Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ez nem fog megtörténni? Lányo...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez nem fog megtörténni? Lányok, ti "szeditek fel" a fiúkat?

Figyelt kérdés

Bocsi hosszú lesz. Én mindig úgy képzeltem, hogy majd egy este alkalmával valahogy egy társaságba keveredek valakivel, akivel kölcsönösen szimpatizálunk egymással és pörög köztünk a szó, nem kell majd semmit erőltetni, egy ideig ismerkerünk, aztán ő kezdeményez és a végén együtt leszünk. (Vagy amúgy mindegy hol, de valahol megismerkedünk, odaleszünk egymásért és Ő kezdeményez.)

Aztán ez amúgy valahogy nem történik meg. Volt akinek tetszetem, vagy hogy nekem tetszett valaki, de lassan kifele mászok a tinédzser korból és említésre méltó kapcsolatom nem volt. Átlagos kinézetű értelmes fiatal lánynak tartom magam. (Kissé hóbortos vagyok és elsőre talán zárkózott, ez amúgy probléma lehet) Mindig mondogattam is, hogy nem kell kapcsolat, majd jön magától a szerelem és ebben őszíntén hittem is,de most hogy a lányok akikkel együtt lógok gyakorlatilag a fél várost "elfogyaztották" a szemem láttára, elkezdtem gondolkodni, hogy mi lehet az oka az én láthatatlanságomnak és arra jutottam, hogy amúgy ők is sokszor úgy szedik fel a partnereiket. Mármint én nem szoktam vigyorogni random valakire meg direkt neki táncolni/odamenni hozzá mondjuk egy discoban. Ezt ők jel adásnak nevezik, de nekem valahogy ez nem megy, nem vagyok ennyire nyitott még ittasan sem. Egy fiú barátom meg mesélte, hogy találkozott egy lánnyal és lekapta, de csak miután a csaj megfogta a kezét. Szóval a kérdésem a következő:

Úgy kell összevadászni a lányoknak a pasikat, vagy velem van a baj?

Nekem ez az egész olyan erőltett, azthittem sokkal természetesebb magától bekövetkező folyamat az ismerkedés.



2020. okt. 15. 03:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
47%

Arra meg nem gondoltál hogy az a baj hogy te csak vársz és nem csinálsz semmit ?

Csodák nem leteznek szoval ha párkapcsolatot akarsz akkor tegyél azert.

2020. okt. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De mit tegyek? A tinder nem megkerülhető, vagy mi? Én tényleg azthittem, hogy magától kell jönnie. Ez olyan lehangoló.:(

Kérdésedre válaszolva: De, gondoltam rá, éppen ezért tettem fel a kérdést.

2020. okt. 15. 04:41
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Anyukám 50+ -os és ugyanezen a véleményen van, úgyhogy számtalanszor ejtettem már meg vele ezt a beszélgetést. Ő is azt gondolja, hogy elmegy dolgozni meg boltba és egyszer csak betoppan a nagy Ő, aki odamegy hozzá és azt mondja: "Elnézést ha tolakodó vagyok, de életemben nem láttam még olyan vonzó nőt, mint amilyen te vagy. Esetleg elhívhatlak egy vacsorára?" Szerinted ilyen van a romantikus filmeken kívül?

Egyébként persze várhatsz arra, hogy majd lesz valaki, aki szerelem első látásra. De ő is el fog menni, ha nem lépsz semmit.

Én pl megláttam egy pasit az utcán, aki nagyon vonzó volt. Barátnőm látásból ismerte, megmondta a nevét, rákerestem facebookon, mit ad isten, ismerősök voltunk. Nem léptem semmit. Aztán pár hónappal később elmentem egy házibuliba, ahol ő is ott volt. Nem volt alkalmunk beszélni, így másnap ráírtam facebookon. Ahogy írtad, jól ment a kommunikáció, rengeteget beszéltünk és Ő hívott randira, annak ellenére, hogy én kezdeményeztem beszélgetést.

5 éve tart és hidd el, nagyon bánnám ha nem kezdeményeztem volna anno.

2020. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát ebből meg a tapasztaltak alapján is úgynézki, hogy akkor nem fog magától bekövetkezni. :D

(Nem egyébként, nem úgy képzeltem, hogy valaki megszólít tök random, hogy ismerkedni akar. Inkább az a bajom, hogy nincs mostanában olyan fiú a közelemben, akivel igazán egy hullám hosszon vagyunk és egyáltalán potenciális jelölt lehetne.) De egyébként gondolkoztam és abszolút nem is jó helyen keresgélek. Nekem nem ezek a discos pasizások hiányoznak,csak nagyon nincs olyan társaságom,akikkel olyan igazán tudnánk "az élet nagy dolgairól" beszélgetni. Na mindegy a lényeg az, hogy jó, hogy kitettem a kérdést, különben lehet én is 50+osan jönnék rá, hogy nem fog magától jönni. Köszi. Nektek meg sok boldogságot én meg szerzek valahol remélem kellő bátorságot.

