Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem érzem magam szerethetőnek...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzem magam szerethetőnek de nincs önbizalomhiányom?

Figyelt kérdés
Végre kijöttem a depresszióból. Beletelt néhány évbe, viszont ez azon nem változtat hogy 2018 vége óta teljesen szét voltam esve. Közben felnőttem, megtaláltam a stílusom is és a szorongásom is félre tudom tenni legtöbbször szóval elkezdtem újra ismerkedni. De mindegy ki kerül képbe szinte rögtön lebeszélem magam a dologról. Én szeretem magam a fura dolgaimmal együtt de nem érzem hogy erre más is képes lenne. Közben a családi problémáim, bár már kevésbé durvák, még mindig sok energiám felemésztik és nem szeretnék mást is leterhelni ezzel. Nem igazán tudom mit csináljak. Hiába kapom a pozitív visszajelzéseket, mindig az van bennem hogy régen sem kellettem senkinek, miért akarna bárki velem lenni? Tiszta energiapazarlás mindenkinek szóval nem akarok megszivatni ezzel senkit ha nem muszáj. Ezek a gondolatok teljesen lehoznak az életről. Félek hogy sosem találok magam mellé senkit akit közel mernék engedni úgy igazán.

2021. ápr. 4. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azt érzed, hogy neked akkor lehet csak valakid ha tökéletes vagy, mindig boldog, egészséges stb.

Azért találsz nehezen valakit magad mellé, mert azt hiszed hogy ő ezeket nem tolerálná. Viszont ha élőben valakivel megtudnád beszélni ezeket a dolgokat, rájönnél hogy másnak is sok problémája van, és nem csak te vagy "teher" lehet megváltás lennél valaki számára csak nem tudod, mert nem is adsz magadnak esélyt.


Ez egy nehéz téma mert én is hasonló helyzetben vagyok, én ezeket érzem ezért nincs most kapcsolatom.

2021. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Folytatnod kéne a pszichoterápiát, ezeken a felsorolt tüneteken mind segít. Pedig egy jó terapeuta segítségével a végére járhatnál ezeknek és az nem azt jelenti, hogy enyhülnek a nehéz dolgok, hanem hogy javarészt eltűnnek az életedből, és egy olyan eszköz lesz már utána a kezedben, amivel a később felmerülőeket is rutinosan fogod kezelni. Ez még mindig vastagon önértékelési zavar és önbizalomhiány.
2021. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy már a másik helyett eldöntötted, hogy nem akarja viselni a veled járó "terhet".

Mindenkinek van terhe, de ahhoz egyszerűen nincs jogod, hogy kijelentsd "xy ezzel nem akar foglalkozni." Nem vagy xy, hogy tudd akarja-e ezeket veled együtt. Lehet csak te hiszel valamit nagyon elviselhetetlennek, de xy meg simán belemenne, nem tekintené problémának.

2021. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!