aznap megdicserheted magad. Legyen az annyi hogy ma megfoztel, mozogtal, ertelmes musort neztel stb kis dolgok.


Tenyleg vagj bele mindenbe amitol felsz es mindig tedd fel ankerdest. Mi lehet a legrosszabb ami tortenhet? Ha nem hal meg senki akkor felesleges felni a kudarctol mert semmi nem er annyit.


Szivesen segitek neked ha ugy erzed irj.

2020. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!