2020. okt. 15. 09:48
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Persze, édesanyám példáját írtam az ismerkedős szövegre, ő tényleg ezt várja.

Én sem ismerkednék discoban, szóval ha akarod, vedd úgy hogy a sors majd lerak valakit a közeledben. (Én azért voltam házibuliban, mert cserediák volt nálam és nekik szervezte egy csaj, a párom meg azért volt ott, mert a haverja elrángatta, hogy legalább nézzenek be.)

2020. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Előfordulhat, hogy nem leszek sem hiteles, sem népszerű, hiszen a válaszomat fiú létemre fogom közölni. Én nem látom ezt ennyire feketén vagy fehéren. Valamilyen szinten károsnak tartom, hogy ennyire elterjedt a rövidtávú kapcsolat, az egyestés igénytelenkedés a gyakorlatban, önbecsapás és illúzió az egész, amit egyik fél sem gondol komolyan, csak úgy csinál, mintha. Szóval én pl. örülök, hogy van aki még kívülállónak érzi magát, amikor ezeket a jelenségeket tapasztalja. Viszont abban van valami, hogy a 21. században, amikor már a nemi szerepek valamelyest változtak, mindkét fél egyformán kenyérkereső és gyermeknevelő, egyenjogú/rangú stb. igenis kezdeményezhet és kezdeményezzen a lány is, ha tényleg komolyan gondolja és őszintén érez.
2020. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, de beszélgettem lány ismerősökkel is erről meg "figyeltem őket" és nekik is szinte csak azok után jöttek a dolgok, hogy ők adtak valami utalást. Nekem ez viszont már picit fura, hogy ennyire megfordultak a dolgok. (Hogy a normális, nem perverz srácoknál gyakorlatilag a lánynak kell kezdeményezni. Mert oké, hogy pl. nem a lány csókolja meg először, de ha ő fogja meg a kezét, vagy discos példánál ő megy oda hozzá/látványosan próbálja elcsábítani stb. Akkor gyakorlatilag ő teszi meg a kezdő lépést, direktben) Én valami olyasmire vágynék, ami természetesen alakul ki, először csak "barátkozásból" ha értitek mire gondolok, nem ez a direkt összeszedjük egymást játék. Nekem ez kicsit komfortzónán kívül esik. De el kell fogadnom, hogy ezek a lehetőségek vannak ma.
2020. okt. 15. 12:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Hú milyen buták lehetnek az általad leírt emberek. Tudod sok ember önbizalomhiányos és ezekkel a dolgokkal akarja javítani az önbecsülését és ez sokszor kétirányú. De ez nem őszinte, mély érdeklődés egyik részről sem. Egy normális értelmes ember úgy gondolkodik ahogy te, türelemmel kell lenni és majd megtalálod a számodra megfelelő embert. Nem értem hogy egyáltalán miért foglalkozol azzal hogy mások miket csinálnak. Ha akarsz magadnak egy komolytalan, boldogtalan kapcsolatot aminek a végén még talán sérülsz is majd akkor kövesd a példájukat.
2020. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy fiú sem szereti, ha folyton ő kell kezdeményezzem. Mert a barát-ismerős státuszból való átlépés a tetszünk-egymásnak-és-ezt-mi-is-tudjuk státuszba nem EGY lépés lesz. Lehet, hogy a kezdő lépést a fiú teszi meg, de ez még nem garancia arra, hogy össze is jösztök... Nem is ilyen nagyszabású, nagystílű lépésekben kell gondolkodni. Az apró dolgok a fontosak, mint pl a szemezés. Én lányként egyszer sem kellett eddig kezdeményezzek, mert úgy voltam vele, mint te: jön majd ha jönnie kell, nem fogom én keresni a megfelelő pasit. És eddig az mindig elég volt, hogy érdeklődő, kedves és mosolygós voltam. Ha látják a fiúk, hogy "van kihez hozzászolni", akkor beszélgetést kezdeményeznek. De nem lehet mindig tőlük elvárni, hogy folyton ők lépjenek. Ő szólítson le, ő hívjon randira, ő írjon rád először, ő dobjon fel randiötleteket... Ha mindent a fiúnak kell csinálni, akkor egy idő után azt fogja hinni, hogy nem érdekled eléggé, és otthagy.

Mégegyszer kiemelem: általában nem egy nagy fontos lépésből áll a dolog. Nyilván az első lépés fontos, de ezt megelőzhetik kisebbek. A magatartásod, a nyiltságod, érdeklődésed... Attól, hogy beszélgetést kezdeményezel egy fiúval pl egy buliban, még nem fogja azt hinni, hogy bejössz neki.

2020. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Ne igyál, ne járj diszkóba, mert az nem a te világod. Akivel osszejohet majd az, amiről régen álmodtál, nem ott fog rád találni. De ne panikolj, hogy mikor jön már, mert azzal csak mindent elronthatsz. Türelem. Tiszteld őt is, meg magadat is annyira, hogy nem jössz össze akárkivel csak azért, nehogy lemaradj a többi lány mögött.
2020. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!