Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban vidéken (nem megyeszék...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban vidéken (nem megyeszékhelyen) hogyan ismerkednek a fiatalok?

Figyelt kérdés

Vidék alatt ne Szegedre meg Pécsre gondoljunk, mert ezek 140-160 ezer fős települések.

Ilyen 1000 és 10 000 fő közötti településekre gondolok inkább.

Nem csak szegény települések vannak ilyen méretekben sem, van ahol még nő is a létszám, szóval vannak ott fiatalok.


Ott csak sulin keresztül ismerkednek?

Az online társkeresés ott gondolom nem igazán dívik annyira. Vagy a vidéki fiatalok nem annyira elkényelmesedettek és hajlandóak utazni 50-60 km-t is?



2022. máj. 19. 08:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Vidékről is lehet egyetemre/dolgozni járni megyeszékhelyre. Ha pl egyetemen ismerkedsz, ott is ismerhetsz meg olyat, akinek a lakhelye több száz kilométerre van a tiédtől. Az az 50 km út ahhoz képest már meg sem kottyan.

Én egy 6000 fős városban élek, de 10 percnyire van egy nagyobb város, 40 percnyire meg egy megyeszékhely.

(mindennek ellenére olyannal ismerkedtem meg, aki a város másik végén lakik. Hiába kicsi a település, így sem ismertük egymást, viszont volt közös baráti kör)

2022. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Vidéki fiatal alatt nem a származásra gondoltam, pontosítok inkább.

Hanem hogy életvitelszerűen ott él.


Szerintem az nem igazán vidéki fiatal, aki életvitelszerűen hetekig Budapesten él az év háromnegyedében, és max szünetekben meg nyáron megy haza.

Az tulajdonképpen fővárosi fiatal.


Arra gondolok, hogy a tanulmányai és a munkahelye is egy 10 000 fő alatti településen zajlanak és oda is tartozik.

2022. máj. 19. 08:45
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ott is élnek emberek, és nem csak a saját lakásukban élnek. Ugyanúgy tudnak találkzoni másokkal, ismerkedni, mint egy nagy(obb) városban!
2022. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire tényleg közösségeken keresztül (baráti társaság, hobbi), de itt is bőven vannak akik fent vannak neten.
2022. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
*meg azt még kihagytam, hogy azért vannak olyanok is akik a közeli nagyobb városokba rendszeresen eljárnak bulizni, ott is ismerkednek.
2022. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Nézd...

Mióta az eszemet tudom, a főiskolai koleszos éveket leszámítva egy háromezres faluban élek. Oszlassunk el néhány mítoszt!

- A falvakban is élnek emberek. Egy 2-3 ezres közösségben már bőven van ismerkedési lehetőség.

- Egy falu nem az őskori barlangnak felel meg. Akármilyen meglepő, a falvak többségében már több, mint 20 éve van internet. Ott is használnak számítógépeket, okostelefonokat, miegymást. Ebből adódóan ott is használnak pl. társkeresőket.

- A falu határai nincsenek szögesdróttal lezárva. Semmi nem akadályoz meg abban, hogy a tetszőlegesen preferált közlekedési eszközzel másik településbe látogass.

- A hiedelemmel ellentétben nincs olyan település, aminek az 50 km-es körzetében ne lenne valamilyen város. Sőt, a legtöbb faluból könnyűszerrel el lehet érni legalább két várost is.

- Az meg egy baromság, hogy az embernek mindent ugyanazon településen kéne csinálnia. Ha más miatt nem is, de egyetem/főiskola miatt még gyakran a nagyvárosi fiatalok is kénytelenek elhagyni a lakhelyüket, tekintve, hogy rengeteg szak nem található meg helyben.

2022. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Miért kell rám projektálni a tipik bunkó pesti képzetét?

Nem állítottam hogy a falvakban nem élnének emberek. Nem állítottam hogy barlanglakók élnének ott a pleisztocénből visszamaradva.

Nem állítottam hogy mindent ugyanazon a településen csinálnak a vidékiek, csak egy eshetőségként hoztam fel.


Semmilyen mítoszt nem kellett itt elseperned, ugyanis egyiket sem állítottam.

2022. máj. 19. 09:29
 8/21 A kérdező kommentje:

A társkeresős részt azért írtam, mert eléggé alacsony hatásfokú lehet egy tinder, ha pl Békés megyében, vagy a Mátrában kezded el használni 30-40 km-es sugárral.

Itt Budapesten egy átlagos pasinak átlagos bemutatkozószöveggel heti 1-2 matche van általábsn, amiből legtöbbször nem lesz semmi sem.

Pedig itt kb 2 millió ember van 20 km-es sugarú körön belül.


Egy Gyulán, Békésszentandráson, vagy Gyöngyösön talán 80 km-es sugárban van fele annyi felhasználó mint itt 20 km-es hatótávon belül.


Volt vidéki jegyesem, őt szerettem a legeslegjobban eddigi életemben, és tisztában vagyok hogy nem Mordor földje van a Hungária körúton túl...

2022. máj. 19. 09:34
 9/21 A kérdező kommentje:

És jogosan felvetődhet a kérdés, hogy "miért nem kérdezted meg jegyesedet erről?".

Megkérdeztem, de neki fogalma se volt róla hogy hogyan ismerkednek iskolán kívül az emberek.


Mi egy nyári táborban találkoztunk még 12 évesen, aztán az fejlődött tovább az idő előrehaladtával, de utána ő is csak az egyetemi ismeretségéből talált új párt.

Településen belülről ő például sosem talált párt, és egy vele egy utcában lakó lány barátja sem a településről talált párt hanem egyetemi baráti körben valakinek az ismerősével aki nem is volt velük egyetemen.

2022. máj. 19. 09:53
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Mivel iskola főleg városokban van, oda járnak gyerekkoruk óta és ott ismerkednek. Oda járnak iskola után egyéb hobbi tevékenységeket űzni és bulizni. Ismerek sok vidékit és mindannyian bejárnak a városba bulizni stb. Szóval a legtöbben közülük bemennek a városokba ismerkedni. Mindig probléma is szokott lenni, hogy nem maradhatnak 11 után, mert utána nincs busz, amivel haza tudnak menni. Előbb-utóbb koleszosok lesznek, hogy tudjanak maradni. Utána középsuliba is a városba járnak. Addigra már bőven kialakulnak a kapcsolataik a városban. Szóval az iskola vonzza be őket a városba és ott is maradnak. Ha vannak is itt-ott kisiskolák vidéken, akkor is csak maximum általános iskola. Középiskolához mindenképp be kell járniuk városba. Szóval csak az marad vidéken teljesen, aki ott végzi az általánost és utána nem megy középsuliba, hanem rögtön dolgozik. Általában ilyen életformát a hátrányos helyzetű településeken élnek emberek, amikor nem tehetik meg, hogy a gyerek bejárjon középsuliba egy városba és kint ragad. Szóval ha ez a téma érdekel, akkor annak nézz utána, hogy hátrányos helyzetű falvakban hogyan ismerkednek azok, akik nem mentek középsuliba.
2022. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!